İnternetten Akıllı Telefon Alırken Dikkat!

petek temizliği

Gelişen teknoloji ile birlikte değişen zevkler, alışkanlıklar ihtiyaçlar alışverişleri hızla arttırıyor. Tabi bu artıştan en büyük payı online alışveriş siteleri alıyor. Nitekim online alışveriş siteleri üzerinden yapılan alışverişlerin hacmi her yıl katlanarak artıyor. İnternetten alışveriş yapmanın özellikle teknoloji ürünleri olmak üzere birçok ürün grubunda çok avantaj sağladığını her daim söyledim ve söylemeye da devam edeceğim. Ama bu demek değildir ki gözünüz kapalı bir şekilde online alışveriş sitelerinden alışveriş yapın… İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri iyi bilmeli ve buna göre online alışverişlerimizi yapmalıyız.

 

İnternetten Akıllı Telefon Alırken Dikkat!

 


Yukarıdaki uyarılar noktasında geçtiğimiz günlerde yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak ve bu konuda sizi uyarmak istiyorum. Online alışveriş siteleri arasında en çok gezindiğimiz platformlardan biri olan HEPSİBURADA.COM‘da, yaklaşık 700 tl civarı fiyata sahip bir akıllı telefon siparişi geçmiştim. Satış sayfasında yer alan telefon bilgilerinde bu telefonun 4.4.2. (Kitkat) sürümüne sahip olduğu belirtiliyordu. Telefon elime ulaştığında ilk kurulumları yapıp cihaz bilgilerini kontrol etmek istedim. Bir baktım ki telefonun android sürümü farklı görünüyor. 4.4.2. android sürümü olarak aldığım akıllı telefon farklı android sürümü ile gönderilmiş. 5.1.1 Lollipop güncelemesi ile gönderilen akıllı cep telefonu; kasma, donma, aşırı ısınma gibi problemler oluşturmaya başladı. Nitekim 1 GB ram düzeyine sahip olan bu telefona 5.1.1. Lollipop güncellemesi çok ağır gelmişti.

 

 

Akıllı Telefonlarda İade Var Mı?

 

internetten telefon almakYanlış android sürümü ile gönderilen akıllı telefonu HEPSİBURADA.COM’a iade etmek için firmayla irtibata geçtim. Normal şartlarda 14 günlük cayma hakkım olmasına rağmen “maalesef ki imei klonlama gibi durumlar içerdiği için cep telefonlarında iade yapılmıyor.” cevabı aldım. Burada ürünün belirtilen bilgiler dışında gönderilmesi söz konusu olmasına rağmen bu firma; yavuz hırsız, ev sahibini bastırır hüviyetiyle hareket ediyor. İade alınmayan telefonu bu sefer de arızalı olarak iade etmek istedim. Arıza kaydı açılan telefonumu düzeltilmesi umuduyla geri gönderdim. Teknik servisin 20 iş günü olan tamir süreci korkutucu olsa da 1 hafta sonrasında “onarımı yapıldı” etiketiyle telefonu gönderdiler. Isınma problemini halletmişler lakin telefonun sürümü hala 5.1.1. Lollipop olarak görünüyordu. Sizin tamir ettiğiniz telefonun… diyerekten konuyu kendi içimde kapattım. Maalesef ki uğraşacak vaktim yoktu.

 

İnternetten akıllı telefon almak isteyenlere buradan sesleniyorum. Güvenilir online alışveriş siteleri üzerinden telefon almak her zaman çok daha uygun fiyatlara denk gelir. Bu sebeple tereddütünüz olmasın lakin kesinlikle bu ve benzer durumlara karşı dikkatli ve hazırlıklı olun. Umarım benzer durumda olanlar/olabilecekler için faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

1 Comment

Add a Comment
  1. Ben internetten akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazların alınmasından yana değilim normalde sık sık internet alışverişi yapmama rağmen bu tarz ürünleri almamak lazım gibime geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir