Gıda, Tarım Bakanlığından Mühendis Alımı Açıklaması

petek temizliği

KPSS memurluk sınavında birçok üniversite mezunu, bölümünden memur alımının az olduğu ya da hiç olmadığı için yarışa 1-0 geriden başlıyor. Bunlar arasında özellikle mühendislik mezunu adaylar var ki 90 ve üstü puan almalarına rağmen alım azlığından dolayı mühendis kadrolarına yerleşemiyorlar. Bu bağlamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan gelen açıklama bazı mühendis adaylarını sevindirecek gibi görünüyor. Hangi mühendislik bölümleri için ne gibi açıklamalarda bulunulduğuna bakalım şimdi…

 

 


 

Gıda, Tarım Bakanlığı Bu Mühendisliklerden Alım Planlıyor

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde MHP Grup Başkanvekili Erhan AKÇAY’ın verdiği soru önergesini yanıtlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK, alım bekleyen bazı mühendis adayları için sevindirici açıklamalarda bulundu. Bakan ÇELİK; 2016 yılında Bakanlığa tahsis edilen kadro kontenjanı dahilinde veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve su ürünleri mühendisi alımı planlandığını belirtmiştir.

kpss mühendis alımlarıÖzellikle çok yüksek puanlar alarak atama bekleyen Gıda Mühendisliği mezunu adaylar için çok önemli olan bu gelişme, alım sayısı çok çok az olan Su Ürünleri Mühendisliği mezunları için de keyif vericidir. Her ne kadar gıda ve su ürünleri mühendisliklerine göre daha çok alımı olsa da Ziraat Mühendisliği alımlarının da mezun sayısına göre az olduğunu söyleyebiliriz.

[table id=12 /]

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıklamalarını takip etmekle birlikte umarız ki Bakanlığa verilecek atama kontenjanlarının tamamı kullanılır ve memur alım sayısı düşük olan bölüm mezunlarından daha fazla memur alımı yapılır.

memurlukta yükselme

memurluktan mühendisliğe geçiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir