Kitaplar Hayal Gücümüzü Arttırır

Bu yazı; kitaplar hakkında genel bir tanıtımı ve kitapların insan üzerindeki olumlu etkilerini belirten bir metinden oluşmaktadır.

petek temizliği

Her kitleye uygun kitap türleri vardır. Kimileri roman sever, kimileri hikâye, çocuklarımız çocuk kitapları severler. Hangi çeşit kitap okursan oku önemli olanın kitap okumak olduğunu unutmayalım. Okuduğumuz kitaplar bizi bir diyardan başka bir diyara götürür.

Aynı zaman da görmediğimiz insanlar hakkında hayal kurar onların nasıl biri oldukları hakkında düşünceye kapılırız. Çocuklarımız okudukları hikâyeler sayesinde beyin gelişimi dönemlerinde hayal güçlerini de geliştirirler. Bu durum onların o dönemlerin de katkı sağlamış olur. Her insan kişiliğini yansıtan kitaplar okumayı sever.

Sevdikleri kitapları okudukları zaman mutlu olurlar. Ayşe kulin in en akıcı kitaplarından biri olan kördüğüm kitabı bir edebiyat kitabı türüdür. Bu tür kitapları okurken heyecanlanır ve akıcılığı sayesinde elinden indirmek istemezsin. Akıcı ve heyecan verici kitaplar en çok tercih edilen kitaplar arasında yer alır.

Çocuklarımızda küçük yaşta kitap okumanın önemini anlatmak için günde bir saatte olsa onların yanında kitap okumamız gerekir. Okuduğumuz bu kitaplar çocuklarımızın yaş gurubuna uygun eğitici aynı zamanda öğretici kitaplar olmalıdır. Ne kadar çok kitap okunursa o kadar çok kültür seviyemizi yükseltmiş anne babalar olup çocuklarımıza eğitim dönemlerinde faydalı oluruz.

Kitap okumak erken yaşta unutkanlığı yani tıb diliyle Alzheimeri engeller. Yaşadığımız dönemde Alzheimerle ilgili sağlık problemleri yaşamamış oluruz. Bu durumda bizim sağlık standartımızı yükseltmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir