Kauçuk Zemin Kaplama

petek temizliği

Günlük araç gereçlerde ve bazı kumaş türlerinde tercih edilen kauçuk, koruyucu özelliği, darbe emen yapısı ile düşme veya çarpma sonucu oluşabilecek yaralanmaları en aza indirmesi gibi faydalarından dolayı zemin kaplama işlemlerinde de kullanılmaktadır. Özellikle çocuk oyun alanlarında tercih edilen kauçuk zemin kaplama kuma oranla çok daha hijyeniktir. Sahip olduğu yüksek drenaj özelliği kauçuk kaplama zeminlerde su birikintisi oluşmasını önleyerek kuru ve kayganlıktan uzak bir zemin oluşturur.

 
Kauçuk zemin kaplama temizlenme konusunda çok büyük bir çaba gerektirmemektedir. Yağmur suyuyla kendi kendine temizlenebildiği gibi taşıma suyla da herhangi bir deterjan ya da farklı bir maddeye gerek kalmadan dakikalar içinde temizlenebilir. Kauçuk yumuşak bir yapıda olmasına rağmen çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ultra-viyole ışınlardan zarar görmez, ses ve ısı izolasyonu sağlar. Bununla birlikte sportif hareketlerde enerji kaybını en aza indirerek insanı yormayan bir zemin oluşturur. Hava şartlarından etkilenmez, sıcak havada da soğuk havada da aynı esnekliği sağlar ve aynı kalitede en kullanışlı yüzeyi oluşturur. Ayrıca çok kolaylıkla sökülerek tamiri gerçekleştirilip tekrar yerine monte edilebilir. Düz bir zemin sağlayarak yürüyüş veya sürüş güvenliğini tehdit edebilecek girinti çıkıntı veya tümsek oluşmasını önler. Kauçuk zemin kaplama sahip olduğu üstün özelliklere ekonomik olarak uygun oluşu da eklendiğinde firmalar için çok cazip bir hal almaktadır. Çocuk oyun parkları, her çeşit eğlence parkları, okulların bahçeleri, spor salonları, belediyelerin halk için inşa ettiği yürüyüş ve spor alanları, golf kulüpleri, hastanelerin fizik-tedavi alanları, atlar için eklem ve kas rahatlığı sağlamasından dolayı at padokları, ses yalıtımı sağlamasından dolayı atış poligonları, özellikle dambıl gibi kas araçlarının yere düşerek zemine zarar vermesini önlemek için fitness salonları, düşme sonucu yaralanmaları azaltmak için bisiklet yolları, üst geçitlerin köprü kısımları ve merdivenleri, temizliğinin kolay oluşundan dolayı hayvan barınakları kauçuk zemin kaplama için en çok tercih edilen alanlardır.

Updated: 30 Haziran 2015 — 22:37

5 Comments

Add a Comment
  1. Bahçemize yaptırmayı düşünüyorum çoluk çocuk oynarken kendisini yaralamasın diye ama bütçeye fazla geliyor

  2. temizlik ve masraf açısından ideal görünüyor kauçuk. çocuk oyun alanları gibi yerlerde sıkça görüyoruz kullanıldığını

  3. fiyatları pahalı geldi bana yoksa çocuklar için kesinlikle yaptırırdım

  4. Kauçuk nasıl oluyo sağlıklı mi sizce ayrıca fiyatı pahalimi pek fiyat belirtilmemiş burada

    1. Sağlıklı, pratik. İlgili siteden iletişim bilgileri vasıtasıyla fiyat bilgilerini temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir