Kansere Karşı Doğal Besin Önerileri

kampanya haberleri

Günümüzün en yaygın hastalıklarından birisi kanserdir. Hemen herkeste ve her yaşta ne yazık ki yaygın olarak görülür. Kanser bilindiği üzere ölümcül ve tehlikeli bir hastalıktır. Bireyi hem organizma olarak hem ruhsal yönden fazlası ile yıpratır.

Kanserin kısaca tanımını yapalım. Kanser; vücudun herhangi bir dokusu organı veya uzvunda görülebilen, hücrelerin anormal bir şekilde çoğalması, büyümesi ve görevini yerine getirememesi tablosudur. Kanserin en bilindik yedi belirtisinden de bahsedelim. Ani kilo kaybı, halsizlik, ateş, enfeksiyona yatkınlık, vücutta görülen morarmalar, geç iyileşen yaralar, vücutta anormal görülen ve ele gelen kitleler gibi. Bunları daha çoğaltıp sayabiliriz.

Kansere yakalanmadan önce sebebi bilinmeyen bu hastalıktan kansere karşı korunma yollarını araştırıp uzak durmak en önemli şeydir. Ancak bireyden bireye değişiklik gösterebileceğini de unutmamak gerekir. Kanser ilk etapta tespit edilmiş ise tedavi edilme oranı çok yüksektir. Bizim kanser hakkında her yazıda mutlaka bir sloganımız var burada da vurgulamaktan vazgeçmeyeceğim. Erken teşhis hayat kurtarır. Ne kadar erken hareket ederseniz yaşama şansınız o kadar yüksektir. Ne var ki kanserin belirtileri erkenden fark edilebileceği gibi sinsice ilerleyip ikinci, üçüncü hatta son evresinde bile fark edilemeyebilir. Bu durumu önlemek adına özellikle 30 yaşından sonra Ketem merkezlerine kanser tarama amaçlı gidebilirsiniz. Kanserden korunmak için diğer bir yöntem ise sağlıklı beslenmek, stresli yaşamdan uzak durmak, başkaları için değil kendi için yaşamak, spor yapmak gibi yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Kanserden korunmanın en iyi yolu morali yüksek tutmak ve hayata sıkı sıkı sarılmaktır. Mevsim meyve ve sebzelerini özenle tüketin. kansere-karsi-onlemlerÖzellikle brokoli tüketimi kansere bire bir diyebiliriz. Hasarlı hücre üretimi engellenerek tüm hücrelerin sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır. Alkol tüketimi, madde bağımlılığı, sağlıksız beslenme, stres altında yaşama, uygunsuz meslek ve çalışma koşulları sizleri ruhsal açıdan etkileyebileceği gibi organizmanın çalışma açısından da mutlaka etkileyecektir. Kendinizde yukarıda saydığımız belirtileri fark ediyor iseniz hiç beklemeden ketem merkezlerine başvurarak teşhis ve tedaviye yardımcı olunuz. Birtakım test ve tahlillerden geçtikten sonra vücut direncinize uygun olarak tedaviniz uzman hekiminiz tarafından belirlenecek ve uygulanacaktır. Sağlıklı mutlu ve huzurlu günler dileriz.

Kanserden korunmanın tam bir yolu yok ama kendinizi mümkün olarak en iyi, en sağlıklı şekilde bir hayat ile ödüllendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yol haritası ---------- otobüs bileti ---------- evden eve nakliyat ---------- davetiye modelleri ---------- kredi bilgisi ---------- neodyum mıknatıs
%d blogcu bunu beğendi: