KPSS Düz Memurluk Sınavına Hazırlananların Hedefi Ne Olmalı?

KPSS Düz Memurluk Sınavına Hazırlananların Hedefi Ne Olmalı?

1 Haziran 2015 23 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Kimimiz KPSS Memurluk sürecinden memur olarak kurtuldu, kimimiz mücadeleyi bıraktı, kimimiz de çırpınışlarına devam ediyor hala… Gerçekten de KPSS Memurluk süreci çok yıpratıyor adayları.

KPSS’nin kaldırılması söylentileri, kadroların azaltılması, adayların çoğalması ve rekabetin artması eşliğinde devam eden KPSS çalışmalarımızda, neyi hedefleyeceğimizi de saptayamıyoruz. Tam da bu noktada sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağım.

 

 

 

 

En Az Kaç Puan Almalıyız ?

 

2016 kpss puan hesaplamaKPSS Düz Memurluk yoluyla kendimizi muhakkak bir yerlere atabilmek istiyorsak en ama en azzz 60 puan almalıyız. Kamuya girişte neredeyse son taban puan 60’tır. Çok nadir de olsa 60 puan altında KPSS taban puan isteyenler kurumlar olsa da Yüzde 99 oranda alt sınır 60 puandır. Bu nedenle KPSS Düz Memurluk sınavında herhangi bir memurluğa yerleşme ihtimali istiyorsunuz en az 60 puan almayı hedefleyin.

 

 

Bir önceki KPSS Puanını Geçmeyi Hedefleyin !

 

2016 memur alımlarıKPSS Düz Memurluk Sınavına hazırlanırken “Ben kaç puan almalıyım?“ diye kendinize sorduğunuzda, cevabınız önce 60 puanı geçmek sonra da bir önceki KPSS puanınızın üstüne çıkmak olmalıdır. Eğer ki bir önceki KPSS puanınızın üstüne çıkamazsanız hem KPSS Düz Memurluk şansınız biter hem de bir sonraki sınavlar için tamamıyla demotive durumda olursunuz. Yani ilerleyen zamanlardaki düz memurluk çabalarınız da bu durumdan etkilenecektir.

 

 

Memur Olarak Yerleşebilme Diliminizi Belirleyin !

 

Mezuniyet bölümünden/alanından bir önceki sınavlarda en son kaçıncı sıradaki aday memur olarak yerleşmiş, bunu öğrenin. Misal iktisat bölümü mezunusunuz. İktisat bölümünden mezun olup 2012 KPSS Düz Memurluk sınavında alanında, sıralamada en son 10.000’inci aday yerleşmiş. Alanımızda yarışan aday sayısının artması, bölüme verilen kadro sayılarının da genel olarak düşmesi durumunu göz önünde bulundurduğumuzda ilk 10.000’den daha iyi bir sıralama içinde olmamız gerektiğini bileceğiz. Ancak akılcı beklentiler ile başarıya ulaşabiliriz.

 

KPSS Düz Memurluk sürecini yaşamaya devam edenlere söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur. Kendinize iyi bakın, hoşçakalın.