Kepenk ve Kepenk Kullanım Alanları

petek temizliği

Kepenk; birçok nitelikte tanımlama yapmamamıza olanak sağlayan, otomatik sistemde üretilmesi mümkün olan, kapı çalışma sistemine sahip olan, sarmal ya da dolama şekillerde yapılan endüstri sistemlerinde de kullanılan çok çeşitlilik gösteren ürün ya da ürün gruplarına denilmektedir.

Günümüz sistemlerinde İngilizce kelimeden türeyerek oluşan bu kelimeyi işletmelerde muhakkak kullanıyoruz.  Hatta güvenlik amacıyla evimizde ve binalarımızdaki araba garajlarında da kullanmaya da başladık. Kepenk Sistemleri, güvenlik amacıyla çok fonksiyonlu bir kullanım alanı sunan ürün grubudur. Kullanım açısından birçok sektörde sanayi, endüstriyel, işletmeler, oteller aklınıza gelecek her şekilde kurum ya da kuruluşlarda kullanılan ürün gruplarını ifade eden bu sistemler aynı zamanda Dizayn olarak yüklü tasarımları ifade eder.

 


Kapı ve dış yüzeylere montajı sağlanan ürünler, çok sayıda renk seçenekleri ile müşterinin ihtiyacına uygun olarak belirleniyor. Kepenk güvenlik sistemleri en çok rağbetAnkara kepenk gören ve kazandıran bir sektör kuruluşu olmaktadır. Çizgi çizim tasarımla motora bağlı çalışma mekanizmasına sahiptirler. Açılıp kapanma işlemlerine olanak sağlayan mekanik yapıda olmaktadırlar. Kepenk sistemleri oluşturulurken kullanım alanına uygun olan kepenk seçimleri yapılmalıdır. Bahsedilen renklerde, güvenlik konusunda en çok tercih edilen sistemleri Ankara kepenk firması olan Vuralkepenk’te bulabilirsiniz.Günümüzde en çok tercih edilen otomatik garaj kapısı ile garajınızın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilmek önemli bir uygulamadır.

 

Kepenk taktırma işlemlerinde montaj yapılmadan önce en, boy ve yükseklik ölçülerine dikkat edilmesi gerekiyor. Uygun olan ürün montajını yapmak daha sağlıklı olacaktır. Kepenkler kaliteli olmalıdır. Uzun vadede kullanmak istiyorsak her bir ek maliyet gerektiren parçalarını dahi özenle seçmeliyiz. Kepenk üretimleri maliyeti fazla olan ürün grupları arasında yer alan ürünler olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir