İstanbul’da Memur Alımı İlanı Bekleyenlere, 461 Kişilik Alım Var!

petek temizliği

Her ne kadar başta geçim olmak üzere, trafik, kalabalık vb. nedenlerle zor bir şehir olsa da İstanbul’da memur olmak isteyen aday sayısı oldukça fazla. Bunun başlıca nedeni, hali hazırda İstanbul’da bir düzen kurmuş olmaktır. Dolayısıyla özellikle İstanbul’da yaşayan memur adayları İstanbul’da açılan memur kadrolarını ve İstanbul memur alım ilanlarını takip ediyor.

2018 İstanbul memur alım ilanlarını bekleyen memur adaylarını sevindiren haber İSKİ’den geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ(İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından yayınlanan ilana göre 461 adet memur alımı yapılacak. Peki ilanda hangi kadrolar mevcut, hangi bölümden kaç kişi alınacak, başvuru şartları nelerdir? Detaylara bakalım…

İSKİ memur alımı 461 kişi


İSKİ 461 Kişilik İstanbul Memur Alım İlanı

Aşağıda yer alan tablolarda da görüleceği üzere; hangi kadrodan kaç adet alınacağı, hangi bölümlerin başvuru yapabileceği, KPSS puan türü ve barajı ile diğer şartlar açıkça belirtilmiştir. Yine de maddeler halinde ön özetlemeyi yapalım;

1-) Toplamda 461 adet memur alınacak.

2-) Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için kadrola yer alıyor.

3-) Tüm alımlarda 2018 KPSS’den en az 70 puana sahip olma şartı aranıyor.

4-) Bazı kadrolarda sertifika, dil puanı, yüksek lisans gibi ek şartlar aranmaktadır.

5-) Başvuru Süreci: Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını 03/12/2018-10/12/2018 tarihleri arasında https://basvuru.iski.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru fonnunu doldurarak gerçekleştirecektir.

6-) Başvuru Sonucu: KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday evrak teslimi için 17/12/2018 tarihinde https://basvuru.iski.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

7-) Sınav Süreci: Sınav sözlü mülakat şeklinde yapılacaktır. Memur kadroları için yapılacak sözlü sınav 07/01/2019 – 08/02/2019 tarihleri arasında İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:7 34060 Eyüpsultan/İstanbul adresinde yapılacaktır.

😎 İlanla ilgili tüm detaylı bilgilerin yer aldığı İSKİ sayfasına ulaşmak için TIKLAYIN

9-) İSKİ nasıl bir kurumdur, İSKİ maaşları nasıldır öğrenmek için yazımızın en alt bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

 

İSKİ Maaşları Ne Kadar? İSKİ Kurumu Hakkında Bilgiler

İSKİ maaşları, 461 kişilik alım ilanından sonra adayların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. 2018 Temmuz itibariyle lisans mezunu en düşük memur maaşı 2972 lira seviyesindedir. Bu maaş bütün kamu kurumları için geçerlidir. Fakat bazı kurumlarda SDS(sosyal denge sözleşmesi) tazminatı, yemek ücreti, ikramiye vb. isimler adı altında ek ödemeler yapılabilmektedir. Özellikle SDS tazminatı veren kurumlarda, memur maaşlarına ek olarak her ay yaklaşık 250 ile 950 lira arasında değişen tutarlarda ödeme yapılmaktadır.

SDS nedir, hangi kurumlar SDS verir? Okumak için TIKLAYIN

Sosyal denge tazminatı yerel yönetimler tarafından verilmektedir. Yani Belediyeler ve Özel İdareler SDS tazminatı verebilmektedir. İSKİ de Belediye’ye bağlı bir kuruluş olduğundan SDS tazminatı vermektedir. İSKİ sosyal denge tazminatı, unvana göre değişmekle birlikte ortalama 800-900 lira arasındadır. Bu da İSKİ memur maaşlarının ortalama 3700 lira civarında olduğunu göstermektedir. İSKİ, en iyi maaş veren kurumlar arasında yer almaktadır. İSKİ maaşları yüksek olmakla birlikte iş yoğunluğu açısından da İSKİ’nin iyi bir kurum olduğu söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir