İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünden Sürpriz Memur Alımı

petek temizliği

2014 KPSS memurluk sınavının dördüncü ve son ataması olan 2016/1 KPSS atamasına ilişkin kadrolar, DPB tarafından açıklandı. Toplamda 10.144 adetlik memur alımı içeren 2016/1 tercih kılavuzu, her tercih döneminde olduğu gibi yine şaşırtıcı gelişmelerle karşımıza çıktı. Bunlardan birisi de İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü memur alımları

 

2012 KPSS döneminde toplamda sadece 11 adet, 2014 KPSS döneminde ise şu ana kadar ki 3 atama döneminde sadece 2 adet İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü memur alımı yapılmış. Hem içerik olarak hem de ülkemizdeki iş kazalarının sıklığı bakımından çok önem arz eden bu bölümden mezun olan adaylar, kamuda daha fazla çalışma olanağı sağlanmasını istemektedir.

 

2016/1 KPSS Tercih kılavuzunu incelediğimizde, KPSS nitelik kodu 3043 olan İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünden sürpriz bir şekilde tam 25 adet kadro açılmıştır. Özellikle EÜAŞ(Elektrik Üretim Anonim Şirketi) KİT kurumu tarafından açılan İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü memur kadroları, kadro bekleyen mezunları çok sevindirecektir.

 

memur alimiİş Sağlığı ve Güvenliği bölümü memur alımlarına baktığımızda, 2014 KPSS döneminde açılmış olan 2 kadronun 88 taban puanda kapattığını görmekteyiz. 2016/1 Tercih Kılavuzunda yer alan 25 kadro ile birlikte taban puanların 85 civarına inebileceğini düşünmekteyim.

Umarım ki İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda çok fazla bilinçli olmayan ülkemizde, bu bölümün önemi anlaşılır ve kamuda da memur alımları artarak devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir