İban No Öğrenme ve Sorgulama

petek temizliği

Bugün Para Transfer işlemi yapmak isteyen bir çok kişinin merak ettiği ”İban No Öğrenme ve Sorgulama” içerikli paylaşım ile sizlerle olacağız. İban No; Bankalarca sağlanan müşteri hesaplarının yerine kullanılmak için, Para Transfer işlemlerinin hızlı, güvenli ve daha az maliyetler ile yapılması amacıyla belli standartlara göre oluşturulmuş Uluslararası banka hesap numarası olmaktadır.

 

 


İban No Sorgula

 

 

İban No Öğrenme

 

İban Numarası Öğrenme işlemini yapmak için, birden fazla sorgulama seçeneği bulunmaktadır. Bunların başında hiç kuşkusuz İnternet’ten İban No Sorgulama Araçları gelecektir. Bankaların resmi İnternet sayfaları aracılığı ile oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde, İban Numarası Sorgulama ve Öğrenme hizmeti alabilirsiniz. Bankalar tarafından sunulan bu hizmeti almak için sayfaya girdiğinizde, karşınıza bir kaç soru çıkacaktır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 

  • Hesap Tipi (Vadeli TL, vadesiz DTH
  • Şube Kodu
  • Hesap Numarası

Karşınıza çıkacak bu üç soruyu eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplamanız sonrası, çok kısa bir süre içerisinde İban No Sorgulama işleminiz başlayacaktır. Sorgulama işleminin başlangıç ve bitişi ortalama bir ile beş dakika gibi kısa bir süre içinde sonuç alacaktır. İnternet’ten İban Numarası Öğrenme işleminin yanı sıra, banka şubeleri aracılığı ile de İban No Sorgulama hizmeti alabilirsiniz. Dilerseniz IBAN NO Sorgulama hizmeti alabileceğiniz diğer seçenekleri aşağıdaki başlıkta detaylı bir şekilde verelim.

 

 

IBAN No Sorgulama

 

Doğal yöntemler ile de iban numaranızı oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenme şansına sahipsiniz. Örneğin en yakın banka şubesine giderek, iban numaranızı anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca tercih etmiş olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayıp ”IBAN No Hesaplama” hizmeti almak istediğinizi beyan edebilirsiniz. Müşteri temsilcisine yapacağınız bu beyan sonrası, temsilcinin size yönelteceği bir kaç güvenlik soruna vereceğiniz cevaplara göre, iban numaranız size bildirilecektir. Farklı ve en doğal yöntemlerden biride, hesap numaranızın içerisinde yazıyor olması. Müşterisi olduğunuz bankanın İnternet bankacılığı hizmet sayfasına giriş yaptıktan sonra, Hesap Bilgilerim bölümünde iban numaranızı bulabilirsiniz. Son olarak ATM’lerden, hesap bilgileri menüsünü kullanarak öğrenme şansına da sahip olduğunuzu bilmenizi isteriz.

 

 

İban Numarası Öğrenebileceğiniz Bazı Bankalar

 

Garanti bankası, İş bankası, Vakıfbank, Yapı kredı, Ziraat, Ingbank, Denizbank, Halkbank, Kuveytturk, Finansbank, Akbank, Albaraka, Abank, Hsbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir