HUAWEİ Akıllı Telefonlar Nasıldır?

petek temizliği

Her ne kadar teknoloji ihraç eden bir ülke olamasak da teknolojinin nimetleriyle olabildiğince haşır neşir olan bir toplum olduğumuz söylenebilir. Nitekim Türkiye’de gerçekleşen akıllı telefon satış rakamları da bunu gösteriyor. 2013 yılından bu yana neredeyse her yıl 1 milyonun üzerinde artış sağlayan akıllı telefon satışları, 2016 yılında 13 milyon civarında gerçekleşti.

Akıllı telefon piyasasında birkaç marka başı çekiyor; Samsung, Apple, Sony… Özellikle son yıllardaki çıkışı ile bu markalara kafa tutan firma Huawei diyebiliriz. Özellikle akıllı telefon piyasasında çok iyi işler çıkaran Huawei, kullanıcılarını tatmin etmeyi başardı diyebiliriz. Nitekim piyasaya sürülen Huawei akıllı telefonların F/P(fiyat/performans) üstünlüğü ve kullanıcı deneyim ve yorumları da bunu destekliyor.

 

 

Huawei Akıllı Telefonlar Nasıl?

 

Akıllı telefon piyasasına hakim olan bilindik markaların yanında Huawei firması telaffuz edildiğinde, birçok tüketici tarafından “o ne yaa” gibi bir tepki veriliyor. Bir de “Huawei nerenin markası” sorusuna “ÇİN markası” cevabı verildiğinde Huawei hakkındaki yorumlar daha da acımasız hale geliyor(Çin Malı klişesi ile Çin markası kavramı kargaşası). Bu metnin yazarı ve sağlam bir Huawei kullanıcısı olarak Huawei akıllı telefonları şiddetle tavsiye ederim. Özellikle tasarımsal açıdan ön plana çıkan Huawei akıllı telefonlar; dayanıklılık, şarj süresi ve teknik donanım açısından da son derece doyurucu… Online teknolojik ürün satışı yapan sitelerde yer alan Huawei hakkındaki yorumlar incelendiğinde de kullanıcı deneyimlerinin çok olumlu olduğunu görmekteyiz.

Huawei akıllı telefonlar hakkında her ne kadar tavsiye niteliğinde cümleler kullansak da olumsuz yönlerini belirtmek isteriz. Özellikle teknik servis ağının çok yaygın olmayışı ve sar değerlerinin nispeten daha yüksek olması, Huawei akıllı telefonların dezavantajları arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir