En İyi Köpek ve Kedi Maması

petek temizliği

Evlerimizin bazen bir bireyi haline gelen küçük dostlarımız kediler ve köpeklerimiz, adeta ailenin en küçük çocuğu görevini üstlenir bazen. Nasıl ki çocuklarımızın büyüyüp gelişmesi için emek, sevgi ve çaba sarf ediyorsak sadık dostlarımız içinde aynı kriterler geçerlidir. Özellikle beslenme konusu önem arz etmektedir. Seçtiğimiz evcil hayvan köpekse eğer yediğimiz yemeklerden tattırabiliriz sadece veteriner önerili mamalardan ziyade yemek, meyve ve sebzelerden de yiyebilirler öğün olarak. http://kopekmamasi.gen.tr  adresinden mamalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ama dostumuz bir kedi ise işin rengi biraz daha değişebilir yemekler konusunda maalesef köpekler kadar esnek olamıyoruz. Çoğu yemekler kediler de sindirim sistemi hasarlarına yol açtığı gibi doyduğunu bilmeden sizin yemeğinize de saldıran iştahlı kedilerde obeziteye de yol açabilir. Bu yüzdendir ki seçtiğiniz mamalar da en iyi köpek ve kedi maması listesinden tercihte bulunun, unutmayalım ki onlarda birer can taşıyor ve o can bizlere emanet.

kopek-mamasiHayvan dostlarımız için veteriner hekimlerde en iyi köpek ve kedi mamasının kuru olanlar olduğunu düşünüyor, ıslak mamalar genelde püre halinde ki et yada et olduğu iddia edilen çoğu kimyasal maddeden oluşuyor. Tatları bakımından bazen minik dostlarımıza cazip gelse de sağlıkları açısından uzun vadede zarar sağlamaktadır, dostlarınız ile beraber uzun yıllar geçirmek niyetinde iseniz özellikle beslenme ve bakımlarına dikkat etmelisiniz ki sonunda sizde onlarda üzülmesinler. Sadık dostlarınız sevin ve koruyun.


http://kopekmamasi.gen.tr/proplan maması en iyi markalardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir