Finans Piyasalarında Son Gelişmeler

petek temizliği

Wall Street’de yaşanan sert düşüşler sonrası tüm finans piyasalarında sert hareketler yaşanmaya başladı. Forex paritelerinde son zamanların en hareketli günleri yaşanıyor. Tüm dünya borsalarına etki eden Abd borsalarındaki çöküş, altın ve petrol fiyatlarında da oldukça sert hareketlerin yaşanmasına neden oldu. Peki piyasalarda son durum nedir?

 

Altın Fiyatları Ne Kadar?

Altın ons fiyatları son zamanlarda dünya borsalarında yaşanan çöküşle birlikte ufak da olsa yükselişler yaşamakta ancak; bir yandan doların da değer kazanması dolar bazlı altın ons fiyatını bir miktar frenlemekte.


1315 seviyesinde fiyatlamalarına devam eden altın ons fiyatı için son dönemde yapılan analizler ve altın yorumları genellikle altın fiyatlarının 2018 yılı içerisinde yukarı yönde hareket edeceğini göstermekte.

 

Dolar Ne Kadar?

Abd borsalarında yaşanan yaklaşık %10 luk düşüşler sonrası dünya genelinde de dolar fiyatlarında bir artış yaşandı ve dolar Türk Lirası karşısında da 3,80 seviyesini aşarak hafta kapanışını 3,82 seviyesinden kapadı.

2018 yılı için yapılan dolar yorumları genellikle doların 3,60 ile 4,20 bandı arasında dalgalanabileceği yönünde.

 

Borsalarda Son Durum

2017 yılı içerisinde bir çok dünya borsası zirve üstüne zirve yaparken 2018 yılına giriş yaptığımız günlerde de bu yükseliş hareketlerine devam etmişti ancak bir çok borsa 2018 de yaşadığı kazaçları 2017 yılı içerisinde geri vererek yatırımcılarını üzdü. Hisse senedi yatırımcılarının 2018 yılı içerisinde borsaya yatırım yaparken hızlı karar vermemeleri ve bilanço bazlı ve geleceği olan şirket hisselerine yatırım yapmaları mantıklı olaak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir