Kedi ve Köpek Bakımı Hakkında Ne Biliyoruz?

petek temizliği
Evcil hayvanlar denildiğinde akla ilk gelenler kuşkusuz ki kediler ve köpekler oluyor. Nitekim hayatımızda öyle yer edinmiş ki bu canlılar, gerçekten ailenin bir bireyi gibi yetiştirilip bakılıyorlar. Tabi zaman zaman bu sevginin karşılığını da verdikleri aşikar. Öyle ki sahiplerinin hayatını kurtaran kedi ve köpek hikayeleri ile bile karşılaşıyoruz bazen. Peki kedi ve köpek bakmak sanıldığı kadar kolay mı? Sadece kedi mamaları, köpek mamaları alıp beslemek yetiyor mu? Bu yazımızda; kedi ve köpek bakımı konusunda ihtiyaç duyulan mamalar ile kedi ilaçları, kedi vitaminleri, köpek ilaçları ve köpek vitaminleri hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kedi ve Köpek Mamaları?

Evcilleştirilmiş kedi ve köpeklerimizi beslemek için onlara hazır kedi maması ve köpek maması alırız. Nitekim doğal yoldan beslenmeleri mümkün değildir. Evcil hayvan mama üretimi, kedi ve köpeklerin ihtiyacı doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu üretim fiziki açıdan yaş kedi, köpek maması ve kuru kedi, köpek maması olarak yapılırken; hayvanların türüne, yaşına ve yeme alışkanlığına göre de çeşitli protein, bitki vb. ağırlıklar ayarlanarak gerçekleştirilmektedir. Kedi maması ve köpek maması alırken kurumsallaşmış, ürün çeşitliği fazla olan yerler tercih edilmelidir.

Kedi ve köpek maması

Kedi, Köpek İlaçları ve Vitaminleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere evimizi açtığımız kedilerin ve köpeklerin bakım süreci sadece onları doyurmakla bitmiyor. Sağlıklarını korumak, hijyenlerini sağlamak adına da birtakım önlemlerin yerine getirilmesi gerekir. Nasıl ki biz insanlar zaman zaman hasta oluyorsak ve ilaç almaya ihtiyaç duyuyorsak; kediler ve köpekler de çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşıp tıbbi tedaviye ihtiyaç duyabiliyor. Peki hangi kedi ve köpek bakımında kullanılan ilaçlar ve vitaminler ne işe yarıyor, hangi tedavileri sağlıyor, kısaca inceleyelim.


 

Kedi İlaçları ve Kedi Vitaminleri

Kedi vitaminleri kullanım amacı, adından da anlaşılacağı üzere kedilere çeşitli gelişim alanlarında vitamin desteğini sağlamaktır. Bilhassa yavru kedi vitaminleri ile bunların güç kazanması ve beslenmeye yönelik takviyesi ile gelişimlerinin devamlılığı sağlanmaktadır. Yine bunlar dışında kas ve eklem gelişimini arttıran vitaminler, kemik destekleyici vitaminler, deri ve tüy vitaminleri, bağışıklık arttırıcı vitaminler de üretilmektedir. Kedi ilaçları ise kedilerde ortaya çıkan bazı sağlık sorunlarının çözümüne yönelik üretilmektedir. Mesela kedi sakinleştirici ilaçları bu kapsamda yer almaktadır.

 

Köpek İlaçları ve Köpek Vitaminleri

Köpek ilaçları ve köpek vitaminleri de kedilerdeki kullanım amacıyla neredeyse aynıdır. Nitekim yavru köpeklerde de gelişimi desteklemek amacıyla yavru köpek vitaminleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra yetişkin köpekler için de kas-kemik gelişimine, bağışıklığa, deri ve tüy sağlığına yönelik çeşitli vitamin takviyeleri üretilmektedir.

Okudunuz Mu?  İlahi Yol'dan Umreye Yolculuk!

 

Evcil Hayvan Vitaminleri ve İlaçları Nasıl Temin Edilir?

Konuda yer alan kedi-köpek mamalarını, ilaçlarını ve vitaminlerini online olarak internetten temin edebilirsiniz. Bu konuda www.petbesinleri.com.tr internet sitesini inceleyerek, 300’ün üzerinde kedi ve köpek maması türüne, kedi ve köpek aksesuarlarına ve çok sayıda ilaç ve vitamin destek ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir