KonusarakOgren.com ile İngilizce Öğrenilir mi?

petek temizliği

Okullardan bu yana öğretilen belli başlı kalıplar vardır ki seneler boyunca aslında kişinin işine yaramaktadır. Günümüzdeki en popüler iş arama kıstaslarından biri İngilizce bilmektir. Okul, kurs veya evlerde kolaylıkla yapılabilecek ve bu şekilde İngilizceyi daha rahat öğrenilebilecek İngilizce Seviye Tespit artık internet ortamında da rahatlıkla bulunabilmektedir. Belli bir konu veya konular üzerinde boşluk doldurarak İngilizce öğrenimi daha eğlenceli bir hale de getirilebilmektedir.Bu şekilde eğlenerek vakit geçmekte hem de bütün bilgiler tekrar tazelenmiş olmaktadır. İş bulabilmek ve diğer adaylardan daha ön plana çıkabilmek için İngilizce olmaz ise olmazlardan olmaktadır. İngilizcenin evrensel bir dil olması, dünya üzerinde pek çok ülkenin anadili ve resmi dili olması ayrıca milyonlarca insanın İngilizce dilini konuşuyor olması İngilizce konuşmayı da şart kılmaktadır. Bütün bunlar haricinde öncelikle kişinin kendini geliştirmesi ve yeni bilgiler öğrenmesi açısından önemli yer tutmaktadır. Okuma, yazma ve anlama haricinde konuşmanın da ayrıca yapılabilmesi gerekmektedir. Her dil başlangıcında insanlar zorlansa da zaman içinde öğrenimden daha fazla zevk ve tat alınmaktadır. Kişi bir de artık konuşmaya başladıkça kendine güveni de gelmekte ve daha cesaretli davranabilmektedir.

 

ingilizce öğrenmekBaşlangıç aşamasında belli kalıp ve cümlelerin öğrenilmesi yeterli olmakta; ancak kişi muhakkak ki kelime bilgisini arttırmaktadır. Her yeni bilgi ve öğrenilen şey kişilere yeni ufuklar açmakta ve kişiyi geliştirmektedir. Dünya üzerinde en değerli olan şeyin bilgi olduğu bilinmelidir. Zaman içinde İngilizcenin önemi ve gerekliliği firmalar tarafından da anlaşılmakta ve firmalar da bu yönde çalışmalar yürütmektedir. Özellikle yurtdışı bağlantıları olan veya turizm işi ile meşgul olan firmaların bu konuya daha da özen göstermeleri gerekmektedir. Her gün gelişen ve global dünyada yer bulmaya çalışan ülkemizin her anlamda önce kendinin sonra da bireylerin gelişmesini sağlaması gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesi ve internetin bu denli yaygın olması ile birlikte İngilizce konusunda kişi kendiliğinden de bilgilerini geliştirmekte ve perçinleştirmektedir. Müzik dinleme, seviyeye göre kitap okuma veya altyazılı filmler faydalı olmakta kişi her an yeni kelimeler veya kalıplar öğrenmektedir. Bu şekilde belli bir altyapı oluşturmak ile başlanmakta sonrasında da konuşarak İngilizce pratiği yapılmaktadır. Yabancı bir insan ile konuşarak kişi İngilizcesini geliştirdiği gibi karşısındaki kişiye de Türkçe öğretmektedir. Dil öğrenimi gerekli ve zor bir süreç olmak ile birlikte muhakkak ki pratik yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde kolaylıkla kişi öğrendiklerini unutabilmektedir. İlk öğrenime başlandığında kişiye zor gelebilmekte ve kişi öğrenmekten vazgeçebilmektedir. Hiçbir şeyin kolay olmadığı ve kolaylıkla öğrenilmediği unutulmadığı sürece azim ve istek ile kişi İngilizce öğrenimini tamamlayabilmektedir. Belli bir zamanın geçmesi ile birlikte pratik yapılması da daha önem taşımaktadır. Kişi yanlış bir şey söyleyeceğini düşünmekte ve hata yapmaktan korkmaktadır; ancak hata yapılmadan da işin doğrusu bulunamamaktadır. Kişi hata yapmaktan korkar ve pratik yaparak konuşmayı reddeder ise öğreneceklerini unutmaktadır.


Okudunuz Mu?  İzmir'de Profesyonel Hizmetleri ile Özel Arçelik Servis

 

İnsanın kendisine yeni bir şeyler katması çok gerekmektedir. Dünya yerinde durmadığına göre insanın da yerinde sayması beklenmemektedir. Azim, sabır, çalışma ve istek ile kişi rahatlıkla ve kısa süre içerisinde İngilizceyi öğrenmekte ve konuşma düzeyine gelebilmektedir.

Updated: 7 Ekim 2019 — 15:00

6 Comments

Add a Comment
  1. Çokggüzel bir site dil için uygulamaları harika ben çok beğendim İngilizce öğrenmek için güzel bir kaynak

  2. ücretsiz hizmet verdiği yazıyor. ne kadar iyi bilemem. denemek gerekli

  3. Azim, sabır, çalışma ve istek ile kişi rahatlıkla ve kısa süre içerisinde İngilizceyi öğrenmekte ve konuşma düzeyine gelebilmektedir.meselenin özü burada saklı önce inanmak lazım.

  4. en iyi ingilizce öğrenme şekli bence konuşarak öğrenmek bunun yanında bazı belli kurallarda vardır.

  5. evet konuşarak en güzel öğrenme yöntemi sayılabilir bende bu şekilde deniyorum

  6. Değil bu site ile isteyen herkes daha doğrusu azimli olan herkes öğrenebilir klavye elimizin altında artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir