En İyi Anime Karakterleri

petek temizliği

Animeyi tam anlamıyla kavramak için manga kelimesini bilmek gereklidir. Japon kültürünün geleneksel çizgi romanlarına manga ismi verilir. Animelerin esinlenme kaynağı mangalardır. Mangasız bir anime düşünülemez. Çünkü mangalar sayesinde animeler normal animasyonlardan ayrılarak Japonlara has bir film haline gelmiştir. Anime, animasyon ve çizgi film birbiri ile sıkça karşılaştırılan kavramlardır. Öncelikle animasyon; çizgi karakterleri canlandırmaya dayalı sanatların genelinin ismidir. Birçok animenin en iyi animasyon filmleri arasında gösterilmesinin sebebi budur. Çizgi film ile anime ise çok ortak yönleri olmakla birlikte hitap ettikleri yaşlar ve konular bakımından birbirinden ayrılmaktadır.

anime filmler

Anime İzlemenin Faydaları

Osami Tezuka isimli yapımcının Japon kültürüne armağan ettiği animeler dünyada büyük bir kitleye hitap eder hale gelmiştir. Anime izlemek kişiyi keyiflendirmesinin yanında farklı yararlar sağlar. Bunlardan birincisi çocukların sinemaya olan ilgisini arttırmasıdır. İkincisi beyni jimnastiğe zorlamasıdır. Çünkü animedeki konular fantastiktir, anlamak ve sonunu düşünmek beyni çalıştırır. Anime izleyen kişilerin çabuk sosyalleştiği belirlenmiştir. Kötü ve iyi çatışmaları ile gençleri bağımlılıklara karşı korur. En iyi animeler karakterlerindeki irade örneği ile gençleri kararlı olmaya sevk eder.


 

En İyi Anime Karakterleri

Animelerin popüler olmasının ilk sebebi karakterleridir. Çünkü normal filmlerde görülen karakterlerin çoğunluğu kişiler tarafından normal hayatta da görülebilir. Ancak animelerdekiler hayal ürünüdür. Uzun bacakları, renkli ve büyük gözleri, fantastik saçları ve doğaüstü güçleri ile inanın hayal sınırını zorlayan anime karakterleri büyüleyicidir. Bunun yanında mücadeleci olmaları, iyi ve kötü huy kıyaslaması ile sunulmaları gibi sebepler karakterlerin hafızalarda kalmasına sebep olmaktadır. En iyi anime karakterleri olarak Makise Kurisu, Misato Katsuragi ve Madara Uchiha çokça önerilmektedir.

Updated: 19 Kasım 2018 — 21:58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir