İdata İle Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

petek temizliği

İDATA, resmi vize başvurularında Almanya ve İtalya için resmi işlemlerin alınmakta olduğu kurumdur. Gidilecek olan ülke için yapılacak olan vize başvurularının 90 günü geçmeyen kısa süreli başvuruların İDATA aracılığı ile gerçekleştiriliyor olması gerekmektedir. Almanya ve İtalya için Schengen Antlaşmasına bağlı üye ülkeler olmalarından dolayı gerekli evrakların ve pasaport işlemlerinin Schengen Vizesi kurallarına uygun bir şekilde hazırlık sürecine dahil edilmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde gerekli evrakların ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde İDATA’ya aktarılma sürecinde herhangi bir eksik belge ve benzeri sorun ile karşılaşılmaması adına Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi hizmet desteği sunmaktadır.

İDATA’ya aktarım sürecinde hazırlanılması ve teslim edilmesi gerekli olan bütün evrak işlemlerinin istenilen uygunlukta alınan randevu sırasında tesliminin gerçekleştirilesi adına Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi VİP hizmet sunarak seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin resmi süreçteki bütün işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmesinde destek vermektedir.

 


schengen vizesiİDATA tarafından alınması gerekli bir diğer işlem süreci biyometri sürecidir. Bu süreçte daha önceden Almanya Vizesi veya İtalya Vizesi alma talebinde bulunmayan kişiler için parmak izi uygulamasına tabii olunulması gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Avrupa Birliğine üye Schengen ülkeleri tarafından ülke sınırlarına yapılacak olan girişlerde kolaylık sağlanılması adına bir kez parmak izi verilerek beş yıl süre ile herhangi bir biyometri sürecine ihtiyaç duyulmadan kolay bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

 

Yurtdışına çıkacak olan kişilerin resmi vize başvuru sürecinde İDATA’ya aktarılması gerekli olan evrakların ve pasaportun eksiksiz ve güncel bir şekilde tesliminin sağlanılarak herhangi bir evrak sorunu ile karşılaşılmadan İDATA Almanya Vizesi veya İtalya Vizesi alınması için Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi aracılığı ile İDATA’ya aktarımının gerçekleştiriliyor olması resmi işlem sürecinin kolay bir şekilde gerçekleştirilerek vize başvurusunun sağlanması adına büyük bir önem taşımaktadır. Vize başvuru işlemlerinde edinilmesi istenilen bütün bilgilere Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi aracılığı ile ulaşım desteği sunulmaktadır. Çağrı merkezi veya online randevu talebinde bulunularak edinilmesi istenilen konu ile alakalı olarak bütün bilgilere ulaşılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir