KPSS Memurluk Sınavına 1-0 Önde Başlamak İstiyorsanız!

KPSS Memurluk Sınavına 1-0 Önde Başlamak İstiyorsanız!

9 Haziran 2015 33 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

KPSS memurluk sürecindeki aday sayısı her geçen yıl artıyor. Verilen kadro sayısı ise bırakın aynı oranda artmayı, eski oranını bile koruyamıyor.

Peki nasıl aradan sıyrılacağız? Nasıl fark yaratacağız ki atanma ihtimalimizi arttıracağız. İşte tam da bu noktada sizler için bazı püf noktalar hazırlamaya çalıştım. Birlikte inceleyelim bunları;

 

 

 

 

 

 

En Şanslı Bölümü Kestirebilmek !

 

Eğer ki KPSS memurluk sürecinin henüz başında iseniz uzun metrajlı düşünmek sizin yararınıza olacaktır. Bu bağlamda yapılacak en önemli işlerden birisi bölüm/alan seçimidir. Misal sizlere bir bölüm adı vereceğim: Sosyal Güvenlik Önlisans Bölümü. Bu bölümün geleceği çok ama çok parlak. Hem şu anda ki fakülte sayısı az hem de mezun sayısı az. Bu yazımı şu dakikada okuyup da henüz üniversite hayatının başında olan var ise sosyal güvenlik önlisans programına girmek için elinden geleni yapmalı. Tabi bunlar benim düşüncelerim, değerlendirmek sizin elinizde. Bu ve benzeri parlayacak bölümleri kestirebilmek, mezun sayısı az olan alanlara yönelmek bizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

 

Sınava Çalışmaya Erkenden Başlamak !

 

Her iş için söylenen bir laf vardır; “Erken kalkan yol alır.” KPSS memurluk sürecinde de çok geçerli bir durumdur bu. Eğer ki eve kapanmadan, sosyal hayattan uzaklaşmadan, günlük yaşantı çerçevesinde bir çalışma süreci arzuluyorsanız erkenden sınava çalışmaya başlamalısınız. Bu şekilde hem sıkılmadan çalışırsınız hem de stresten uzak bir verimli çalışma elde edersiniz.

 

 

2016 KPSS Sınavında Nasıl Avantaj Sağlayabiliriz?

2016 KPSS Sınavında Nasıl Avantaj Sağlayabiliriz?

 

Fark Yaratan Sertifika, Belge vs. Sahibi Olmak !

 

İşte önemli bir başlık daha… Halihazırda çok fazla olan aday sayısı, alanımızdaki rakiplerin fazlalılığı ve gücü, kadro sayılarının artmaması gibi değişkenler eşliğinde KPSS memurluk sınavına hazırlanıyoruz. Şansımızı gözle görülür oranda arttırmanın yolu yine kendimizden geçiyor. Bazı sertifikalar, belgeler, ayrıcalıklar yolu ile kendimizi atama potasında daha şanslı konuma getirebiliriz. Peki bunlar nelerdir?

 

  • Bilgisayar sertifikası: Birçoğunuz şunu diyerek kulaklarımı çınlatıyorsunuz; “Ya bilgisayar sertifikası olmayan mı kaldı.” Evet, haklısınız. Ama eğer ki sizde yok ise rakiplerinizden 100 adım geride kalırsınız. Bu sebeple neredeyse herkeste olan bilgisayar sertifikasını edinin.

 

  • Güvenlik Sertifikası: Güvenlik kavramı hiçbir zaman önemini yitirmemiştir ve yitirmeyecektir de. Bu sebeple hem merkezi atamalarda hem açıktan atamalarda hem de özel sektör alımlarında önemli bir avantajdır.

 

  • Ehliyet Belgesi: Şoför kadrolarına talip olanlar için E sınıfı ehliyet belgesine sahip olmak çok büyük avantajdır. Özellikle bu ehliyet sınıfına 5 yıldan fazla sürede sahip iseniz avantajınız daha da artacaktır. Yine birçoğumuzda mevcut olan B sınıfı ehliyetin olması da avantaj sağlayacaktır.

 

  • Diğer Sertifikalar: Her ne kadar çok fazla aranmasalarda diğer bazı sertifikalar da umulmadık derecede düşük puanlar ile atanmayı sağlayabiliyor. Bu sertifikaları görmek için TIKLAYINIZ!

 

  • Yabancı Dil Puanı: Söylediklerim arasında belki en ama en çok avantaj sağlayabilecek olanı yabancı dil puanına sahip olmaktır. Yabancı Dil Sınavı yoluyla en yüksekten en düşüğe sıralanmış A,B,C,D,E seviyelerinden bir puana sahip iseniz bu size hem merkezi atamalarda hem de açıktan alımlarda avantaj kazanırsınız.

 

 

Umarım siz KPSS memurluk sürecindeki adaylar için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Takıldığınız, merak ettiğiniz, danışmak istediğiniz bir konu olursa yorum kısmından belirtebilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere hoşçakalın.