Gram Altın Yatırımı Takiple Kazandırır

petek temizliği

Ekonomi piyasalarında “Güvenli Liman” unvanını elinde bulunduran değerli sarı metal ALTIN, zaman zaman yatırımcısına kaybettirse de genel bir çerçeveden bakıldığında her daim paranın sigortası görevini üstlenmiştir. Bunun sonucu olarak da altın, en popüler yatırım araçlarından biri olarak tercih edilmiştir ve edilmeye de devam etmektedir. Özellikle gram altın alış-satış yoluyla altın yatırımı yapan mini yatırımcılar, altın fiyatları üzerindeki kısa vadeli dalgalanmalardan faydalanarak kazanç elde etmektedir. Bugünkü yazımda da altın fiyatlarındaki kısa vadeli dalgalanmaya ve olası kazançlara dair bir örnek ele alacağım.

 

 


1 Haftada 3 Liralık Düşüş ve Yükseliş…

 

gram altın fiyatları

 

Yukarıdaki tablo görüntüsü üzerinden hareket edelim. A Noktası olarak belirttiğim 22 Ocak tarihinde 105,8 TL civarında olan gram altın fiyatı, B Noktası olarak belirttiğim 26 Ocak’ta 108,7 TL’ye yükselmiş. Ertesi gün ülkemizde piyasaların kapalı olduğu saatlerde 108,8 TL’yi de test eden gram altın fiyatı 3 TL’ye yakın bir düşüşle D noktasındaki 106 TL seviyelerine gelmiştir.

 

Gördüğünüz gibi 1 haftadan da kısa bir sürede 3 TL’ye yakın bir oynama yaşanmıştır. A Noktasına yakın tarihlerde alınan 100 gram altın B Noktasına yakın tarihlerde 3 liraya yakın bir artışla satılabilirdi. Bankalarda gram altın alış-satış makasını ortalama 0,7 TL(70 Kuruş) olarak alırsak gram başına yaklaşık 2 TL kâr elde etmiş olurdunuz. Yani 100 gramlık bir altın yatırımı ile yaptığınız al-sat sonucu 2-3 günde 200 TL kazanç sağlayabilirdiniz.

Peki 100 gr altın fiyatının nakit değeri olan yaklaşık 10.600 TL’yi bankaya atsak ne kadar faiz alırdık? 10.000 TL’nin 1 aylık faiz getirisi 60-80 lira arasında değişmektedir. Gram altın alış-satış vasıtasıyla yapılan altın yatırımı ile 2-3 günde elde ettiğimiz kazanç, mevduatımızın 1 aylık banka faiz gelirini neredeyse 3’e katlamaktadır. Tam da bu sebeple altın yatırımı daha iyi gelir sunabilme imkanına sahiptir.

 

 

gram altın fiyatlarıAltın yatırımı her daim daha fazla kazançlar elde edebilme imkanı oluşturur. Tabi altın yatırımından kazanabilmek için amatör de olsak iyi bir piyasa takipçisi olmalıyız. Bazı püf noktalara dikkat etmeliyiz. Her şeyden önce SABIRLI olmalıyız. Altın yatırımı ile yazı altında belirttiğim diğer yazılarımı okuyabilirsiniz. Bol kazançlar.

 

 

 

Dolar ve Altın

Seçimler ve altın

Altın yatırımında nasıl kazanabiliriz

Altın yatırımında dikkat edilecekler

Altın yatırımı nasıl yapılır

Altın1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir