Hangi Ülkenin Kaç Füzesi, Kaç Savaş Uçağı Var!

petek temizliği

Umarım yazıyı okuma nedeniniz gerçekten de ülkelerin füze sayılarını öğrenmek değildir…

Maalesef öyle bir medyamız var ki gerek kendi ülkemizin gerekse de diğer ülkelerin yaşadığı en ufak uluslararası krizlerde bile haber değeri olmayan haber manşetlerine şahit oluyoruz. Özellikle internet medyasının, bana göre sırf reyting amaçlı yaptıkları hangi ülkenin kaç füzesi var haberleri, gereksiz ve rahatsız edici boyutta. Sırf okunma sayısını arttırmak adına yapıldığını düşündüğüm bu tarz haberlerle, savaş ruhunun tahrik edildiğini düşünenlerdenim.

 


 

Yakın Zamandaki Rusya Krizi ve Manşetler!

 

Yakın zamanda Rusya ile yaşadığımız jet krizi olayını hepiniz biliyorsunuzdur. Her ne kadar olmasını istemediğimiz bir durum gerçekleşse de yaptığımız eylemin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Neticede angajman kuralları diye tabir ettiğimiz hükümlere göre hareket edildi. Peki sorarım size, bu olayın hemen arkasından internet medyasının attığı “Hangi ülkenin kaç savaş uçağı var?”  haberleri sizce ne derece doğru?

Oturduğu yerden; … ya bunlar kim ki, biz bunları haritadan sileriz… gibi bir yaklaşımları arttıran; askerlik yaptığı zamandaki nöbet tutmayla, 200 metre atışı yapmayla, marş söyleyerek yürümeyle komando hüviyetine bürünenleri gaza getiren “hangi ülkenin kaç savaş uçağı var” haberlerinin kime ne faydası var acaba?

 

Savaş kelimesini telaffuz ederken bile insanın ruhu daralıyorken savaşın bizzat hüküm sürdüğüne şahit olmak eminim ki tarif edilemez bir acıdır. İnsan hayatından daha değerli ne olabilir ki… İnsan yaşamının menfaatlere kurban edilmesi ne kadar doğru olabilir ki… Savaş ölüm demektir, insan hayatının hiçe sayılması demektir. Benim tek dileğim, bu tarz haber başlıklarının okunmadan geçilmesidir. Bu tarz haberler ne kadar az okunursa emin olun ki o kadar az haberi yapılır. Ülkelerin ne kadar füzesi olduğunu bilsek ne olur bilmesek ne olur? Füze sayısı az olana füze mi ekleyeceğiz sanki!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir