KPSS’yle Memur Olmak İsteyenler!

petek temizliği

Özel sektördeki iş imkanların az olması ve çalışma şartlarının nispeten zor olması nedeniyle belli bir öğrenim düzeyinden mezun olanlar, iş güvencesi yüksek olan devlet memurluğuna yöneliyor. Bu kadrolara yerleşebilmek için ise belirli periyotlarda yapılan ve Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak adlandırılan KPSS’ye girip,  alınan puan ile memur atamaları döneminde tercih yapmak gerekiyor. Peki garantili iş ve maaş nedeniyle tercih edilen memurluk kadrolarına nasıl girilir? KPSS’yle memur olmak için ne yapılmalı?

 

 


KPSS’yle Memur Olmak İçin Yapılacaklar

 

KPSS düz memurluk kadrolarından birine atanmak istiyorsunuz ve henüz ilk kez bu sınava gireceksiniz. Nereden başlamalısınız?

*İlgili KPSS’ye Girmek: Öncelikle KPSS düz memurluk kadrolarına girebilmek için çift yıllardaki KPSS memurluk sınavlarını takip etmelisiniz. Çünkü ÖSYM’nin yaptığı merkezi atamalarda kullandığımız puan, çift yıllarda yapılan KPSS memurluk sınavından aldığımız P3 puanıdır. Yani an itibariyle 2018 KPSS memurluk sınavlarına hazırlanmalısınız.

 

Üniversite Okurken Memur Olmak Mümkün Mü?

 

*Mezunu olduğunuz öğrenim düzeyi ve bölümün durumu: Bu da sizler için çalışmaya başlamadan önce araştırılması gereken bir durumdur. KPSS memurluk atamalarında, bölümünüzden önceki atamalarda kaç adet alım yapıldığı, kadro sayılarının artma/azalma durumunu, bölümünüzden mezun olan rakip sayınızı ve bunların KPSS’deki başarı düzeyleri öğrenmeniz sizin için çalışma temposu anlamında belirleyici olacaktır. Bu araştırmalardan çıkacak sonuçlara göre KPSS düz memurluk kadrolarına atanmak için çok yüksek puan veya ortalama bir puan almanız gerektiğini bilerek hareket edeceksiniz.

 

KPSS’de Hangi Kurumlar Tercih Edilmeli

 

*Diğer adayların genel nabzını tutmak: KPSS düz memurluk yolunda bir adım öne çıkmak istiyorsanız bir adım daha fazla bilgi sahibi olmalısınız. Bu da KPSS forumlarında, bloglarında gezmekle mümkün olabilmektedir. Size önereceğim bu sitede yer alan forum kısmına girerek yarıştığınız kulvardaki diğer adayların paylaşımlarını görebilir, onlarla etkileşim kurabilir ve KPSS Gündemini takip edebilirsiniz. Bu size emin olun yukardaki saydığım iki maddeden çok daha fazlasını katacaktır.

 

 

KPSS’yle memur olmak konusunda aklınıza takılanlar var ise yazı altındaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bilmediğim bir şey olsa da araştırıp öğrenmek için erinmeyeceğimden emin olabilirsiniz. Yine KPSS konusunda özellikle yazıya dökmemi istediğiniz bir konu var ise bunu belirtebilirsiniz.

 

Umarım bilgilendirici bir paylaşım olmuştur. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere hoşçakalın.

 

http://www.bakalimbilelim.com/2018-ocak-en-dusuk-memur-maasi-ne-kadar-olacak/

375 Comments

Add a Comment
 1. Bunları görünce iyi ki erkenden bu tartışmalar yokken memur olmuşum diyorum :)) Sanırım şanslıyım 2008 kpss ile atandım 2010 kpssde sorular çalındı ortalık karıştı

  1. Aynen öyle. Maalesef ki 2010 KPSS sınavı ile atanan memurların işleri biraz zor. Stresli günler bekliyor olabilir onları…

 2. Bir kaç gündür de sınavsız memur alınacağı bildirisi dolaşıyor memurluk için.
  Yine çelişkili işler peşindeler. sınavsız alıp doldurup boşluklara da sınavla mı alıyorlar tersi olsa anlarım da:)
  gençler onca emek sarf ediyor kafa patlatıyor hatta dershane yardımı para harcıyor sonuç hüsran.
  Tüm gençlerimize sabır ve şans diliyorum emekleri boşa çıkmasın inş.

 3. KPSS çıkalı işler iyice karıştı. Sınav falan kar etmiyor gene istediklerini işe sokuyorlar. Sonuçta torpilin kadar varsın malesef…

 4. Sınav sorularının çalınması, her sınavdan sonra çıkan spekülasyonlar falan, çok heves kırıcı…:(

 5. Paylaşım için teşekkürler uzun bir zaman deneyip bir türlü yerleşemeyenlerdenim umutta bitti yaşta gitti..

 6. isteyenlere kolaylıklar dileriz, zor bir süreç

 7. Kpss denen kelimesi bile ben sinirlendirmeye yetiyor. Onca emek ver üniversite bitir. Sonra kpss gir barajı geç ama atanamama. ben 2006 da 82,5 puanla atanamamış biri olarak hala giriyorum o puana artık yaklaşamıyorum çünkü artık çalışma isteği kalmadı şansa giriyoruz yani. bu arada kendimden bahsedim önlisans ve lisans olmak üzere 2 ayrı üniversite okudum ve okurkende özel sektörün kahrını çektim. Ama devletimiz sağolsun iyi puanı olanı değil dayısı olanı aldığı için bana adaletten bahsetmesin. Neyse yazmaya devam edersem konu üstüne konu açılacak. Sağlıcakla kalın.

  1. Elbetteki haklısınız. Esasen 2006daki kpss den gayet iyi puan almıssınız. Ola ki KPSS ye hala çalışıyor iseniz veyahut elinizde bir kpss puanı var ise fikir danışabilirsiniz. En azından hangi alımları hangi kurumları tercih edebileceğiniz, neler yapabileceğiniz konusunda elimden geldiğince yardımcı olurum.

   1. Şu an kpss A düzeyinden giriyorum işletme bölümü olarak.
    Temmuzda sınav bakalım hayırlısı. Sınavı gecsek bile mülakat yapacaklar. Yani torpil yine dönecektir. Yinede ilginize teşekkürler.

    1. Rica ederim. Ziraat bankası 3000 kişilik bir alım yapacak. Eğer ki alan derslerinden belli bir düzeyde bilginiz var ise tavsiye ederim. Mülakat var lakin en azından rahat girersiniz mülakatlara. Ücretler zaten çok dolgun.

     1. Evet onu bende duymuştum ama alım tarihleri daha belli değil galiba.

     2. Belli olmaması daha iyi. Bu yıl içinde alınacak neticede. Size bir çalışma zamanı sunar bu durum. Değerlendirmenizi kesinlikle öneririm.

 8. Faydalı bir yazı olmuş.Kaleminize sağlık 🙂

 9. 4001 memuriyetlerde istediğimiz memuriyeti yazabilirmiyiz.alan kodu istemiyor dimi meslekler

  1. Evet, 4001 nitelik kodunu gördüğünüz kadroları yazabilirsiniz, ama yanında özel nitelik kodlarına da dikkat etmelisiniz. 6 ve 7 ile başlayan özel nitelik kodları var ise onlara da dikkat ederek yazın. Misal 4001,6225 diye yazıyor. Buradaki 6225 kodu; bilgisayar sertifikası sahibi olmak şartıdır. Bu durumlara da dikkat ediniz.

 10. hocam iyi günler ben matematik bölümü mezunuyum çözümleyici ve programlayıcı alanıyla ilgili bilgi alma istiyorum. Çözümleyici olarak atanmak için kpss de en az kaç puan ve üzeri almamızı önerirsiniz: çözümleyici olma şartları,gerekleri nelerdir.Her yıl alım yapılıyor mu?Kontenjanlar hakkında bilginiz var mı şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhabalar, her ne kadar geç yazsam da kesinlikle cevap yazacağımdan şüphe etmeyin. Açıkcası zor bir bölümden mezunsunuz. Alanınızda alım az olmakla birlikte çok iyi puan alan rakip sayınız çok. KPSS puanları çok yüksek kapatıyor. Neredeyse 4001 alımları gibi. 87-88 den aşağı almamaya bakın. Çözümleyici ve programlayıcı kadrolarının çoğu Ankara’daki kurumlarda acıldığı için ve Ankara çok talep gören bir il olduğu için puanlar daha da yüksek kapatıyor. Aşağı yukarı her tercih kılavuzunda 5-10 tane alım yapılıyor. Sizin tek yapmanız gereken en az 87 almaya çalışmak 2016 kpss’den.

 11. Merhabalar hocam.ben sinif ogretmenligi mezunuyum memurluklara basvurmak istiyorum nerelere basvura bilirim yardimci olurmusumz? Birde 2015 kpss p3 puanim 76 smdiden tesekkur ederim

  1. Merhabalar, Sınıf öğretmenliği istemiyor musunuz? Eğer ki öğretmenlik dışında düz memurluk istiyorsanız çift yıllardaki kpss p3 puanı kullanmanız lazım. Misal 2014 kpss p3 puanı ile osym tarafından yayınlanan memur tercih kılavuzlarından tercih yapabilirsiniz.

 12. Merhaba on lisans Bilgisayar programciligi mezunuyum vhki bilgisayar isletmeni için en dusuk kaç puanla atanabiliim ?

  1. Selamlar, sorunuzu diğer yorumunuzda cevapladım. 85 altı puanla da atanma şansınız var ama 85 ve üstü puan almayı hedefleyin. Bölümünüz güzel ve avantajlı…

 13. hocam merhaba kolay gelsin ortaöğretim matematik öğretmenliği mezunuyum bende memurluk düşünüyorum 2014 kpss p3 puanım 82 tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak bir bilginiz var mı ? Bir de bölümüm dolayısı ile hangi memurlukları yazabilirim?

  1. Merhabalar, maalesef ki 82 puan ile tercih kılavuzu sonucu açılan düz memurluk kadroalrına yerleşme şansınız çok düşük. Puanınız düz memurluğa göre düşük. Alan dışı düz memurluk için 4001(herhangi bir lisans mezunu olmak) nitelik kodundan yapılan alımlara başvuracaksınız. 4001 kodundan alımların az olması ve bu alandan(yani alanı dışından) memur olmaya çalışanların çok sayıda olması nedeniyle çok yüksek kapatmaktadır. En azından 88 puan almalısınız ki şansınız oluşsun. Bunun dışından tercih kılavuzu normal şartlarda KASIM ayında yayınlanacak.

 14. Hocam onceki soruma verdiginiz cevap icin cok tesekkur ederim peki birsey daha sormak istiyorum duz memurluk icin 90 larda puan almak icin nasil bir calisma yolu izlemeliyim onlisans mezunuyum simdiden tesekkurler

  1. Hocam çok basit; Güzel bir genel kültür genel yetenek kpss seti alacaksın. Tarih gibi soru tarzı çok değişken dersler için ektra bir iki farklı kaynak daha alacaksın ve evde sabırlı, kendini çok yormadan, eğlenceye de vakit ayıracak şekilde çalışmaya başlayacaksın. Matematik ve türkçeye önem vererek hareket edeceksin.

 15. merhaba hocam kpss sınavı için yayın tavsiye edebilir misiniz

  1. Merhabalar, açıkcası belli başlı yayınlar işinizi görecektir. İhtiyaç, yargı, uzman kariyer, yediiklim gibi… Burada önemli olan eksik olduğunuz derslerde ek kaynak alıp oradan da takviye yapmaktır.

 16. hocam sizce ömlisan çocuk gelişimi olarak atansam tam olarak hangi kurumlarda çalışabilirim

  1. Merhabalar, genel itibariyle üniversiteler açmış çocuk gelişimi kadrolarını. Bunun yanısıra muhtemelen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de bu bölümden alım gerçekleştirebilir.

   Sizler için Sorun Cevap Verelim adı altında bir sayfa oluşturdum. Bundan sonraki sorularınızı buradan yöneltmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Link: http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

 17. Hocam iyi günler ben gecen sene kpssye ilk defa girdim 78 aldım. Branşım Türk dili ve edebiyatı ancak öğretmenlik istemiyorum. Düz memurluk icin hangi branşlara ağırlık vermem gerekir ve istanbul icin en az kac yapmam gerekir?
  Tesekkürler simdiden

  1. Merhabalar; 4003 kodu edebiyat mezunlarına ait. Madem ki öğretmenlik düşünmüyorsunuz o halde 4003 kodundan ve tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılmış düz memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için de en azz 87 puan almaya çalışmalısınız. güzel bir genel kültür genel yetenek kpss seti alıp bir an önce çalışmalara başlayabilirsiniz.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   1. Tesekkür ederim hocam.

 18. hocam iyi günler. ben gazi uluslararası ilişkiler bölümü mezunuyum ve 2016 kpss b sınavına hazırlanıyorum. hocam net olarak bi mesleğe sahip olamadığım için (bölümümden ötürü) kafam karışıyor. şimdi ben kpss den dediğiniz gibi 85 üzeri puan alsam 4001 in dışında açılan diğer kadrolarda yerleşme durumum ne olur. uluslararası ilişkiler alanında alımın olduğu örneğine pek rastlayamadım açıkçası size sorma gereksinimi duydum. şimdiden teşekkürler 🙂

  1. Merhabalar, bir önceki yorumunuzu cevapladım.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

 19. hocam iyi günler ben gazi uluslararası ilişkiler mezunuyum.ancak kpss konusunda kafam çok karışık. hocam dediğiniz gibi 85 üzeri bi puan alsam 4001 dışında kendi bölümümden atanabilir miyim. ben uluslararası ilişkiler alanında alım hiç görmedim.acaba ben mi yanlış biliyorum. sadece 4001 alan kodu ile mi başvuru yapabilirim? şimdiden teşekkürler 🙂

  1. Merhabalar, bakın bu linkten uluslararası ilişkiler bölümünden son iki atamadaki alımları ve taban puanları görebilirsiniz.

   Link: http://tercih.kpssrobotum.com/?islem=listele%A0

   Hem uluslararası ilişkiler bölümüne ait nitelik kodundan hem de 4001 nitelik kodundan açılmış kadroalra başvurabilirsiniz. Tabi kendi bölümünüzden yapılan alımlar daha düşük puanla kapattığı için bölümünüzden açılan kadroları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Şimdi biraz daha netleşti mi?

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   1. çok teşekkür ederim hocam çok sağolun netleşti tabiki 🙂 Allah hepimizin yardımcısı olsun…

 20. hocam mrb maliye 85.35 puanla kasım atamasında atanma durumum nedir acaba cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler

  1. Merhaba, sınırda bir puan. Ama maliyeyi biraz şanslı görüyorum. Seçici olmazsanız atanabilirsiniz.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

 21. merhaba hocam ben anestezi teknikerliği bölümünü okuyorum bölüm halkındkı düşüncelerinizi ve atanma için kaç puan almak lazım . Teşekkürler.

  1. Merhabalar, önü açık gayet harika bir bölüm. En son yapılan merkezi alımda 83 puanları, sözleşmeli alımda da 80 leri görmüş taban. Eee sağlık alımlarının son sürat devam edeceğini düşünürsek, 80 üstü bir puan alırsanız kamuya sözleşmeli de olsa girersniz, 85 civarı alırsanız da kadrolu olarak yerleşirsiniz diye düşünmekteyim. Bölümün kıymetini bilin ve kendinizi 80 puan üstüne atmaya çalışın olur mu

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

 22. Merhabalar,
  Kpss ile alakali hicbir bilgim yok bu sene hazirlanmayi dusunuyorum kimyagerim. Kimyager olarak atanmam icin hangi puan turundeki konulara calismam gerekiyor. Puanim yetmez ise duz memurluga da basvurabiliyor muyum

  1. Selamlar, öncelikle 2016 lisans kpss nin genel kültür genel yetenek oturumuna gireceksiniz bunu belirteyim. Kimya bölümüne ait nitelik kodu 4559 olarak görünüyor. Taban puanlar da bölümünüzde 88 civarına inmiş durumda. Zaten fazlaca bir alım yapılmıyor kimyager olarak. Bölümünüz dışında tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan alımlara da başvurabilirsiniz. Bu koddan açılan kadrolara girebilmek için de en az 87-88 almanız lazım ki şansınız olsun. Özetleyecek olursak, gerek bölümünüzden gerekse de bölümünüz dışı koddan atananabilmeniz için en ama en az 87-88 almaya çalışın.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

 23. merhabalar,
  ben lise mezunuyum insaat teknolojisi bölümü yapı ressamlıgı dalından mezun oldum.
  daha öncede yazmıstım sıze (Tamam şimdi anlaşıldı, sizin bölüm kodu 2051 olacak büyük ihtimalle. Şimdi sizin bölümden maalesef ki çok çok az alım yapılıyor. Bir de siz lise düzeyinden girdiğiniz için tekniker değil teknisyen unvanında çalışabilirsiniz. Bölümünüzden en son 84 puanla atama yapılmış lakin çok az alım olduğu için bu puan da yetmeyebilir. 2001 kodundan alımlara da başvurabilirsiniz ama bu kadrolar da çok çok az açıldığı için 95 ten aşağı almamalısınız. Bana göre kendi bölümünüzden atanmaya odaklanın ve bunun için de en az 87-88 almaya çalışın. Bir de kesinlikle 2 yıllık üniversiteye tamamlayın.) sizde bu cevabı yazmıstınız.
  ben kpss ye girsem memurluk olarak nereleri yazmam gerekır yardımcı olurmusunuz.
  bölümümden alım cok cok az zaten de bölümümle alakasız olarak nerelerde nasıl memur olabılırım ne memuru olabılırım kac puanla.

  1. Merhabalar, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bölümünüz dışında 2001 kodundan açılan kadrolara da başvurabilirsiniz ama bu kadrolar da çok çok az açılıyor. Atanabilmeniz için 95 puandan yukarı alabilmeniz lazım. Genelde universiteler 2001 kodundan kadro açıyor. 2001 kodu içinde memur, hizmetli vb unvanlarda memurluklar yer alıyor.

 24. Merhabalar
  Ben şunu sormak istiyorum. Lise son sinif ogrencisiyim 2016 da lisemde bitiyor ve daha sonra kpss sınavı var. Ben kpss sınavı puanım ile kadrolu memur olabilirmiyim zabıt katipi felan olmak istemiyorum açıkçası ama memur olmak için kpss sınavına mı girmeliyim hangi puan türü nasıl olacak nasıl başvuracam bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim(ayrıntılı olsun lütfen)

  1. Selamlar, öncelikle lise türünüzü, bölümünüzü belirtirseniz daha detaylı bilgi verebilirim. Normal bir düz lise mezunu olduğunuzu varsayarsak lise düzeyi kpss ile merkezi atamalarda atanma durumu çok ama çok zor. Çok çok az kadro veriliyor. İsterseniz şu yazımı okuyun. Atanma durumu daha çok şekillenecektir.
   İlgili yazı: http://www.bakalimbilelim.com/lise-kpss-ile-memur-olmak-cok-zor/

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 25. Ekrem abi, Ben şu anda Hacettepe üniversitesi- hemşirelik fakültesinde okuyorum.Diyelim ki ileride bu meslek beni sarmadı, stajda hoşlanmadım vb. Ben de 4001 seçebilir miyim düz memurluk . Hiç hemşirelik yazmadan direk 4001 yazabiliyor muyum? yani hemşireler illa sağlıkla ilgili mi çalışmak zorunda yoksa diyelim 90 aldım öteki memurlar gibi ben de 4001 seçebilir miyim?

  1. Selamlar, elbette ki yazabilirsiniz. Sizin gibi mesleğini ya da okuduğu alanı sevmeyip diğer memurlukları isteyenler de olabiliyor. Bu durumda tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Lakin sizin de bilincinde olduğunuz gibi bu kadrolara yerleşebilmek adına en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın. 90 puan alırsanız rahatça atanırsınız 4001 kadrosuna.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 26. Merhabalar hali hazırda siyaset bilimi ve kamu yönetimi son sınıf öğrencisiyim ön lisans kpps sine girebilir miyiz ? ve düz memeurluk için gereken puan türlerinde marmara bölgesi için minimum almamız gereken puanlar nelerdir

  1. Selamlar, herhangi bir önlisans diplomanız vs var mı yani önlisans mezuniyetiniz var mı belirtmemişsiniz. Ben lisans bölümünüzden kpss ye gireceğinizi varsayarak yorumumu devam ettireyim. Lisans kpss ile bölümünüzden yapılan alımlar 84-85 taban puanı seviyelerinde kapatmış. Buna göre hareket edebilirsiniz.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 27. Selamun Aleykum hocam iyi günler, ben makine teknikeriyim önlisans mezunuyum kendi bölümümde pek tercih yapmayı düşünmüyorum.Daha cok düz memurluk da tercih yapmayı düşünüyorum ptt ,sgk saski vb veznedarlıkları tercih yapabiliyormuyum. benim tercih yapabileceğim başlıkları yazarmısınız (B) sınıfı ehliyete sahibim ehliyetli olmam bana hangi alanlarda etkisi olur.Yerleşmeme yardımcı etken olacak olması gereken sertifikaları da yazarmısnınız ve sizin önerilerinizi öğrenmek istiyorum yazarsanız sevinirim

  1. Selamlar, açıkcası bir tavsiye ile başlamak istiyorum. Memur olmanın giderek çok daha zorlaştığı, 90 küsür puanlarla bile bölümünden alım olmadığı ya da az alım olduğu için atanamayan adayların çoğaldığı bir ortamda bölümünüzün avantajını kesinlikle değerlendirin. Aksi takdirde çok pişman olabileceğiniz durumda kalırsınız. BÖlümünüzden tercih yapmamanızın çok makul bir sebebi yoksa bu kararınızı gözden geçirin.

   Gelelim sorunuza… Bölüm dışından tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılmış memurlukları tercih edebilirsiniz. 3001 kodundan alım yapan kurumlar ihtiyaca göre değişebilir. Üniversiteler ve bazı bakanlıklar bu koddan alım yapabiliyor. Yerleşme kısmına gelecek olursak 3001 kodundan alımlar genelde 88 seviyelerinde kapatıyor. B sınıfı ehliyet çok da fark yaratmaz. en fazla yarım puan avantaj sağlar diye düşünüyorum. O da en az 5 yıllık olması lazım ehliyetinizin… Bilgisayar sertifikası vs. de bilgisayar dersi gördüğünüz için gerekmez. Yani özetle bölüm dışından atanabilmeniz için en az 88 ve üstü almalısınız ki şansınız başlasın…

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 28. Hocam merhaba, Meslek lisesi grafik mezunuyum. Bu arada iki senelik serigrafi okudum ama bazı durumlardan dolayı stajımı yapamadım. Bu yaz stajımı yapsam bu sene ön lisans sınavına girebiliyor muyum? Bir de düz memurluk şansım nedir??
  Yoksa lise düzeyinden mi girmemi önerirsiniz?? Bölümle ilgili kazanma şansım düşük bu yüzden düz memurluk düşünüyorum ama şansım nedir bilmiyorum

  1. Merhabalar, öncelikle bahse konu staj olayı konusunda detaylı bilgim yok. Siz şimdi serigrafi bölümünden mezun oldunuz mu yoksa stajı yaptıktan sonra mı mezun sayılıyorsunuz?
   Şunu belirteyim ki mezun olmasanız dahi önlisans kpss’ye girebilirsiniz. Ama tercih yaparken mezun olduktan sonra açılan atamalarda tercih yapabilirsiniz.
   KPSS atanma konusuna gelecek olursak inceleyebildiğim kadarıyla gerek meslek lisesi grafik bölümü gerekse de önlisans serigrafi bölümünden alım nerdeyse hiç yok gibi. 2014 kpss’nin şu ana kadar ki atamalarında iki alandan da 1’er kişi alınmış! Bölüm dışından memurluk olayını da hesaba katarsak önlisans olarak girmeniz daha mantıklı gibi duruyor. Nitekim bölümünüzden kadro açılmasa da tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan düz memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz. Tabi bu kadrolara girebilmek için de en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 29. Merhaba ben lisans maliye mezunuyum. B grubuna calisiyorum sizce atanma olasiligimin yuksek oldugu kurumlar nelerdir?

  1. Üniversiteler, İçişleri Bakanlığı ve SGK başta olmak üzere sizin bölümden alım yapan çeşitli kurumlar var. 85 üzeri puanlar ile bu kurumlara atanma şansı elde edebilirsiniz…

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 30. merhabalar,önlisans ”grafik tasarım” mezunuyum.Bölümümden atanabiliyor muyum kaç puan yapmam gerek? Düz memurluk gibi bir atama ya da dahil miyim? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim..

  1. Selamlar, bölümünüz esasen güzel bir bölüm ama alımı çok çok az… 2014 kpss atamalarında şu ana kadar toplam 5 kadro açılmış. Yani her alımda 1-2 kadro açılmış. Taban puanlar ise 84 ile 90 arasında değişkenlik göstermiş. Yani bu trendde giderse 85 civarı ve üstü puanlarla atama şansı elde edilebilir. Her şey alıma bağlı. 87 puanla hiç atanamama durumu da olabilir, 84 puanla atanma durumu da olabilir. Bunun dışında tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları da tercih edebilirsiniz. Lakin bu kadrolara atanabilmek için en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 31. Merhabalar ben istatistik bölümü son sınıf öğrencisiyim. Lisans ve ortaöğretim kpss arasında ne fark var ve ben alandan mı yoksa düz memurluktan mı hazırlanmalıyım kaç senede bir oluyor bilgisizim bilgi verirseniz sevinirim

  1. Selamlar, şimdi bir alt öğrenim düzeyinden kpss’ye girilemiyor. Lakin siz henzü mezun olmadığınız içi lise kpss’ye de başvurabiliyorsunuz. Olay bundan ibaret. Siz ise neredeyse mezun aşamasına geldiğiniz için ortaöğretim kpss’ye girmenizin bir mantığı yok. Düşük puanlarla kapatan bir meslek lisesi mezunu değilseniz lisans olarak kpss’ye girmeniz en doğrusudur. İstatistik bölümü taban puanları ise 886 seviyelerinde şu an. Yani Lisans kpss’ye girdiğinizde 85-86 ve üstü bir kpss puanı alırsanız memurluk şansınız başlar.

   Selamlar, Ösym’de yapılan değişiklikle 2014 kpss’ye girip 2016’da mezun olacakların 2016/1 tercihlerine katılabilmesi düzenlenmiştir. Yani 2014 kpss puanı olanlar ve 2016da mezun olanlar 2016/1 KPSS’ye girebiliyor. 2016 KPSS’ye girenler ise 2016/2 kasım atamasından itibaren tercih verebilecekler.

   DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI’nın açıklaması şu şekilde…

   2016 lisans KPSS sonuçları açıklanmadan önce 2016/1 KPSS merkezi yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek ve bu yerleştirmeye yalnızca 2014 yılı KPSS’ye girmiş olan adayların başvurmaları sağlanacaktır.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

   1. Meslek lisesi mezunuyum ben öyleyse ortaöğretim kpssye girmem daha mı mantıklı

    1. Meslek lisesi hangi bölüm/alan bitirdiniz? Eğer ki alımı yapılan ve taban puanları düşük seyreden bir bölüm ise lise kpss ye girmeniz daha avantajlı olabilir.

     1. Bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim.

     2. Selamlar; şöyle bir inceleme yaptım ve şu sonuçları tespit ettim. Lise bilgisayar programcılığı bölümünden 2014 kpss’nin ilk 3 atamasında yaklaşık 200 kadro açılmış. taban puanlar ise 86 seviyesinde…
      Lisans istatistik bölümünden ise ilk 3 atamada toplam 80 küsür kadro açılmış. Taban puanlar ise yine 86 seviyelerinde. Sanki lise düzeyinden kpss ye girmek sizin için daha avantajlı olabilir gibi ama buna karar verecek olan sizsiniz. Şimdi lisans kpss ye az bir zaman kaldı. Lise kpss için ise daha uzun süre var(eylüle kadar). Artık son değerlendirmeyi siz yapacaksınız. Şunu da belirteyim ki lise kpss başvuruları başladığında henüz mezun olmamış konumda olmalısınız…

      Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

      Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/

      Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 32. 2016/1 atamalarında sizce kaç kişi alınır ve ben önlisans işletme mezunuyum atanma olasılığım nedir? 84,6 aldım

  1. Selamlar, kaç kişi alınacağını inanın tahmin dahi edemiyorum. 2015 alımları gibi çok trajik rakamlar olacağını zannetmesem de çok memnun edecek bir alım beklemiyorum. Birçok kurum Maliye Bakanlığı’ndan kadro talebinde bulundu lakin bu talepler haziran alımına yansır mı ya da ne derece yansır bilemiyorum. İşletme mezunu olarak taban puanlar şu an 85 civarında. Kritik bir puanınız var. Sakın ha seçici olmayın. Umarım kayda değer bir alım olur bölümünüzden.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 33. iyi günler. 4 yıllık işletme mezunuyum gk gy hazırlanıyorum. acaba tercihlerde aldığım bi ders olduğu icin istatistikci kadrolarına da basvurabilir miyim yoksa sadece o bölümü mü bitirmis olmak gerekiyor? ve basvurabildiğim meslek unvanları nelerdir?

  1. Selamlar, sadece işletme koduyla açılan kadroları tercih edebilirsiniz. Kadro unvanı ne olursa olsun nitelik kısmında bölümünüzün kodu varsa ve diğer özel nitelikler(istenen özel bir nitelik durumuna istinaden) uygunsa o kadroları yazabilirsiniz. İstatistikçi unvanı kadrolar istatistik mezunlarından alınıyor genelde. Bu sebeple bu kadroları tercih edemezsiniz.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

  2. Merhabalar, konuyla ilgili diğer yorumunuzu cevapladım.

 34. İyi günler, işletme mezunuyum fakat alanımla alakalı kpss ye girmek istemiyorum. Yani düz memurluk yapabileceğim kpss ye girmek istiyorum fakat şu an tüm bildiklerim karma karışık. Benim düz memur olabilmem için hangi kpss ye başvurmam gerek bi de bunun için yds ye girmem gerekli mi?

  1. Selamlar, alanımla ilgili kpss istemiyorum derken a grubu kpss den bahsediyorsunuz sanırım.
   A grubu yani alan dersleri oturumuna girmeniz şart değil. B grubu memurluk dediğimiz alan için sadece genel kültür genel yetenek oturumuna girebilirsiniz. Buradan alacağınız p3 puan türü ile bölüm kodunuzdan açılmış memurlukları tercih edebilirsiniz. b grubu memurluk için yds ye girmeniz şart değildir.

   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 35. Merhabalar, ben de kpss düz memurluğa başvurmayı düşünüyorum. Sınıf öğretmenliği mezunuyum. Düz memurluk alımlarında lisansta bitirdiğimiz bölüm mü baz alınıyor? Bölümümüze göre mi kontenjan açılıyor yoksa herkes aynı kadrolara başvurabiliyor mu? Birde kasımda atanabilmek için p3 den kaç puan almalıyım?

  1. Selamlar, öğretmenlik değil de düz memurluk düşünüyorsanız, bölümünüzden de düz memurluk alımı olmadığı için ancak tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu kadrolara girebilmek için de şu anki şartlar itibariyle en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın. Kasımda atanmak için ise 90 üstü almanız lazım. 4001 kodundan açılan kadro sayısına göre bu değişebilir.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 36. Ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum..Bölümümle lgili tercih yapmak istersem hangi bölümleri tercih edebiliyorum ve atanabiliyorum? Puan durumları nasıl oluyor? Bölümüm dışında tercih yapmak istersem hangi bölümleri tercih edebiliyorum ve atanabiliyorum şartları nasıl oluyor?

  1. Selamlar, önlisans çocuk gelişimi bölümünden alım çok çok az. En son 2015 haziran atamasında 5 kişi alınmış. Taban puan ise 82de kapatmış. Yani 82 üstünde elde edeceğiniz güzel puanlar ise 3-5 kadro açılsa bile atanabilirsiniz. Bölümünüz dışında tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılmış memurlukları da tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 37. Merhaba, siyaset bilimi ve ua iliskiler mezunuyum. Kpss A ya hazirlanmadigim icin ve cift yilda oldugumuz icin kpss duz memurluktan sansimi denemek istiyorum. Ankara da yasiyorum. Benim bolumumden alim yapiliyor mu nerelere girebilirim ve hangi puan turuyle yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkur ederim.

  1. Selamlar, çok isabetli düşünmüşsünüz öncelikle b grubu kpss’ye hazırlanarak… Şimdi sizin bölümünüzden belli düzeyde memur alımı yapılıyor düzenli olarak. Taban puanlar şu an 84-85 düzeyinde. Yani 85 ve üzeri kpss puanı alırsanız memurluk şansınız o denli artar… Birçok kamu kurumu, üniversiteler, kit dediğimiz kurumlar vs. sizden alım yapıyor. Yani çeşitlilik arz ediyor… Puan türü genel kültür genel oturumuna girp elde edeceğiniz p3 puanıdır…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 38. Merhaba,
  Ben rus dili ve edebiyatı mezunuyum. bölümümle alakalı cok alım olmadıgını düşündüğümden düz memur olmak için kpss ye girmek istiyorum. hangi sınava başvurup hazırlanmalıyım? dil bölümü mezunu olduğum için yabancı dil sınavına girmem şart mı?

  1. Selamlar, dediğniz gibi bölümünüzden alımlar çok çok az. En son 2014 kasım atamasında(Yani 2014 kpss’nin ilk ataması) 5-6 kişilik bir alım yapılmış.(Rusça dil puanı isteniyor) Gerçi mezun sayınız fazla olmadığı için taban puanlar da 74lerde kapatmış. Yani demek oluyor ki olası bir 3-5 kişilik alımda bile 75 puanla memur olma şansınız var. Bu sebeple umutsuz olmadan hareket etmelisiniz. Bölümünüz dışındada tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılmış memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu koddan açılan memurluklara girebilmeniz için ise en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın. Bir de açıktan alımları da takip etmenizi öneririm. Açıktan alım ilanlarında da sizin bölümünüzden alıma çıkan bir kurum ilanına denk gelebilirsiniz. Bu arada dil sınavına elbette ki girmelisiniz. Misal yukarıda belirttiğim 5-6 kadro için en az c seviyesinde rusca dil puanı istenmiş…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 39. Ya ben anlamıyorum bu işi gecen sene mezun oldum meslek lisesinden okul türü 54012 alan 6039 ama ben bununla KPSS de hangi bölümleri tercih edebilirim nerden öğrenicem bu bilgileri lutfen yardım edin

  1. Selamlar, bahsettiğiniz alan kodu motorlu araçlar teknolojisi alanına giriyor. Bu lise alanından az da olsa alım yapılıyor. En son 2015/1 haziran atamasında 5-6 kişi alınmış.Taban puan da 85 le kapatmış. Sizin yapmanız gereken lise kpss ile en az 85 ve üstü puan alıp kadro açılmasını beklemektir. 5-6 kişilik kadro açılması durumunda bile atanma ihtimaliniz yüksek olur.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 40. Hocam merhaba ben önlisans maliye mezunuyum
  Daha yeni mezun oldum kpss sinava girecegim düz memur olmak istiyorum kac puan almam gerekli ya da nasil bir yol izlemeliyim .
  abolumumden tercoh yaparsam atanma sansim varmi

  1. Selamlar, 2016 önlisans kpss’ye güzel bir şekilde hazırlanın. Daha önceki atamalara baktığımda bölümünüzden yapılan memur alımlarının 85 taban puanlarda gezindiğini farkettim. Yani 85 ve üzeri puan aldığınızda atanma şansınız yükselir.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 41. Bana da yardımcı olurmusunuz önlisasn turızm seyahat bölümü mezunuyum ama memleketımde mesleğimi yapmam imkansız kpss ye hazırlanıyorum düz memurluk sınavlarına gıricem herhangibir sektöre yerleşmem için kaç puan almam gereklı illa bölümüm üzerinden mı atamamolması lazım kpss hakkında hiç bir deneyimim yok şimdiden teşekkurler

  1. Selamlar, hem bölümünüzden açılan kadroalrı hem de tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bölümünüzden maalesef ki alım yapılmıyor. Bu durumda 3001 kodundan açılan memurlukları da tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 42. Bana da yardımcı olurmusunuz önlisasn turızm seyahat bölümü mezunuyum ama memleketımde mesleğimi yapmam imkansız kpss ye hazırlanıyorum düz memurluk sınavlarına gıricem herhangibir sektöre yerleşmem için kaç puan almam gereklı illa bölümüm üzerinden mı atamam olması lazım kpss hakkında hiç bir deneyimim yok şimdiden teşekkurler

  1. Selamlar, hem bölümünüzden açılan kadroalrı hem de tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bölümünüzden maalesef ki alım yapılmıyor. Bu durumda 3001 kodundan açılan memurlukları da tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 43. Hocam merhabalar öncelikle siteniz ve özellikle yorum soru-cevap kısmı hayli tatmin edici. . Belkide buradaki adaylar arasında en tecrübesizim. Kpss ücretleri yatırmak için son 2 günümüz. Ama ben hala kararsızlıklar içerisindeyim ve bilmiyorum. Sosyal bilgiler öğretmenliği mezunuyum. Ancak bölümden atanmamın çok çok or oldugunu biliyorum. Memurluklar için atama düşünüyorum. Öncelikle, bankaya bunun için ne kadar yatırmalıyım ? Sonra, 22 mayıs ve 24 temmuzdaki sınavlar sadece bölümlerle ilgili degerlendirileceğim sınavlar mı ? Değilse memurluk için lan sınav prosedür ü nedir nasıldır lütfen bilgilendirin hocam zaman daralıyor. Çok teşekkür ediyorum size.

  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim… Açıkcası öğretmenlik konusunda pek bilgi sahibi değilim. Ben asıl düz memurluk konularında yazıyorum. Şimdi öncelikli olarak genel kültür genel yetenek oturumunda bütün adaylar girmek zorunda. Bunun dışında öğretmenlik kpss için eğitim bilimleri oturumuna da gireceksiniz. Eğer ki sizin öğretmenlik alanınız için ÖABT denilen öğretmenlik alan bilgisi testine girilmesi gerekiyorsa (ki sosyal bilgiler öğretmenliği sanırım bu kapsamda) bu oturuma da gireceksiniz. Yani toplam üç oturuma gireceksiniz ve 165 tl yatıracaksınız. 2016 lisans kpss kılavuzunda bunların hepsi yazıyor. Siz bugün detaylıca bir okuyun. Eminim hiç soru işaretiniz kalmayacak…

   Yukarıdaki dediklerim öğretmenlik içindir. Eğer ki ben öğretmenlik sınavına girmek istemiyorum, sadece düz memurluk için uğraşmak istiyorum diyorsanız da sadece genel kültür genel yetenek oturumuna girmeniz yeterlidir. Buradan alacağınız p3 puan türü ile düz memurluk tercihi yapabilirsiniz. Tabi sosyal bilgiler öğretmenliği bölümünden düz memur alımı olmadığı için ancak tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 87-88 puan almanız lazım ki 2 yıl boyunca yapılacak düz memur atamalarında şansınız olabilsin…

   Selamlar, hem bölümünüzden açılan kadroalrı hem de tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bölümünüzden maalesef ki alım yapılmıyor. Bu durumda 3001 kodundan açılan memurlukları da tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 44. Merhaba. İşletme lisans mezunuyum, iki yıllık sağlık bölümü okuduğum taktirde kpss lisans sınavı puanıyla iki yıllık sağlık bölümü tercihi yaparken söz konusu kpss lisans puanı A grubumu olmak mecuburiyetindemidir yoksa B grubu puanıylada önlisans sağlık bölümü tercihi gerçekleştirilebilir mi ?

  1. Selamlar, b grubu p3 puanınızla sağlık hizmetleri sınıfında kadrosu açılan bölümünüz kadrolarını tercih edebilirsiniz. Tabi bu önlisans bölümünüzü de ösym sistemine kaydettirmelisiniz. Kılavuzda da yer alıyor bu bilgiler…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 45. Merhabalar.Ben düz lise mezunuyum.KPSS sınavından atanmak için nasıl yol izlenmelidir ve hangi kurumlara atama yapılabilir.

  1. Selamlar; öncelikle şunu belirteyim ki düz lise mezunu olarak KPSS’den atanmak cidden çok çok zor. En az 95-96 puan almanız lazım ki şansınız başlasın.
   Bu konuyla ilgili şu yazımı okuyabilirsiniz. Genel durumu ve tavsiyelerimi yazmıştım…

   http://www.bakalimbilelim.com/lise-kpss-ile-memur-olmak-cok-zor/

 46. İyi akşamlar 2016 kpss’ye hazırlanıyorum. Uluslarası ticaret mezunuyum. Şuan denemelerim 75-80 arasında değişkenlik gösteriyor bu puanlarla bir yerlere atanma şansım nedir? Ayrıca merkez atamalarında kütüphanecilik iibf’den alım yapıyor mu? Son olarak bilgisayar sertifikası gerektiren bölümlerde okulda almış olduğumuz bilgisayar dersleri sertifika yerine geçiyor mu? Teşekkür ederim

  1. Selamlar, önemli bir bölüm mezunusunuz lakin siz de bilmelisiniz ki direkt ingilizce veya yabancı dille ilişkili bir bölüm bu. Merkezi atamalarda her alımda 3-5 kişi alınıyor görebildiğim kadarıyla. Lakin hepsinde de dil puanı isteniyor. 65 puanla bile alım yapılmış. Fakat b düzeyi yds dil seviyesi isteniyor. Eğer ki ingilizceniz var ise yabancı dil sınavı(yds)na girip b düzeyi puan alırsanız siz de bu puanlarla bile atanabilirsiniz. Okulda gördüğünüz bilgisayar dersi sertifka yerine geçiyor zaten. Kütüphaneci kadroları başka bölümden alınıyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 47. Merhabalar,

  Ben elektrik-elektronik mühendisiyim. YDS den 90 aldım ancak kpss p3 74. Sorularım olacak umarım cevaplarsınız:
  Bu puanla atanma şansım var mı?
  Düz memur olmak için hangi yıllardaki sınava girmeliyim?
  Mühendis kadroları için kaç almalıyım ve yaş sınırı var mıdır?

  Cevaplarsanız minettar olurum, şimdiden teşekkürler, saygılar.

  1. Selamlar;

   Hocam YDS’den çok iyi puan almışsınız fakat P3 puanınız bu bölüm atamaları için düşük maalesef. Bu puanla merkezi atamalarda yerleşme şansınız çok çok az. Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden yapılan alımlarda dil puanı olması, düşük puanla atanabilme konusunda pek avantaj sağlamıyor. Sadece istediğiniz yere atanma konusunda avantaj elde edebiliyorsunuz.
   Bu tür memurluklar b grubu kpss olarak geçmektedir. Yani çift yıllarda yapılan kpss’ye girmelisiniz. Misal 2016 lisans kpss’ye girmelisiniz. Başvurunuzu yapmışsınızdır umarım.
   Bölümünüzden yapılan mühendis kadrolarının taban puanları şu an 86 civarında. Yani en az 85-86 almalısınız. Merkezi atamalarda yaş sınırı yoktur.

   Yine aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz nokta var ise çekinmeden sorun. Siz az bir çalışmayla bile hayli hayli 85 civarı puan yapabilirsiniz…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 48. Tekrardan Merhabalar Ekrem Bey,

  Bir önceki sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak rica etsem cevaplayabilir misiniz? KPSS-A grubuna girersem ek olarak hangi alan sınavlarına girmemi tavsiye edersiniz? (Maliye, Hukuk vs.) Çünkü hiçbiri alanıma girmiyor hepsine sıfırdan başlamam gerekiyor.

  Saygılarımla,

  1. Selamlar Gökhan Bey, siz hangi bölümdünüz? Önceki yorumunuzu göremedim, Gökhan ismiyle çok sayıda yorum var.

   1. Merhaba Ekrem Bey,

    Ben elektrik elektronik müh. mezunuyum.

    1. Tamam şimdi hatırladım. Hocam elektrik-elektronik mühendisliğinden açılan uzman/uzman yardımcılığı vb alım ilanlarını incelediğinizde sadece genel kültür genel yetenek ve dil sınavı oturumundan elde edilen puanlarla alım yapıldığını görürsünüz. Yani bahse konu işletme iktisat vb. derslerin yer aldığı alan sınavına girmenize gerek yok bildiğim kadarıyla. Sadece gk-gy ve yds(dil sınavı) oturumlarına girip hesaplanan p4-p5-p6-p7-p8 puan türleri ile bu alım ilanlarına başvurabilirsiniz. Misal şu alım ilanlarını inceleyin… Hangi puan türü ile mühendis alanından uzman yardımcısı aldıklarına bakın detaylıca…

     http://www.murategitim.com/TR/belge/1-10174/adalet-uzman-yardimciligi-alim-ilani-duyurusu-guncellen-.html
     http://ilan.memurlar.net/ilan/33385/

 49. Merhabalar ben sosyal bilgiler öğretmenliği mezuyum sadece gky yapmak istiyorum yani düz memurluk için uğraşıcam fakat çift yıllarda oluyormuş ben 2017 için hazırlanıyordum şimdi 2018 i mi beklemem gerekiyor?

  1. Maalesef ki sadece çift yıllardaki KPSS ile düz memurluk tercihi yapılabiliyor. Bu sebeple ya 2016 ya da 2018 KPSS ye girebilirsiniz.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 50. Merhaba ben ön lisans okuyorum bitiyor bu sene ön lisasn kpss kac puan almam lazım memur olabilmem icin ösym atamasıyla?

  1. Selamlar, elektrik-elektronik önlisans mezunu olarak taban puanlar 86 civarında görünüyor. Yani 85-86 ve üzeri puan almayı hedefleyin. Bu şekilde memur olmaya çok yakın olursunuz.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 51. Elektirik elektronik önlisans okuyorum

  1. Selamlar… Bir önceki yorumunuzu cevapladım

 52. Merhaba ben ön lisans elektrik elektronik okuyorum bu sene bitiyor teknikerlik ocon kac puan almam gerekir birde düz memur kac puanla olabilirim teşekkürler

  1. Selamlar, önlisans elektrik-elektronik bölümü taban puanları şu an 86 seviyelerinde… Bölüm dışı memurluk kadroları ise 87-88 civarlarında kapatıyor. Kısacası 86 üzeri alabileceğiniz puanlarla bölümünüzden zaten atanabilirsiniz diye düşünüyorum.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 53. Kimya mezunuyum. Kimyagerlik iiiiçin çok istiyorum inşallah hocam. Dersaanede 85+ alıyoprum inşallah olacak hocam siz ne dersiniz?

  1. Selamlar, kimya bölümü bildiğiniz gibi alımı fazla olmayan ve puanları yüksek kapatan bir bölüm memurluk açısından… Taban puanlara baktığımda 88e inmiş görünüyor… Yani 85+ kısmını 87+ yapmaya çalışın… Yapacaksınızdır da… Ama eğer yds dil puanınız var ise bu size avantaj sağlar… dil puanı şartı ile yapılan alımlar 86 puanı görmüş.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

 54. Merhaba hocam bn liseden ”gıda teknolojisi” bölümünden bu sene mezun olacağım KPSS ye kesin gireceğim ama nasıl bir yol izleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler

  1. Selamlar, açıkcası bölümünüzden memur alımı nerdeyse hiç yapılmıyor. Zaten genel olarak lise düzeyi alımlar çok çok az. Bölümünüz dışından tüm lise mezunlarının genel nitelik kodu olan 2001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz ama bu koddan açılan memur kadrosu da çok az olduğu için en az 96-97 almanız lazım ki şansınız olsun. Yani çok çok zor hakkaten. Tavsiyem güzel bir iki yıllık bölüm okuyup memurluk şansınızı ileriki KPSS’de yüksek tutmanızdır.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 55. mrb hocam ben ekım dekı kpss onlısans sınavına gırecegım duz lıse mezunuyum ve buro yonetımı ve yonetıcı asıstalıgı bolumunu bıtırdım bu bolumden atanma sansım var mı veya duz memur olarak atanabılır mıyım duz memur olmak ıcın kac puan almam lazım bırde hocam duz memur ıle benım bolumumum arasında maas farkı var mı ?

  1. Selamlar, memurlukta maaşları etkileyen unsur esasen unvandır. Her iki şekilde de memur olarak atanacağınız için maaş farkı yok. Sadece şunu bilin ki VHKİ memurdan 40-50 tl fazla maaş alır, bilgisayar işletmeni de VHKİ den 20-30 tl fazla maaş alır.

   Bunun dışında şu an ki atama süreci üzerinden bakarsak 85 üstü puanla büro yönetiminden atanma şansınız yüksek olur lakin azalan kadrolar ve artan rakipler işi ne derece değiştirir bilemiyoruz. Bu sebeple hedefinizi daha yukarıda tutun hep.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 56. Hocam iyi gunler.muhasebe ve vergi uygulamalari on lisans mezunuyum.2016 da onlisanstan sınava giricem. Tercihler nasıl yapılıyor pek bi bilgim yok.düz memurluk için hangi kodları yazabiliyorum kontenjan puan durumu nasıl . Muhasebe den atanmak için minimum almam gereken puan kaçtır ? Smdiden tesekkurler.

  1. Selamlar, sizin kpss atama kodunuz 3173 olarak görünüyor. Yani ÖSYM’nin açıkladığı memurluk tercih kılavuzunda yer alan kadrolar içinde 3173 koduyla açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Taban puanlarınız 85 civarında şu an ve belli bir miktar alım yapılıyor her dönemde. 85 üstü puanlar alarak atanma şansınızı başlatırsınız.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 57. Mrb hocam ben Ftr tekniker birinci sınıf öğrencisiyim hangi KPSS girceme karar veremedim bölümümden atanma şansım nedir

  1. Selamlar, dgs ye hazırlanmanız KPSS’yi etkilemez zaten. Ha eğer siz sadece birine yoğunlaşacağım diyorsanız o biraz size bağlı bir tercih. Atama olarak merkezi kadrolu atamalar yılda 2 kez yapılıyor normalde. Ama sağlık bakanlığı bazen sözleşmeli alıma da çıkabiliyor fazladan ve sizin memur alımlarınız genelde sağlık bakanlığı atamaları şeklinde olmuş. Taban puanlarınız 79 civarında şu an. 2016 önlisans kpss ye girdiğinizde, mezun olduktan sonraki kpss atamalarına katılabilirsiniz. Misal 2017 haziranda mezun oldunuz diyelim. Bu durumda 2017 kasım ve 2018 haziran alımlarına başvurabilirsiniz.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 58. İyi akşamlar hocam.ben ortaöğretim hemşirelik mezunuyum şimdi ise ftr önlisans 1. Siniftayim. 2016 KPSS ye onlisanstan girsem bir sonraki yani 2018 KPSS ye ftr den mezun olmadan alttan ders bırakıp ortaöğretimden girme şansım nedir?

  1. Selamlar, önlisans KPSS ye girdikten sonra bir alt KPSS’ye girmeniz mümkün değil. ÖSYM’yi arayarak da teyit edin bunu. Şöyle bir inceledim de lise hemşirelik kadroları daha fazla görünüyor ftr kadrolarına göre. Ben olsam lise KPSS’ye girip hemşirelik için şansımı denerim. Olmazsa da 2018 önlisans KPSS’ye hazırlanırım.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 59. Mrb hocam ben hemsirelik mezunuyum. Bu seneki kpss ye girdim. Hemsire olarak calismak istemiyorum acaba memur olarak hangi kurumlari tercih edebilirim?

  1. Selamlar, lisans hemşirelik mezunusunuz sanırım. Düz memur olarak çeşitli kurumlar alım yapabiliyor. Bunlar her atamada değişebiliyor. O sebeple net bir şey söylemem mümkün değil.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 60. İyi akşamlar hocam, ftr hakkında düşünceleriniz neler? Ftr onlisasnsi lisansa tamamlama gibi bi düşüncemde var.lisans puanları nasıl acaba? Lisanstan mi onlisanstan mi atanmak daha kolay olur?

  1. Selamlar, açıkçası taban puanlar açısından çok aşırı farklı değiller 78-80 arası taban puanlarla ataması yapılmış en son. Lakin Lisans fizik tedavi ve rehabilitasyondan daha fazla sayıda memur kadrosu açılıyor…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   1. ekrem abi mrb ben kız teknik meslek lisesi mezunum 2015 geciş yaptım bırakmak zorunda kaldım bölümüm geleneksel el sanatları memur için en az kaç puanla yerlesirim ve hangi memur olarak atanırım

    1. Selamlar, kusura bakmayın size geç dönüş yaptım. Emin olun ki çok yorum ve soru geliyor. Ben de biriktikçe cevaplandırıyorum. Aynı zamanda vakit ayırmak da bir hayli zorlaşıyor bazen. Anlıyorsunuz beni değil mi …

     Açıkçası bölümünüzden bir memur alımı yok inceleyebildiğim kadarıyla. Ancak tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 96-97 puan almanız lazım ki şansınız olsun. Size iki tavsiyem var ve mümkünse ikisini de uygulamaya çalışın…

     1)Eğer ki 95-96 gibi yüksek puanlar alamasanız da en az 80 üstü puan alın ve Adalet Bakanlığı’nın açtığı zabıt katibi vb. alımları takip edin başvurun, şansınızı deneyin.
     2)En kısa zamanda güzel(Ataması olan) bir iki yıllık üniversite bölümüne yazılın…

     Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
     Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

     Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 61. meraba ekrem abi ben 2015 kız teknıik anadolu meslek lisesi mezunum bölümüm geleneksel el sanatları sanayı nakış dalı ünirversite dikey gecis yaptım 4 ay gittim biraktım benim kpss memurluk için en az kaç puan ve hangi mesleklerde memur olurum

  1. Selamlar, kusura bakmayın size geç dönüş yaptım. Emin olun ki çok yorum ve soru geliyor. Ben de biriktikçe cevaplandırıyorum. Aynı zamanda vakit ayırmak da bir hayli zorlaşıyor bazen. Anlıyorsunuz beni değil mi …

   Açıkçası bölümünüzden bir memur alımı yok inceleyebildiğim kadarıyla. Ancak tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 96-97 puan almanız lazım ki şansınız olsun. Size iki tavsiyem var ve mümkünse ikisini de uygulamaya çalışın…

   1)Eğer ki 95-96 gibi yüksek puanlar alamasanız da en az 80 üstü puan alın ve Adalet Bakanlığı’nın açtığı zabıt katibi vb. alımları takip edin başvurun, şansınızı deneyin.
   2)En kısa zamanda güzel(Ataması olan) bir iki yıllık üniversite bölümüne yazılın…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 62. ekrem abi meraba 2015 kız teknik anadolu meslek lisesi mezunum bölümüm geleneksel el sanatları sanayi nakısı bölümümle üniversiteye geciş yaptım 4 ay gittim birakmak zorunda kaldım benim kpss en az kaç puan ve hangi memur meslekleri olabirim yardımcı olurmusun

  1. Selamlar, kusura bakmayın size geç dönüş yaptım. Emin olun ki çok yorum ve soru geliyor. Ben de biriktikçe cevaplandırıyorum. Aynı zamanda vakit ayırmak da bir hayli zorlaşıyor bazen. Anlıyorsunuz beni değil mi …

   Açıkçası bölümünüzden bir memur alımı yok inceleyebildiğim kadarıyla. Ancak tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 96-97 puan almanız lazım ki şansınız olsun. Size iki tavsiyem var ve mümkünse ikisini de uygulamaya çalışın…

   1)Eğer ki 95-96 gibi yüksek puanlar alamasanız da en az 80 üstü puan alın ve Adalet Bakanlığı’nın açtığı zabıt katibi vb. alımları takip edin başvurun, şansınızı deneyin.
   2)En kısa zamanda güzel(Ataması olan) bir iki yıllık üniversite bölümüne yazılın…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 63. ekrem abi meraba 2015 kız teknik meslek lisesi mezunum bölümüm geleneksel el sanatları/sanayi nakısı üniversite geciş yaptım 4 ay gittim birakmak zorunda kaldım benim kpss de en az kaç puan almam lazım yerlesebilmem için ve hangi meslekleri memur olarak giderim

  1. Selamlar, kusura bakmayın size geç dönüş yaptım. Emin olun ki çok yorum ve soru geliyor. Ben de biriktikçe cevaplandırıyorum. Aynı zamanda vakit ayırmak da bir hayli zorlaşıyor bazen. Anlıyorsunuz beni değil mi …

   Açıkçası bölümünüzden bir memur alımı yok inceleyebildiğim kadarıyla. Ancak tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 96-97 puan almanız lazım ki şansınız olsun. Size iki tavsiyem var ve mümkünse ikisini de uygulamaya çalışın…

   1)Eğer ki 95-96 gibi yüksek puanlar alamasanız da en az 80 üstü puan alın ve Adalet Bakanlığı’nın açtığı zabıt katibi vb. alımları takip edin başvurun, şansınızı deneyin.
   2)En kısa zamanda güzel(Ataması olan) bir iki yıllık üniversite bölümüne yazılın…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 64. Mrb hcm ben açıktan okumayı düşünüyorum da sizce hangi bölüm daha iyidir iş olanak açısından?

  1. Selamlar, İki yıllık mı 4 yıllık mı düşünüyorsunuz?

   Selamlar, lise düzeyi kpss de muhasebe bölümü olarak memur alımı çok az oluyor. Tabi normal lise mezunlarına göre çok daha avantajlı. Misal 2014 kpss ile 10 kadro açılmış ve taban puanlar 87yi görmüş. Yani eğer yine 8-10 civarı bir kadro açılırsa(en az) ve 87 üstü puan alırsanız atanabilirsiniz. Bu arada önlisans hangi bölümü okuduğunuzu söyler misiniz?

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 65. Hocam mrb. Ben odyometri önlisans okumayı dusunuyorum acaba kpss puanlari ve alımları ne durumda?

  1. Açıkçası çok güzel bir bölüm. Keyifle okuyacaksanız tavsiye ederim. Özelde de iş bulma imkanınız iyi olur. Önmeli olan kendinizi geliştirmeniz. KPSS’de de dönem dönem alımları yapılıyor ve taban puanlar 75leri görmüş. Buna göre hareket edebilirsiniz…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 66. Radyoloji bölümündeyim bide Açıktan biyer okumak istiyorum önü açık önlisanstan girip okuycam ve şimdiki okuduğumla tercih yapılıyosa yapmak istiyorum

  1. Selamlar, radyoloji bölümü gayet güzel bir bölüm. Taban puanları 82lere kadar düşmüş. Eğer ki açıktan da bir önlisans okumak istiyorsanız tıbbı sekreterlik veya büro yönetimi olabilir…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 67. Radyoloji bölümündeyim bide Açıktan biyer okumak istiyorum önü açık önlisanstan girip okuycam ve şimdiki okuduğumla tercih yapılıyosa yapmak istiyorum

  1. Selamlar, radyoloji bölümü gayet güzel bir bölüm. Taban puanları 82lere kadar düşmüş. Eğer ki açıktan da bir önlisans okumak istiyorsanız tıbbı sekreterlik veya büro yönetimi olabilir…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 68. merhaba.çift yıllarda yapılan kpss’de alan sınavına giripte sadece düz memurluktan tercih yapabiliyormuyuz.cevaplarsanız sevinirim.

  1. Selamlar, elbette ki yapabilirsiniz. Alan sınavı her yıl, düz memurluk atamaları için kullanılan KPSS ise iki yılda bir yapılmaktadır. Yani çift yıllarda girilen KPSS genel kültür genel yetenek oturumu sonucu elde edilen puanlarla düz memurluk tercihleri yapılabilir.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 69. iyigünler.. birkaç sorum olacaktı size.meslek lisesi çocuk Gelişim bölümünden mezun oldum bu sene ve Kpss ye hazırlık içerisindeyim sizce kendi alanımdan mı tercıh yapmalıyı?Alımları oluyormu ve en düsük kaç puan almam gerekir ? yoksa düz memur olarak mı yönelmeliyim ? memurluk için kaç puan alınması gerekir atanmak için. sosyolog psikolog olabiliyormuyuz tercihiniz nedir bilgi verirseniz sevinirim

  1. Selamlar, lise düzeyi çocuk gelişimi bölümünün memur alımları maalesef ki hiç olmuyor. 2014 KPSS’nin ilk 3 atamasında hiç kadro açılmamış. Son ataması olan ve dün açıklanan KPSS tercih kılavuzunda ise sadece 1 adet kadro açılmış. Yani bölümünüzden kadro açılmıyor diyebiliriz açıkçası. Bölüm dışı düz memurlukları tercih edersiniz ama lise düzeyi alımlar zaten genel anlamda az olduğu için bu anlamda da işiniz zor. En az 96-97 almalısınız ki düz memurluk şansı başlasın. Bana sorarsanız memur alımı olan güzel bir iki yıllık üniversiteye yazılın ki en azından ileriki KPSS memurluk sınavlarında şansınız yüksek olsun.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 70. Hocam ftr önlisans mi daha iyi yoksa odyometri önlisans mi?

  1. Selamlar, bölüm niteliği bakımından bir değerlendirme yapmam mümkün değil fakat KPSS açısından şu an ki durumlarını karşılaştırırsak; benzer sayıda memur alımları yapılmakla birlikte odyometri bölümü memur alımı taban puanları daha düşük kapatıyor…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 71. Hocam ben kpss ye ďüz memurluk için girmek istiyorum. Aynı zamanda lisans okuyorum. Hem çalışıp hem okumak için sınava girmek istiyorum. Sorun su ki ben fen lisesi mezunuyum. Yani kpss de meslek liselilerin bir adım önce olduğunu duydum. Benim sansim çok mu az?

  1. Selamlar, maalesef ki çok az. Yani en az 96-97 almanız lazım ki şansınız olsun. Çünkü çok az kadro açılıyor lise düzeyinden… Bu arada lisans kaçıncı sınıftasınız ve hangi bölümü okuyorsunuz?

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 72. Hocam ben diş hekimliği okuyorum bu arada. Yani okurken duz memur olarak atansam bile hemen okuduğum ile aranabilir miyim ? Lise türünden dolayı sansim gerçekten çok mu az ? Lütfen yardımcı olun

  1. Selamlar, okudğunuz ile atanma diye bir olay yok. Yani şöyle diyeyim ki atıyorum Antalya’da diş hekimliği okuyorsunuz, siz de Konya’da bir memurluğa atandınız diyelim. Konya’daki memurluğunuzu eğitim durumundan Antalya’ya aldırma gibi bir durum yok maalesef. Ancak kurumunuzun sağlayacağı esneklik doğrultusunda sınavlara vs girebilirsiniz. Ama atıyorum Antalya’da bir memurluk kazanırsanız çok daha kolaylaşır işleriniz. Bu arada lise düzeyinden memur olabilmek için en az 96-97 puan almanız lazım ki şansınız olsun. Nitekim çok çok az kadro açılıyor.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 73. merhaba hocam.hocam bn anadolu ogretmn lısesı mezunuyum .ılk mat ogretmnlıgı okuyorum.bıtmesıne ıkısene kaldı.ama ben duz memurluk ıstıyorum.bunun ıcın nelere dıkkat etmem gerek.yanıkac puan almam gerek ve hangı puan turuyle tercıh yapmam gerek.ya da ıkı seneokudugum ıcın bunun tercıh yaparken bır onemı var mı.sımdıden tesekkurler….

  1. Selamlar, siz okul bitmeden bir düz memurluğa mı gireyim diyorsunuz yoksa ben mesleğim olan öğretmenliği yapmayacağım ve düz memur olmak istiyorum mu diyorsunuz?

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   1. evet hocam okul bıtmeden duz memurluga gıreyım dıyorum

    1. Selamlar, şimdi lise düzeyi KPSS’de şansınızı denemek istiyorsanız en az 96-97 puan almanız lazım ki tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan memur kadrolarına yerleşme şansınız olsun. Lisanstan mezun olduktan sonra ise lisans KPSS’ye girerek yine tüm lisans mezunlarnın ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz ancak en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız olsun.

 74. hocam 2016 kpss de 90 üstü puan bekliyorm ama gıda mühendisi olduğum için ilk atamada atanmaya bilirim o yüzden düz memurluk yazsam ilk atamada ikinci atamada mühendislik yazabilir miyim puanım yanar mı

  1. Selamlar, puanınızı bir kere kullanabilirsiniz. Dediğiniz şekilde puanınız yanar.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 75. yanı meslegım olan ogretmenlıgı yapmıcam ve memur olmak ıstıyorum

  1. Selamlar, şimdi lise düzeyi KPSS’de şansınızı denemek istiyorsanız en az 96-97 puan almanız lazım ki tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan memur kadrolarına yerleşme şansınız olsun. Lisanstan mezun olduktan sonra ise lisans KPSS’ye girerek yine tüm lisans mezunlarnın ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz ancak en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız olsun.

   1. Peki hocam iki sene öğretmenlik okuduğum için ön lisans düzeyinde puanla tercih yapamaz miyim

    1. Selamlar, önlisans KPSS’ye girebilmeniz için bir önlisans bölümü bitirmiş olmanız lazım…

     Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

     Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

     Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

     Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
     Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 76. Hocam selamlar ben 2 yıllık polis okulu mezunuyum bu mesleği bırakıcam 2016 önlisans kpss ye giricem bu polis okulundan mezunlar için hangi memurluklar oluyor ve sakarya öncelik olmak üzere memur olmak için kaç puan yapmam gerekir hocam bide istesek önlisans değilde lise kpss ye girebilirmiyim.yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar.

  1. Selamlar, sizin bölümünüzden açılmış bir memurluk kadrosu göremedim inceleyebildiğim kadarıyla. Ama bölümünüzden memur alımı olmasa da tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan düz memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz. Bu kadrolara girebilmek için ise en az 88-89 puan almanız lazım ki şansınız başlasın…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 77. Hocam Merhaba
  Ben onlisans dış ticaret mezunuyum. Suanda da açıkaçıköğretim de işletme lisansı yapmaktayım. Benim herhangi bir memur olabilmem için hangi kod ile sınava girmem gerekiyor ve ortalama kaç puan almam gerekiyor. Örneğin istanbul dışında bir yere atanırsam daha sonra istanbula tekrar gelebilme şansım olabilir mi

  1. Selamlar, işletme bölümünün nitelik kodu 4431 görünüyor. Siz işletme mezunu olarak lisans KPSS’ye gireceksiniz. Buradan alacağınız puan ile 4431 kodlu işletme bölümünden açılmış memurlukları tercih edebileceksiniz. Taban puanlar şu an 84 civarında… 85 ve üzeri alabilirseniz atanma şansınızı yüksek tutarsınız. Tayin olayı da atandığınız kuruma göre değişebilen bir durum. Net cevap vermek pek mümkün değil yani.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 78. MERHABA HOCAM BUNU CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM… Ben şuan iki yıllık işletme okuyorum ama halen 1. Sınıfım 2 geçtim kpss çalısıyorum 3 ay sonra yapılacak olan kpss için gece gündüz çalısıyorum. Düz memur olmak istiyorum ama önlisans mı ortaöğretim öi hangisinden gireyim bilemiyorum ilk denememe girdim 80 puan yaptım hedefim 95 almak sizce ortaöğretimden girsem memurluk ya i düz memurluk kütüphane memuru vb.. Gibi en az kaç puan almam lazım

  1. Selamlar, lise KPSS ile memur olmak çok çok zor. Siz önlisans KPSS’ye girin. Mezun olduktan sonraki atamalarda tercih yapabilirsiniz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 79. Merhaba. 4 yıllık Bankacılık finans (yüksekokul) mezunuyum. Hangi tür memur kadrolarına başvurma imkanım var ?

  1. Hangi tür derken neyi kastettiniz acaba, a grubu dediğimiz uzman, denetmen vb. kadrolara da hazırlanabilirsiniz, b grubu dedğimiz düz memurluk kadrolarına da hazırlanabilirsiniz…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 80. 2017 de Kpss ye girmek istiyorum. Lisans mezunuyum. 2017 de sizce kpss alana mi yoksa b ye mi girmeliyim ? Düz memurluk çift yıllarda olduğu için biraz kararsızım..

  1. Selamlar, bildiğiniz üzere b grubu memurluk dediğimiz düz memurluklar sadece çift yıllarda yapılıyor. 2017 deki KPSS sadece a grubu KPSS olup uzman,denetmen, müfettiş gibi kadrolara girebilmek için yapılmaktadır.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 81. GIDA MÜHENDİSİ 400 CIVARI SON DAKIKA ALIM YAPTILAR ENTERESAN SEKILDE 2014 PUANIYLA… 2016 PUANIYLA ..KASIM YADA EKIMDE ATAMA YAPILIRMI ? SAYISI KAC OLUR?..KAC PUAN ALMAK GEREKIR..2014 PUANIYLA 2016/1 ATAMASINI YAPTIKLARI ICIN 2016 PUANLILAR ..2018/1 INDE TERCIH YAPILABILECEKMI ? ..GIDA MÜHENDİSLERİ HANGI KODU SECIYOR 4001 MI?

  1. Selamlar, dediğiniz gibi sözleşmeli alım ilanı ile pat diye 400 adet gıda mühendisi alımı yapıldı. 2014 KPSS puanı olanlara piyango vurdu… Şahsen bu alımın devamı gelmeyecekse 200-200 şeklinde bölünüp yarı kadro 2016 KPSS ile alınmalıydı. Ben gene de gıda mühendisliğine açılan kadroların eskisinden daha çok olabileceği düşüncesindeyim.

   Normal şartlarda kasım döneminde KPSS ataması yapılır. Puan olarak gıda mühendisliği, son dakikadaki 400 alımla 85lere düştü ama bu yanıltıcıdır. Siz yine de 88 ve üzeri almaya çalışın.
   2016 KPSS’ye girenler 2018/1 atamasında da tercih vereceklerdir elbette. Sistem bu şekilde… Gıda mühendisliği nitelik kodu 4799 görünüyor. 4001 kodu lisans mezunlarının genel nitelik kodudur. Yani siz hem bölümünüzü ilgilendiren 4799 kodlu kadroları hem de 4001 kodlu kadroları tercih edebilirsiniz…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   1. GIDA MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI BRANS SIRALAMASI ILE ALIANCAK ACILAN KADRO SAYISI BELIRLIYOR DIMI..? .MESELA BU SENE COK ZORDU SINAV.. 400 ALIMLA 83 LERE KADAR DA INEBILIR DIMI?. 2014 GIDA MUHENDISLERI PUAN YIGILMASI 85 CIVARINDA ISE 400 TANE ALIMDA TABAN 85 KADAR DUSMUSTUR MANTIKLI DIMI BU SEKILDE? KALDIKI SENELERDIR HIC ALIM OLMADI ADAM AKILLI HEP HAKSIZLIK BIZE DOGRUYDU ADALETTEN BAHSEDILIYORSA ..HER BOLUMDEN VET ZIRAAT GIDA MUH ESIT ALINMALI …EN AZ 600 TANE ALIM YAPILMALI BU SENE..TSKRLER

    1. Selamlar, eğer ki dediğiniz gibi bu seneki sınav zor ise geçen yılın aynı şartları olması durumunda gene aynı puanlara düşebilir. Burada taban puanı etkileyen olay; sınavın zorluğu, verilen kadro sayısı ve mezun sayısı…

     Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

     Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

     Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

     Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
     Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 82. 2014 puanıyla gıda mühendisi aldılar 400 tane son dakika… 2016/1 atamasında girdiler..2016 puanındakılerde 2018/1 atamlarından yararlanabilirmi?.. kac puana düşer sizce taban puanı.? ..nekadar alım olacak kasımda atama yapılırmı? tesekkurler..

  1. Selamlar, dediğiniz gibi sözleşmeli alım ilanı ile pat diye 400 adet gıda mühendisi alımı yapıldı. 2014 KPSS puanı olanlara piyango vurdu… Şahsen bu alımın devamı gelmeyecekse 200-200 şeklinde bölünüp yarı kadro 2016 KPSS ile alınmalıydı. Ben gene de gıda mühendisliğine açılan kadroların eskisinden daha çok olabileceği düşüncesindeyim.

   Normal şartlarda kasım döneminde KPSS ataması yapılır. Puan olarak gıda mühendisliği, son dakikadaki 400 alımla 85lere düştü ama bu yanıltıcıdır. Siz yine de 88 ve üzeri almaya çalışın.
   2016 KPSS’ye girenler 2018/1 atamasında da tercih vereceklerdir elbette. Sistem bu şekilde… Gıda mühendisliği nitelik kodu 4799 görünüyor. 4001 kodu lisans mezunlarının genel nitelik kodudur. Yani siz hem bölümünüzü ilgilendiren 4799 kodlu kadroları hem de 4001 kodlu kadroları tercih edebilirsiniz…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 83. Selamlar,

  Gıda mühendisliği bölümü mezunuyum aynı zamanda formasyon aldım. Bu yılki kpss sınavında Kpss p1, Kpss p2, Kpss p3, Kpss p10 puanlarım var. Bu puanlar ile kendi alanım ( gıda mühendisliği ve Gıda bilimi ve teknolojileri öğretmenliği ) dışında hangi alanları tercih edebilir. Mumurluklarda lisans mezunlarında özel bölüm şartları gibi şeyler var mı? Şimdiden teşekkür ederim. Cevabınızı bekliyorum.

  iyi günler.

  1. Selamlar, işin öğretmenlik kısmında çok fazla bilgim yok. Memurluk kısmında da gıda mühendisliği kadroları 2014 KPSS’nin son atamasında 85 puanı görmüş. Fakat bu durum biraz yanıltıcı. Çünkü Tarım bakanlığı sözleşmeli alım ile 400 adet gıda mühendisliği kadrosu açtı ve bu sebeple puanlar düştü. Normal şartlarda 90 seviyesinde oluyor taban puanlar. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. Sizin p3 puanınız kaç?

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 84. merhabalar harita teknikeriyim aynı zamanda meslek lisesi çocuk gelişimi meznuyum düz memurluk için ortaögretim mi yoksa önlisans kpss sınavına girmeliyim . iki sınava da girebilme şansım var mı ? yardımcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler..

  1. Selamlar… Eğer ki önlisans öğreniminizi bitirdiyseniz zaten bir alt öğrenim düzeyinden KPSS’ye giremezsiniz. Bunun dışında şunu da belirteyim ki meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünden alım nerdeyse hiç yapılmıyor. geçtiğimiz 2 yıl boyunca sadece 1 kadro açılmış ve o da 84 puan ile kapatmış. Harita bölümüne ise her alımda ortalama 50-60 kadro alınıyor ve puanlar en son 85i görmüş.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 85. Merhaba. Ben sınıf öğretmenliği mezunuyum. Kpss p10 74 p3 76.p10 ile atanamayaçağımı düşündüğüm için p3 ile düz memur olmayı düşünüyorum da 76 ile düz memurluğa atanma şansım var mı? Ayrica p3 ile bölüm farketmeksizin atanabilecegim memurluklar hangileri?Bir de şansım az gibi duruyor ama eğer duz memurluga atanırsam o sıra içerisinde kpss ye de hazırlanacam eğer kazanırsam öğretmenliğe geçiş şansım var mı? Son olarak da tercihler ne zmn ve nasıl oluyor? Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Verdiğiniz cevaplar tatmin edici olduğu için sormak istedim çünkü bir siteye de sormuştum hiç dönen olmadı.

  1. Selamlar, p3 ile bölümünüz dışındaki 4001 kodlu memurlukları tercih edebilirsiniz fakat bu memurluklara girebilmek için en az 87-88 puan almanız lazımdı. 4001 kodlu genel kadrolar hem tüm lisans mezunlarının ortak kodu olduğu için hem de bu koddan az sayıda kadro açıldığı için çok yüksek kapatmaktadır. Maalesef ki puanlarınız düşük kalmış. Umarım hakkınızda güzel yollar açılır…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 86. TERCİHLER NASIL OLUYOR? YANI ATAMALAR? BILGINIZ VARMI ? MESELA.. 30 TANE TERCIH YAPILIYOR SIZ PUANINIZDAN DUSUK YERLERI YAZDIGINIZDA BUYUK IHTIMALLE TUTUYORMU ? IKINCISI … DIYELIM 80 PUANINIZ VAR 79 PUANLIK YERE BASVURUYORSUNUZ ..BENIM BESINCI TERCIHIM AMA BASKASI ILK TERCIHI 79 PUANIYLA BASVURSA ILK ONCE KIMI YERLESTIRIYORLAR? PUANINA BAKIYORLAR ANLATABILDIMMI ? ILK TERCIHI VE YETERLI PUANIYLA OLANIMI YOKSA PUANI YUKSEK OLANI BESTE OLSA SONUNCU TERCIHIDE OLSA DIGER TERCIHLERINDE ATANMAMISSA YUKSEK PUANLIYMI BAKIYORLAR ILK ONCE? TSKLER

  1. Selamlar, dediğiniz gibi 30 tercih hakkı var. Atıyorum 79 puanlı bir kişinin ilk tercihi, 80 puanlı bir kişinin son tercihi olsun bir kadro… ve 80 puanlının ilk 29 tercihi de gelmedi diyelim. Bu durumda yine 80 puanlı atanır. 79 puanlı birinin atanma şansının devam edebilmesi için 80 puanlı kişinin ilk 29 tercihinden birinin gelmesi lazım. Bu mantıkla işliyor süreç.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 87. merhabalar bu sene kpss p3 den 63 puan aldım, istatistik bölümü mezunuyum bu sene. Atamalarda bi şansım var mıdır?

  1. Selamlar, maalesef ki düşük bir puan almışsınız. Atanma şansınız maalesef ki pek yok.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 88. Merhaba ben cografya ogretmenligi mezunuyum. Fakat p10 cok dusuk geldi ve alan sinavindan umudum yok. P3 ten nereleri tercih edebilirim ve bu duz memurluklarin tercihleri de alan sinavindan sonra mi oluyor.

  1. Selamlar, P3 puanınız kaç acaba? P3 ten 4001 kodlu memurlukları tercih edebilirsiniz. Fakat bu memurluklara girebilmeniz için en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 89. Meraba hocam ben düz lise mezunuyum sizce bu sene hangi alanlarda iş alımı cok bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  1. Selamlar, tam olarak sorunuzu anlayamadım, iş alımı derken memur alımlarını mı kastediyorsunuz? Siz memur olmak mı istiyorsunuz?

 90. Hocam merhaba.cog ogrtmn mezunuyum p3 puanim 77.sgk ptt kutuphanecilik kadrolarina basvuru yapabilirmiyim sansim.nedir acaba

  1. Selamlar, 77 puanla maalesef ki merkezi atamalarda memurluk kadrolarına yerleşme şansınız hiç yok gibi. Ancak açıktan zabıt katibi vb. alımları deneyebilirsiniz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 91. iyi günler hocam ben matematik bölümü mezunuyum.öğretmenlik için hala umudum olmasına rağmen mülakatta elenme ihtimalimi de göz önüne alarak puanımın boşa gitmesini istemiyorum, p3 puanım 89.3 merkezi atamalar ne zaman ve kaç kere oluyor ? sizce ilk atamada atanır mıyım?

  1. Selamlar, merkezi atamalar genel itibariyle yılda iki kez olmak üzere toplamda 4 adet yapılıyor. Bahse konu puanınızla da en kötü ihtimal düz memur olursunuz rahatça, diye düşünüyorum.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 92. MRB HOCAM BEN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI BÖLÜMÜNDEN YENİ MEZUN OLDUM ÖNLİSANS MEZUNUYUM. BİLİYORUM PUANLARI YÜKSEK 86 VE ÜZERİ İSTİYOR. AMA ÇIKAN OLAYLARDAN DOLAYI MEMUR ALIMI YAPILACAK DEDİLER VE KPSS DEN BU YIL ATANMAK KOLAYMIŞ. BEN GARDİYANLIK İSTİYORUM YADA DÜZ MEMURLUK KAÇ PUAN ALMAM GEREKİYOR??

  1. Selamlar, bilgisayar programcılığı taban puanları 85i görmüş. Eğer ki eski yıllara nazaran memur alımları çok daha fazla olursa ki öyle gibi görünüyor, bu durumda 1-2 puan daha düşük kapatır. Şahsi tavsiyem en az 83-84 almaya çalışın ve daha üstünü hedefleyin.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 93. Hocam merhaba ben lise mezunuyum ygs lys puanım iyi ama düz memur olmak istiyorum sorulara baktım kolay geldi 90 üstü rahat alırım ülkemizde de şu son günlerde memuriyetlerde olan açıklıktan dolayı atanma şansımız varmı sizce.Birde düz memurluk için mülakat varmı bu arada hangi şehir olduğu pek de önemli değil şimdiden teşekkürler hocam

  1. Selamlar, bilinçli bir aday olarak gördüm sizi. En azından ülkenin durumundan ötürü memur alımlarının artacağını fark etmişsiniz. Bu anlamda tebrik edeyim önce…
   Şimdi düz lise mezunu olarak atanabilmeniz için en az 95-96 almanız lazım şu an ki şartlarda. Siz gene de alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın. 90 üstü puanlarla bir şekilde bir yere atabilirsiniz kendinizi. Üniversiteyi de ihmal etmeyin bence. En kötü ihtimalle ileriyi düşünerek güzel bir iki yıllık bölüm okuyabilirsiniz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   1. Asıl bu kadar insanı aydınlatıp tek tek üşenmeden cevap veren sizi tebrik etmemiz lazım hocam Allah razı olsun tekrardan

    1. Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim…

 94. hocam ben aöf işletme mezunuyum.düz memurluk istiyordum ama 2016 kpss yi kaçırdım.2017 gy-gk puanı ile alanımla ilgili yapabileceğim tercih var mı ? Yada bu bölümle 2018 i beklemeden asgari bir kaç alan sınavına girerek ne yapabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim…

  1. Selamlar; memur, vhki, bilgisayar işletmeni vb. düz memurluk kadrolarına girebilmek için 2018 KPSS’yi beklemelisiniz.
   2017 sınavı a grubu olmakla birlikte bu sınavda hem gk gy hem de a grubu oturumları girmek durumundasınız. Ve bu sınavla ancak uzmanlık, denetmenlik vb. kariyer meslekler için hazırlık yapabilirsiniz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 95. merhabalar hocam düz lise mezunuyum ön lisans sınavı icin hazırlanıyorum nereleri tercih edebilirim ve düz memurluk sadece belediyemi sgk düz memurlukmu oluyor sgk için sertirtika yada diploma gerekiyormu düz memurluk alan isimlerini acarmısınız bilmediğimden soruyorum kusra bakmayın cevaplarsanız sewinirım

  1. Selamlar, öncelikle siz hangi önlisans bölümü okuyorsunuz? Düz memurluk dediğimiz olay kuruma göre değişen bir olay değildir. Memur, vhki, bilgisayar işletmeni vs. vs. hepsi de düz memurluk grubudur. Kurumlar hangi bölümden memur alımı yapacaklarsa o bölümden düz memur kadrosu açılır.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 96. Hocam ben onlisans sosyal hizmetler mezunuyum bu yilki kpss girecem hedefim 80 usfi almak atanma ihtimali nedir acaba cevaplar misiniz sevinirim…

  1. Selamlar, her ne kadar memur alımı artacak gibi görünse de siz o hedefi 85 üstü olarak değiştirin. Atanma ihtimalinizi belli bir düzeyin üstünde tutmak istiyorsanız 85 ve üstü almaya çalışın. 80 üstü de güzel ama merkezi atamalarda yetersiz olur. Bölümünüzden pek alım yapılmamış bu zamana kadar. Bu sebeple 85 üstüne odaklanın siz…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 97. memur olmak istiyorum ama sağlık nedenlerimden dolayı müşkül durumdayım memurluk değilde işçilik olabilir

  1. Selamlar, sağlık sorunları derken, engellilik durumunuz mu mevcut acaba?

 98. merhaba hocam ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim kpss p3 .83.66 gibi bu olaylardan dolayı atanma ümidine kapılıyorum sizce düz memulugun bu kadar düşme ihtimali var mı yada

  1. Selamlar, normalde bilgisayar mühendisliği taban puanları 86-87leri görmüş. Fakat dediğiniz gibi alımlar artacak muhtemelen. Bölüm dışı seçebileceğiniz 4001 kodlu düz memurluklar ise 87leri gördü. Yine bu puanlar da düşecektir ama hangi seviyeleri görür tahmin etmek zor. Siz gene de umutlu olun. En azından açıktan alımlarda da şansınızı denersiniz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 99. hocam merhabalar iibf yeni mezunuyum geçtiğimiz kpssde sınava girdim fakat hazırlanmadım ve bu konuda pek de bilgi sahibi değilim düz memurluk için tercih yapabilir miyim kurum sınavlarında şansım olur mu yoksa bi sonraki seneye hazırlanıp öyle mi denesem

  1. Selamlar, hangi bölüm mezunusunuz acaba?

   1. uluslararası ilişkiler

    1. Uluslararası ilişkiler bölümü memurluk puanları 84ü görmüş olmakla birlikte genelde 85-86 civarında kapatıyor. Şimdi siz 2016 lisans KPSS’ye girmediyseniz düz memurluk için 2018 KPSS’ye hazırlanmalısınız. Eğer ki uzmanlık, denetmenlik gibi kariyer mesleklere girmek istiyorsanız da 2017 KPSS’ye hazırlanabilirsiniz. Konu şu ki a grubu diye tabir ettiğimiz kariyer mesleklere giriş için girilen KPSS süreci zor bir süreçtir.

     1. Cevapladığınız için çok teşekkür ederim. İyi günler

   2. Hocam bi soru sormustum ama ekranda dün paylastigimda gorunuyodu ne cvp gorebiliorum ne de sordugum soruyu nedendir ki hocam

    1. Selamlar, soruları genelde biriktiriyorum ben. topluca cevaplıyorum. Sorunuzu cevapladığım anda hem sorunuz hem de cevabı yayına giriyor.

 100. Hocam merhabalar noluuur cevaplayın..
  eskişehir anad.üniv. iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunuyum yalnz ilk iki yıllı örgün işletme bölümünden sonra geciş yapıp bu bolümü açıktan bitirdim ve 4e tamamladım cok sükür..2016 kpssye hazırlanmadan girdim ve p3 puanım düsük maalesef bu durumda nerelere basvurabilrim düz memurluk icin sansm nedir?kısacası memur olmak istiyorum nerelere nasıl başvurmalıyım??eski mezun oldugum icin hic bi konuda fikrim yok..bi cok yorumlarnzdan aydnlandım üsenmeyip cvp yazdıgınız icin cok tesekkür ederim hocam

  1. Selamlar, çok düşük derken ne derece düşük, kaç puan aldınız? Eğer ki 80 üstü bir puan değilse merkezi atamalarda şansınız pek olmaz. Ancak zabıt katipliği, infaz koruma memuru gibi açıktan memur alım ilanlarına başvurabilirsiniz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 101. hocam merhaba ben kimyager aynı zamanda formasyon aldım öğretmen oldum ve açıköğretimden işletme bölümünü bitirdim. kpss için hangisi daha kolay atanır yeni mezunum süreç hakkında bir fikrim yok dersaneye yazılmayı düşünüyorum ama alana karar veremedim yardımcı olun lütfen

  1. Selamlar, 2016 lisans KPSS’ye girdiniz mi?
   İşletme mezunu olarak atanmanız çok daha kolay olacaktır. Misal şu an ki durumlara bakacak olursak kimya bölümünden taban puanlar 88 iken işletme bölümünden 84 puanlara düşmüş.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   1. Hocam bu sene özel sektörde şansımı denedim ve büyük bir hata yaparak sınava girmedim.. Önerilerinizi dikkate alacağım cevap için çok teşekkürler. sizce bu sene öğretmenlik sınavı için hazırlanmalı mıyım?

    1. Öğretmenlik atamalarınıza bakın, eğer ki yapılabilecek seviyelerde ise 2017 öğretmenlik KPSS’ye de hazırlanabilirsiniz elbette.

     Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonlarınıza Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

     Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

     https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 102. iyi gunler ben meslek lisesi elsanatlari mezunuyum.kpss girmeyi dusunuyorum ama alimlari hakkinda bilgim yok ayrica bolumunden baska ne olarak atanabilirim

  1. Selamlar, bölümünüzden memur alımı yapılmıyor maalesef. Ancak bölüm dışı olarak da tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 95-96 almanız lazım ki şansınız olsun. Siz yine de alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 103. Merhaba düz lise mezunuyum bu yil kpss ye girmek istiyorum kac alsam atanirim

  1. Selamlar, şu an ki şartlarda en az 95 ve üstü almanız lazım ki şansınız olsun. Siz yine de alabileceğiniz en yüksek puanı alın. en azından açıktan alımlarda şansınız olabilir.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 104. Merhaba hocam. Ben onlisans cocuk gelisimi mezunuyum. Bu sene kesinlikle atanmak istiyorum. Ama malesef alımlar çok az diyolar. Matematiği pek yapamıyorum 82 ile atanma şansım nedir sizce. Başka alanlara da tercih verebiliyomuyuz.bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Selamlar, maalesef ki bölümünüzden memur alımı yok denecek kadar az. 2014 KPSS atamalarında toplamda 5 kadro açılmış. Ama taban puanları da 82 ile kapatmış. Yani bu da demek oluyor ki olası bir 5-10 kadro açılması durumunda 82 puan ile atanma şansınız olabilir. Yani her şey gelecek kadro sayısına bağlı. Siz umutlu bir şekilde hazırlanın ve olabildiğince yüksek puan almaya çalışın. Alan dışı düz memurluklar en az 88 ile kapatıyor.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 105. Merhaba, bende size bir soruyla danışmak istiyorum. Ben 2014 yılında ortaöğretim kpss sınavlarından 63 puan aldım ve tabi tercih yapmadım, şimdi yaşanan durumlarla ilgili girebilme şansımız olduğunu duydum, benim tekrar sınavamı girmek gerekiyor yoksa 2014 yılında girip almış olduğum puan üzerinden giriş yapabiliyormuyum, teşekkür ederim.

  1. Selamlar, 2016 KPSS’ye girmeniz gerekiyor. Fakat 63 gibi düşük puanlar almayın. En azından 80 civarı puan almaya çalışın.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 106. Merhaba ben aöf önlisans ilahiyat okuyorum KPSS ye girmem işime yarar mı

  1. Selamlar, her daim şunu söylerim. KPSS’ye mutlaka girin, elinizde bir puan olması her daim iyidir. Bakarsınız ummadığınız bir yerden fırsat çıkar ve memur olabilirsiniz. Bu sebeptendir ki elinizde bir puan olması her zaman iyidir.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 107. hocam merhabalar. ben sağlık kurumları işletmeciliği 4.sınıf öğrencisiyim. Kadromuz olmadığı için 4001 koda yöneliyoruz ancak kazanma ihtimalimiz çok düşük. 4001 kod alımı haricinde devlette memur olma imkanım var mı? sağlık memuru sağlık teknikeri vezne vs gibi olabilir miyim? başka olanaklarım yok mudur ? şimdiden teşekkür ederim

  1. Selamlar, bölümünüzden alım olmadığı konusunda umutsuz olmayın. Az da olsa bölümünüzden alım yapılıyor. Misal 2014 KPSS atamalarında toplam 28 kadro açılmış ve taban puanlar 83ü görmüş. Bölümünüz ve 4001kodu dışında tercih yapamazsınız maalesef.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 108. Merhaba ben aöf önlisans ilahiyat okuyorum 2.siniftaym şimdi KPSS ye girmem bana ne kazandırır yoksa ilâhiyat i bitirip girmem mi daha doğru olur ?

  1. Selamlar, şimdi KPSS’ye girmeniz durumunda en azından elinizde bir puan olur. Bir bakarsınız ki bölümünüzden yüklü miktarda alım yapılır. Veyahut açıktan memur alım ilanlarında şansınız olabilir. Siz ne olur ne olmaz girin ve alabileceğiniz en yüksek puanı almaya çalışın. Kısacası elinizde bir puan olsun, zararı olmaz.

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   1. Lise ve önlisans KPSS sınavı ayrı m oluyor aynı sınav mu oluyor

    1. Selamlar, ikisi de ayrı sınavlar. Soru sayıları ve formatları aynı diyebiliriz ama.

     Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonlarınıza Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

     Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

     https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 109. Merhaba,

  Ben bilgisayarlı muhasebe bölümğnü bitirdim. Simdi lise düzeyinde KPSS sınavına gireceğim. Bölümlerde genellikle sağlık memurluğu var. Kpss’yi kazanırsam Sağlık memuru olabiliyor muyum ?

  1. Selamlar, siz sadece bölümünüzden açılan ve tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Bahsettiğiniz sağlık memurluğuna ilgili sağlık bölümü mezunları başvurabilir sadece.
   Bilgisayarlı muhasebe bölümünden çok az da olsa memur alımı yapılıyor. Taban puanlar ise 86 seviyesinde. Yani siz 86 ve üstü puanlar elde edebilirseniz memur olma şansınız olur.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 110. Merhaba,
  Ben bilgisayarlı muhasebe bölümğnü bitirdim. Simdi lise düzeyinde KPSS sınavına gireceğim. Bölümlerde genellikle sağlık memurluğu var. Kpss’yi kazanırsam Sağlık memuru olabiliyor muyum ?

  1. Selamlar, siz sadece bölümünüzden açılan ve tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan açılan uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Bahsettiğiniz sağlık memurluğuna ilgili sağlık bölümü mezunları başvurabilir sadece.
   Bilgisayarlı muhasebe bölümünden çok az da olsa memur alımı yapılıyor. Taban puanlar ise 86 seviyesinde. Yani siz 86 ve üstü puanlar elde edebilirseniz memur olma şansınız olur.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 111. iyi günler ben açıköğretim lisesi okuyorum. bu sene kpss sınavına gireceğim ortaöğretim mezunu olarak atanmak için normal bir meslek lisesinemi geçiş yapmalıyım kolay atanmak için yoksa aöl mezunu olarak atanma imkanım yüzde kaç olur kolaylıkla atanmak için bana ne önerirsiniz? ilginiz için teşekkürler …

  1. Selamlar, düz lise mezunu olarak atanmak gerçekten de zor. Ama elektrik, bilişim, makine vb. gibi meslek lisesi bölümleri çok daha şanslı olabiliyor. Misal düz lise mezunu olarak bir memurluğu yerleşebilmek için en az 95-96 puan almanız gerekirken bahsettiğim meslek lisesi mezunları 85-86 puanla atanabiliyor.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 112. Konuşma Başı
  15:22
  iyi günler ben açıköğretim lisesi okuyorum. bu sene kpss sınavına gireceğim ortaöğretim mezunu olarak atanmak için normal bir meslek lisesinemi geçiş yapmalıyım kolay atanmak için yoksa aöl mezunu olarak atanma imkanım yüzde kaç olur kolaylıkla atanmak için bana ne önerirsiniz? ilginiz için teşekkürler …

  1. Selamlar, düz lise mezunu olarak atanmak gerçekten de zor. Ama elektrik, bilişim, makine vb. gibi meslek lisesi bölümleri çok daha şanslı olabiliyor. Misal düz lise mezunu olarak bir memurluğu yerleşebilmek için en az 95-96 puan almanız gerekirken bahsettiğim meslek lisesi mezunları 85-86 puanla atanabiliyor.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 113. Merhabalar hocam. Ben fen lisesi mezunuyum. şu an da inşaat mühendisliği okumaktayım. 2014 kpss puanım 85.118. sizce düz memur olarak atanma ihtimalim var mı? düz memur atamaları ne zaman olacak? bilgilendirirseniz teşekkür ederim kolay gelsin

  1. Selamlar, 2014 KPSS puanının geçerliliği sona erdi. 2016 KPSS lisans sınavına girdiniz mi?

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 114. Hocam merhabalar.ben kamu yonetimi mezunuyum p3 puanim 82..atanma ihtimalim varmidir 4001 kadrolardan sansim nekadar olur cevap verirseniz cok memnun olurum.

  1. Selamlar, 4001 olarak şansınız olmaz fakat kamu yönetimi olarak açılan kadrolarda şansınız olabilir. Bir iki puan daha yüksek alsaydınız en son atamada da olsa atanırdınız diyebilirdim ama şimdiki durum açılacak kadro sayısına göre değişir. Süreci hep birlikte takip ederiz artık.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 115. Hocam merhaba.kamu yonetimi mezunuyum.p3 82 puan siralama 38binlerde.atanma olasılığı m varmi 4001 kadrolardan?

  1. Selamlar, 4001 kodlu kadrolardan atanamazsınız bu puanla. Ama kamu yönetminden açılan memurluklarda şansınız olur. Atama sayılarını dikkatle takip etmek lazım.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 116. sağlık lisesi acil tıp teknisyeni mezunuyum ama ben bölümümü istemiyorum hangi memurluklara atanabilirim

  1. Selamlar, bölüm dışı olarak tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodlu uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Ancak bu memurluklara girebilmek için 95 ve üstü puan almanız lazım ki şansınız olsun.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 117. Hocam merhabalar maliye lisans mezunuyum 2016 kpss p3 puanım 82.177 sıralamam 37 bın sizce düz memurluk ıcın atanma şansım nedir şimdiden teşekkürler hocam

  1. Selamlar, normalde 2014 KPSS atamalarında maliye memurluk puanları en son 83ü görmüş. Fakat alımların bir miktar artacağını hesaba katarsak puanlarda düşme olabilir. Yani özetle kritik bir puan. Umutsuz olmayıp atamaları takip etmek gerekir.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 118. Bu sene liseden mezun oldum meslek lisesi elektrik elektronik bölümünü bitirdim. Kpssde kendi bölümümü tercih etsem düz memurluğumu terccih etsem bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Selamlar, hem bölümünüzden açılan memurlukları hem de tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodlu uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Fakat bölümünüzden açılan memurluklar daha düşük puanla kapattığı için elbette ki bölümünüzden açılan kadroları tercih etmeniz her açıdan doğru ve mantıklı olandır. Lise Elektrik-elektronik bölümü memur alımları en son 85 puanla kapatmış. Siz de bu puanının üstünde bir puan almanız durumunda memurluk şansınızı yüksek tutarsınız.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 119. Hocam kamu yönetimi son sınıfım düz memur olmak istiyorum ne yapmalıyım bu 4001 mevzusu nedir ve kaç puan almalıyım

  1. Selamlar, 4001 dediğimiz mevzu şudur; Bir mezun KPSS atamalarında, hem kendi bölümüne ait nitelik koduyla açılmış memurlukları hem de tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılmış uygun memurlukları tercih edebilir. Yani 4001 kodu, tüm lisans mezunlarının ortak kodudur. Ortak kod olduğu için ve fazla kadro açılmadığı için genelde 87-88 civarında kapatır taban puanları. Kamu yönetimi bölümü memur alımları ise 83-84 seviyelerinde kapatmış en son. Var mı aklınıza takılan başka bir nokta…

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 120. Merhaba.Kpss lisanstan düz memurluk alımları kaç senede bir olmakta acaba?Mesela bu sene puanım düşük 2017 kpss de iyi puan yaparsam düz memurluğa atanabilirmiyim?

  1. Selamlar, Lisans KPSS düz memurluk sınavı çift yıllarda yapılmakta ve alımlar da genelde yılda iki kez olmakla birlikte toplam 4 adet yapılmaktadır.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 121. 31 YAŞINDAYIM LİSE MEZUNUYUM VE EHLİYETİM YOK BEN KPSSYE GİRER VE BAŞARILI OLURSAM NEREYE ATANABİLİRİM

  1. Selamlar, 2001 koduyla açılan uygun memurluk kadrolarına girebilirsiniz. Tabi en az 95 puan almalısınız ki şansınız olsun.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 122. hocam ben ilahiyat önlisans mezunuyum kendi bölümümden atanma imkanım olmadı bende düz memur olarak atanabilirmiyim şatlarını bildirirseniz çok memnun olurum

  1. Selamlar, elbette ki bölüm dışından da tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Ancak en az 88 ve üstü almanız lazım ki bu memurluklar için şansınız olsun.

   Akıllı cep telefonlarınızla, KPSS ve diğer konularda yazdığım yazıları ve bilgilendirmeleri takip etmek, soru sormak ve sorularınız cevaplarını takip etmek artık çoook daha kolay…
   ANDROİD GOOGLE PLAY STORE üzerinde websitemin uygulamasını indirerek tüm bunları kolayca yapabilir ve aynı zamanda bana DESTEK olabilirsiniz.

   Uygulama bu linkte, Tıkla ve Yükle —> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 123. slm ben önlisans adalet okuyorum önlisans olarak sınava girmek istedim ama nette biraz araştırdım kpss den iyi bir pu an alsam bile mezun olmadan atanamıyormuşum .bende o yüzden lise düzeyini seçtim dogrumu yaptım bilmiyorum ön lisanstan alım daha fazla olacak .sizce dogrumu yaptım

  1. Selamlar, hangi tür lise ve bölüm mezunusunuz? Ona göre cevabımı şekillendireyim.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonlarınıza Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 124. slm ben önlisans adalet okuyorum önlisans olarak sınava girmek istedim ama nette biraz araştırdım kpss den iyi bir pu an alsam bile mezun olmadan atanamıyormuşum .bende o yüzden lise düzeyini seçtim dogrumu yaptım bilmiyorum ön lisanstan alım daha fazla olacak .sizce dogrumu yaptım

  1. Selamlar, hangi tür lise ve bölüm mezunusunuz?

 125. Hocam mrb ben düz lise mezunuyum. Duz memurluk için Kpss ortaöğretim sınavına girmeyi dusunuyorum. Bu yıl memur alımlarının artacagi soyleniyor ne kadar artar alımlar?

  1. Selamlar, asıl merak edilen konu bu zaten. Ne kadar artar ve bu artış kimlere yarar? Siz bu artış olaylarının miktarına çok takılmayın. Alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonlarınıza Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 126. Merhabalar hocam 23 sene önce liseden mezun oldum 23 sene sonra bu yıl kpss girmeye karar verdim ama biraz endişeleniyorum açaba yapabilirmiyim diye nasıl çalışmam gerekiyor araştırmalara başladım sizin fikriniz ne sizce nasıl calismaliyim??

  1. Selamlar, herhangi bir düz lise mezunuysanız, merkezi atamalarda memurluğa yerleşebilmeniz için en az 95 puan almanız lazım. Çalışma konusunda ise eğer matematik temeliniz yok ise sınava 2 ay kala gerçekten de zor bu puanı yapmak.

 127. Mrb bu sene kpss lisans düz memurlugu giremedim ,kadro açıklığı nedeniyle 2017 düz memurluk olurmu

  1. Selamlar, maalesef ki tek yıllarda yapılan KPSS ile düz memurluklara tercih yapılamıyor.

 128. Merhabalar, eğitim fakültesi mezunuyum 2016 lisanskpss p3 puanım 84 küsür. Düz memurluk gelir mi dersiniz? Açıktan alımlarda şansım nedir? Bir de zabıt katipliği ve mübaşirlik gibi alımlar için puanım yeterli mi? Teşekkürler..

  1. Selamlar, eğitim fakültesi hangi bölüm mezunuzunuz? zabıt katipliği gibi açıktan alımlarda şansınız elbette olabilir bu puan ile…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonlarınıza Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

   1. Sınıf Öğretmenliği mezunuyum ancak alan sınav sonucum geçti. Mülakata girmeye hak kazandım ancak p121 70 puan olduğu için umudum yok. Katipliğe başvurdum. Kasımda düz memurluk gelme ihtimali var mı sizce çünkü açığa alınanlar çok.

    1. Selamlar, düz memurluk kadroları şu an en son 87yi görmüş. Şimdi alımların artacağınız vs. hesaba katarsak illa ki düşme olacaktır ama bu düşüş 84lere kadar olur mu, zor açıkçası. Ama imkansız de değil. Süreci takip etmek lazım. Ama şunu net şekilde söyleyebilirim ki kasımdaki atamada düz memurluk gelmez. Katiplik vs. için ise şansınız yüksek olur. Umarım mülakat vs. süreçleriniz olumlu sonuçlanır.

     Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

     Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

     https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 129. Hocam sayfayi kaybettim evet girdim 2016 kpss 58 puan aldim cevabi buraya yazarsaniz sevinirim.

  1. Selamlar, çalışarak 80li puanlar elde edebilirsiniz. 2018 KPSS’ye odaklanın.

 130. Hocam selamun aleykum ben imamhatip son sinif ogrencisiyim kpss girecegim insallah kpss den sonra hangi meslekleri secebilirim..

  1. Selamlar, imamhatip lise mezunu olarak sizin alandan memur alımı yok gibi bir şey. Ancak tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodlu uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Bunun dışında sizlerin girebileceği din hizmetleri sınav grubu var sanırım. Ona girip bölümünüzle alakalı meslekleri deneyebilirsiniz.

 131. Selam hocam.ben maliye son sınıf öğrencisiyim 2016 kpss puanim 60 malesef bilmiyodum çift yıllarda atama olduğunu :(peki 2017 deki puanimi 2018 de kullanmam mumkunmu? Teşekkürler

  1. Selamlar, çift yıllarda demekten kastımız sınavla ilgilidir. Tek yıllarda da atama yapılıyor yani kadro açılıyor fakat ancak çift yıllarda yapılan KPSS’de alınan puanlarla tercih yapılabiliyor. 60 puan çok düşük olmuş maalesef. 2017deki KPSS ile de düz memurluk kadrolarını tercih edemezsiniz. Ancak 2018 KPSS’ye hazırlanmalısınız.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 132. Merhaba ben kamu yonetimi mezunuyum. Gy gk ye girdim p3 puanim 73,9 . Puanim düsük ama bu yil alim çok olacak deniyor.. Hangi bölümleri tercih etsem daha cok şansim olur ? Herhangi bi yer olabilir.. tercihlerde kasimda olcak dimi ? Yardimci olursaniz sevinirim.

  1. Selamlar, puanınız düşükmüş dediğiniz gibi… Alımlar çok olacak ama hangi bölüme hangi mezunlara çok alacak acaba, önemli olan bunun cevabı.Eğer ki 80li bir puan alsaydınız şansınız olurdu ama bu puanla biraz zor görünüyor. Şansınızın en yüksek olduğu durum bölümünüzden açılan memurluklardır. Normalde şu an en son 83le alım yapılmış bu bölümden. Acaba 83ten 74e düşer mi, zor görünüyor.
   Kasım ayında tercih olacak…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 133. Merhabalar..Hic temel olmadan 2018 kpss ye calisarak sizce ne kadar basarili olabilirim.birde 2017 kpss girsem o puanim 2018 kpss girince iptalmi olur.isletme mevzunuyum.26 yasindayim yas siniri varmi?

  1. Selamlar, 2017 a grubu kpss puanları 1 yıl geçerli olacak zaten(2017ye mahsus olmak üzere). Yaş sınırı merkezi atamalarda yok. Siz en iyisi 2018 KPSS’ye odaklanın. Hiç temeliniz olmasa da çalışarak 85 gibi bir puan elde edebilirsiniz ve bu da atanmanıza yetebilir.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 134. Peki hocam b gurubu lisans icin onerdiginiz bir yayin varmi?ayrica 2017 kpss puanini 2018 tercihlerinde kullanabilirmiyim.daha sonra da 2018 kpss ye girince o puan gecerli olacagi icin?

  1. Selamlar, tek yıllardaki kpss puanı ile düz memurluk tercihi yapamazsınız. Tek yıllardaki kpss; öğretmenlik, polislik, uzman,denetmen,müfettiş gibi kadrolar için kullanılmaktadır. Yayın önerisi olarak herhangi bir önerim yok. Güncel olması yeterlidir esasen…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 135. 2016 kpss ortaöğretim sınavının ileri tarihe ertelenmesi sınava girecek adaylar için avantaj mı, yoksa dezavantaj mı hocam?

  1. Selamlar, hem iyi hem kötü yanları var. İyi yanı sınava hazırlanma süreniz uzayacak. Kötü yanı ise kasım ataması dediğimiz atama gecikecek.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 136. Merhaba hocam ben inşaat müh yeni bitti. 2016 kpss den 71 aldım hiç çalışmadan ve bu yıl açıktan 4 yıllık işletmede bitiyor.ben ise kamuda çalışmak istuorm 2018 kpss için şansm ne ve sizde işltemeden alandan da hazrlanmalımıyım en kolay Nasıl girerm ? Bide lisans mezunu biri lisan puanıyla mübbeşir veya infaz koruma memuru olablr mi ? Malum biz orta öğretm kpss artk girmyorz?

  1. Selamlar; gerek inşaat mühendisliği olsun gerekse işletme olsun bu alanlardan memurluğa girebilmek için 85 civarı puanlar almanız yeterli olacaktır. Yani 2018 gk-gy oturumundan 85 civarı puan almanız durumunda işiniz yolunda gider bence.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 137. Merhabalar Hocam. Önlisans kimya mezunuyum ancak alansiz önlisans benim ki. Fakülteden ilişik kesip 2 yıllık diploma aldım. Hedefim kesinlikle en az 90 hatta 92-93 seviyelerinde kendim çalıstim hazirlandim ve gidişatım cok iyi. Düz memurluk 3001 alan kadrolarina baktim neredeyse hic yok bu puani almam durumunda atanmama ihtimalim olabilir mi tereddüte düştüm ayrica kesinlikle bu puanlari alsam bile secici davranmayacagim neresi olursa şu zamanda 90larla açikta kalanlari biliyorum yer seciciligi yaptiklari icin

  1. Birde Hocam ek olarak bir tereddütüm daha vardi. 3001 alandan neresi olursa olsun gelmesi durumunda şoförlükte mi var birtek onu istemiyorum düşündüren bir konuda bu simdi 90-92 alipta şoför de olmak istemiyorum açikcasi. Teşekkürler

   1. Selamlar, verdiğim cevapta yer alıyor…

  2. Selamlar, alansız önlisans mezunları bildiğiniz gibi ancak 3001 kodlu memurlukları tercih edebiliyor. 2014 KPSS atamalarında en son 89 ile kapatmış 3001 kadroları(şoför vs hariç)…
   Yani 90 ve üzeri puan ile seçicilik yapmazsanız emin olun atanırsınız. Olayın ehemmiyetini kavramışsınız zaten. Rahat olun, 90 üstü puan yapın ve keyfinize bakın. Hoşçakalın…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 138. Hocam bu sene kpss giricem inşlah ben imam hayip mezunuyum ortaoğretim olrak atanma şansm ne kadar hani şimdi bazı olaylar oldugu icin alımlar artar diye düşünüyorum bazı tandklarım sen imam hatip mezunusun dhbt gir diyolar dhbt gireyiimi girersem kaç puan almam gerekir ?ona girersem ayrıcalk mı atanma şansm artarmi bide hocam atıyorum dhbt kötü olursa kpss puanmı etkileerse istersem ondan tercih yapamasam olurmu ?

  1. Selamlar, dhbt ayrı normal düz memurluklar için kullanacağınız puan ayrı. Şimdi lise mezunlarına kadro çok az geliyor. DHBT bizzat sizin alanınızla ilgili mesleklere giriş için yapılıyor ama detaylarını bilmiyorum bu sınav grubunun. Yani kaç puan lazım vs bilmiyorum. Ama normal düz memurluk için en az 95 puan civarı almanız lazım. Bazen imam hatip mezunlarından gassal(ölü yıkayıcısı) kadrosu açılabiliyor ve 90 altı puanlarla alım olabiliyor. En azından 90 üstü almaya çalışın.

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 139. mrblar hocam ben edebiyat mezunuym formasyonmda var ama ögretmen olmak istemiyrm düz memur olma gibi imkanm varmıdır bu arada fen edebıyt falan degil AÖF türk dili edebiyatı okudum yardmcı olun ltfen çoookk teeşekkrler

  1. Selamlar, normalde türk dili ve edebiyatı bölümünden memur alımı çok az yapılıyor ve puanları 87 civarı kapatıyor ama geçtiğimiz alımda yurt yönetimi memuru kadroları sizin bölümünüze de tercih hakkı verildi ve puanlar 84 civarına düştü. Ama bu her zaman olabilecek bir durum değil. O sebeple siz 86-87 ve üzeri hedefleyin yine. Aklınıza takılan bir şey olduğunda sorun yine…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 140. Merhaba laborant ve veteriner sağlık bölümü alimlari bu yil ne düzeyde olur daha doğrusu alim yapilir mi bu yıl ? şimdiden teşekkürler

  1. Selamlar, Tarım Bakanlığı’nın politikasına bağlı bir durum. Tarım Bakanlığı, Personel alımı konusunda daha hareketli ama bu bölümden alım yapar mı bilemiyorum. Umarım sözleşmeli de olsa alım yapılır bölümünüzden…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 141. Merhaba hocam.. Ben 2014 düz lise mezunuyum. 2014 yılında kpssye girip 63 puan almıştım. Tercih yapmıştım taktir edersiniz o puanla gelmemişti. Şu an ön lisans Sosyal Hizmetler okumaktayım. 2017 haziranda mezun olacağım bu senede kpssye girecem ön lisans düzeyinde fakat gördüm ki ön lisans olarak atama yapılmamakta. Ben şimdi ne yapmalıyım? Dikey geçiş sınavlarını düşünüyorum ama emin değilim. Lütfen bir yol gösterin bana kafayı yiyecem 🙁

  1. Selamlar, önlisans KPSS’ye girebilirsiniz ama şöyle bir durum var ki ancak mezun olduktan sonraki atamalarda tercih verebilirsiniz. Yani 2017 haziranda mezun olursanız 2017 kasım ve 2018 haziran atamalarında tercih yapabilirsiniz.

   Atama olarak ise önlisans sosyal hizmetler bölümünden kadro açılmıyor pek. En son 2015 haziran atamasında 16 kadro açılmış ve onlar da 87 puan ile kapatmış. Siz yine KPSS’ye girip 86-87 ve üstü puanlar almaya çalışın fakat bir yandan da 4 yıllık sosyal hizmetler bölümüne tamamlayıp 2018 KPSS için avantaj yakalayın, derim ben…

   Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!

   Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr

 142. merhabalar hocam.Ben lise giyim üretim teknolojisi mezunuyum. Suanda üni moda tasarım 2. sınıf ogrencısıyım. Bu sene kpss ye gireceğim ama giyim üretim memur alımı cok az dıye arastırdım. Düz memur olabılır mıyım kac puan almam lazım. Nasıl yol izlemeliyim. Şimdiden tesekkurler

  1. Selamlar, bölümünüzden herhangi bir memur alımına rastlayamadım ben. Yani alım yok bölümünüzden. Ama Bölüm dışından da tüm lise mezunlarının ortak kodu olan 2001 kodundan uygun memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz. Bu memurluklar için ise en az 95 civarı puan almanız lazım ki şansınız olsun. Yani siz alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın. Bir de en kısa zamanda memur alımı olan bir aöf iki yıllık bölüme yazılın ki en azından 2018 kpss için çok daha şanslı olun.

 143. Iktisat bolumu bu sene kacla kapatir sizce atamalar

  1. Selamlar, alımlar artmaz demedim. Alımlar elbette ki artacak ama ne derece bir artış olacak onu bilmek mümkün değil. Kritik bir puanınız var. İİBF alımları ve genel alım sayısı kayda değer şekilde artarsa bu puanla son atamada memur olabilirsiniz. Hele şu ilk atama yapılsın, gelen kadro sayısı üzerinden biraz daha fikir sahibi olabiliriz.

  1. Selamlar, alımlar artmaz demedim. Alımlar elbette ki artacak ama ne derece bir artış olacak onu bilmek mümkün değil. Kritik bir puanınız var. İİBF alımları ve genel alım sayısı kayda değer şekilde artarsa bu puanla son atamada memur olabilirsiniz. Hele şu ilk atama yapılsın, gelen kadro sayısı üzerinden biraz daha fikir sahibi olabiliriz.

 144. Hocam ben kpss ortaöğretim düzeyinde sınava girecem ama hangi memurluklarin geldiğini bilmiyorum hangilerini yapacam ve kaç puan almak gerekecek? (Anadolu lisesi)

  1. Selamlar, düz lise mezunu olarak ancak 2001 kodlu uygun memurlukları tercih edebiliyorsunuz. Bu koddan açılan memurluklara yerleşebilmek için de en az 95 civarı puan almanız lazım ki şansınız olsun. Siz yine de alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın.

 145. İyi günler ben meslek lisesi bilgisayar bölümü okudum ve bitti bu sene gitmiyorum kaaımdaki kpss giricem fakat hiç girmedim sorularım şunlar sırasıyla cevaplarsabız sevinirim.

  1-)Bilgisayar Bölümü Okudum ben memur olmak istiyorum fakat istediğim zaman bırakabileceğim şekilde olan hangisi sözleşmeli vs. Var bunlardan hangisi beni ilgilendiriyor.

  2-)Ben kendi bölümümde çalışmak istiyorum bu yerler nereler olucak.

  3-)Kpss Kasımda fakat Kazandık diyelim ben üniversiteyide 2-4 yıl neyse okumak istiyorum . Ygs tekrar giricem ama şubatta ve lys haziranda Kpss kazanmış olursak nasıl olcak. Tercihler falan derken yine ağustos eylülü bulcak ?

  4-) Kamu veya devlet farkı nedir yani nemur olcam dedinde işine gidip maaşını alan biri olmucaz mı fark ne olcak ?

  5-) Ben okudum bölümden farklı biyer çıkar mı çıkmaması için bişe yapmak gerekir mi?

  6-) sözleşmeli olarak yapmak kendi bölümümle ilgili yerler vs. Varmı sözleşmeli olunca istediğimde ara verme vs. Varmı 2-3yıl çalış sonra 1-2 yıl ara ver gibi yada nasıl oluyor

  1. Selamlar, hangi tür meslek lisesi mezunusunuz, ona göre cevapları hemen vereceğim…

 146. merhaba hocam ben düz lise mezunuyum kpss den hangi bölümleri ne kadar küsur puanla tercih edebiliyorum kpss ile atanacak olursam ne olarak atanırım yardımcı olur musunuz lütfen ?

  1. Selamlar, düz lise mezunu olarak tek alternatifiniz 2001 kodundan açılacak uygun memurluk kadrolarıdır. Bu memurluklara girebilmek için de en az 95 puan almanız lazım. Siz yine de sınava girin ve alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 147. Selcuk unv.dis ticaret mezunuyum.kac puan almam gerekir gumruklere falan atanmak icin yada duz memur olmak icin.2.si ise diyelim ki atandik mulakat diye bisey var bazi memurluklarda mulakatla elenirsek noluyo araya mi gidiyo puan iki sene gecerli sonucta bu puan yanlismiyim.cevaplarsaniz sevinirim ozellikle bolumumle ilgili atama..

  1. Selamlar, merkezi atamalarda maalesef ki yok denecek kadar az kadro açılıyor sizin bölümünüze. Ama dediğiniz gibi gümrük bakanlığı açıktan alımlarına başvurabilirsiniz. Onların taban puanları da bölümünüzden açılacak kadro sayısına göre değişir.

   Mülakat, açıktan alımlarda yapılıyor. Yani mülakattan elenseniz de puanınız 2 yıl geçerliliğini koruyor.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 148. Hocam merhaba size bir soru sormustum ancak e mailimde olusan bi hata nedeniyle verdiginiz cevabi okuyamadim cok ozur dileyerek tekrar sorsam cevap verir misiniz .. iktisat bolumu mezunlari duz memurluk kadroları nelerdir ? Yani nerelerde memur olarak çalışabilir? Ve en dusuk atama puani nedir?

  1. Selamlar, hiç mühim değil. Şimdi iktisat mezunlarından; bakanlıklar, üniversiteler, kit kurumları belediyeler dahil olmak üzere birçok farklı kurum memur kadrosu açıyor. Bu kurumlarda memur,vhki, bilgisayar işletmeni gibi unvanlarda çalışabilirsiniz. 2014 KPSS’nin en son atamasında 85 seviyelerine indi taban puan. Buna göre hareket edebilirsiniz.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 149. Mrb hocam pataloji labaratuar mevzunuyum 58 net yaptim kac puan alirim ve bölümume atanma sansim nedir tsk simdiden.

  1. Selamlar, sonuçlar açıklandı. Puanınızı ve bölümünüzü tekrar belirtirseniz daha detaylı yorum yaparım size.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 150. merhabalar hocam puanım 91 küsur ve düz memurluk tercihi yapmak istiyorum .kendi mesleğimde alım çok az ve sözleşmeli.ülkenin durumunu düşünecek olursak ve de son açıklamaları sizce 2016 aralık ve 2017 de düz memur alımlarında bir şansım olur mu ?

  1. Selamlar, bu puanla ilk alımda bile düz memur kadrolarına yerleşirsiniz diye düşünüyorum. Tercih zamanı yine yazarsanız, kadroların durumuna göre yine değerlendiririz.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 151. Selamlar hocam;
  Sosyoloji son sınıf öğrencisiyim, felsefe grubu öğretmenliği için formasyon eğitimini tamamladım. Fakat bazı nedenlerden bu sene okuluma devam edemiyorum, anlayacağınız okulu uzatıyorum. Ataması olmayan yahut ataması yok denecek kadar az olan sosyoloji ve felsefe grubu öğretmenliği seçeneklerini bir kenara bırakıp; tekrar ygs’ye girip ataması olan önlisans bölümlerinden birini okumak istiyorum. Sosyoloji öğrenciliğimi dondurup atandıktan sonra bitirmeyi düşünüyorum. Bu durumda bana ne tür bir tavsiye verebilirsiniz ?

  1. Selamlar, esasen sosyoloji bölümünden memur alımları yapılıyor ve en son 81 puan seviyelerinden alım da yapılmış. 2016 lisans KPSS’ye girip 80 üstü bir puan alsaydınız, sosyoloji mezunu olarak memur atamalarında şansınız yüksek olabilirdi. Şimdi siz lisansı bitirmeden bir önlisans bölümü okumak ve bitirmek mi istiyorsunuz?

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 152. Selam hocam 2016 kpss yerlesmesinde taban puan kac acaba

  1. Selamlar, merkezi yerleştirmelerde puan barajı gibi bir durum yok. Sizin öğrenim düzeyiniz ve bölümünüz ve varsa puanınız nedir acaba?

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 153. Selam hocam 2016 kpss baraji kac?

  1. Selamlar, merkezi yerleştirmelerde puan barajı gibi bir durum yok. Sizin öğrenim düzeyiniz ve bölümünüz ve varsa puanınız nedir acaba?

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 154. hocam ben önlisanstan sınva giridim 84 puan aldım sosyal hizmet okuyorum açıktan ama 2. sınıf öğrencisiym ondan dolayı tercih yapamayacam. şimdi ben merkezi alımda düz memurluğa başvuru yapabilir miyim

  1. Selamlar, maalesef ki tercih yapamazsınız. Kural şudur; henüz mezun olmasanız da mezun olacağınız öğrenim düzeyine ilişkin KPSS’ye girebilirsiniz fakat memurluk tercihlerini ancak mezun olduktan sonraki atamalarda yapabilirsiniz.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 155. merhaba hocam daha öncede yazdım fakat cevabınızı göremedim. Gıda mühendisliği bölümünü bitirdim. KPSS p3 puanım 85.5 branş sıralamasında ilk 500 deyim. Son atamada 400 kişi atandı o nedenle umudumu yitirmek istemiyorum .Bunun haricinde 4001 den 87 ile atamaların mümkün olduğunu söylemişsiniz eski yorumlarınızdan okudum.Malum olaylardan dolayı bu yıl atamaların artacağını farz edersek 4001 kadroları için puanlar ne kadar düşer ? Sizce 2018/1 inci atamalara kadar gıda mühendisliği ataması olur diye beklemeli miyim yoksa 4001 kadrolarında tercih yapmalı mıyım ?Aslında kasımda atama olması gerekirken GTHB hiç atama yapmadı. son olaradak Düz memurluk için nereleri önerirsiniz ?

  1. Selamlar, aşırı bir soru yoğunluğu olduğundan ancak yetiştirebiliyorum. Gıda mühendisliği kadrolarının çok az geldiğini biliyorsunuz. Geçen ki alımlarda bildiğiniz gibi 400 adet extra bir alım çıktı ve puanlar 85leri gördü. Yine öyle bir şey olması lazım ki 85leri görsün. Bu mümkün olur mu, pek de umutlu değilim. Umarım 400 olmasa da 200 civarı extra bir kadro gelir yine en azından.
   4001 konusunda ise 2014 atamalarında 87yi gördü. Eğer ki herkesin beklentide olduğu gibi genel memur alım sayısı artarsa 4001 kodlu memurluklar da 1-1,5 puan düşebilir. Bu anlamda ilk atamayı ben de heyecanla bekliyorum, bakalım kaç kadro gelecek…

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 156. merhaba, ben önlisans mimari restorasyon mezunuyum kpss den 78 aldım düz memurluk için tercih yapmayı düşünüyorum fakat ösym sitesinde açılan kadrolarda 3001 kodunu bulamadım sadece sağlık ile ilgili böümler vardı ilk defa tercik yapacağım bu sene düz memurluk için kadro yokmu yoksa ben mi bulamadım şimdiden teekkür ederim

  1. Selamlar, henüz merkezi yerleştirme tercih kılavuzu yayınlanmadı, aralık ayında yayınlanacak. Bölümünüzden memur alımı yok denecek kadar az. 2014 KPSS atamalarında sadece 2 adet kadro açılmış ve 88 puanla kapatmış. Bölüm dışı olarak tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan uygun düz memurluk kadroları da 89 civarı puanlarla kapatmış. Özetle 78 puanla merkezi atamalarda yerleşme şansınız neredeyse hiç yok maalesef…

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

   1. Çok teşekkür ederim cevapladiginiz için ?

 157. Merhaba.ben saglik meslek lisesi son sinif ogrencisiyimm.bolumumum hemsirelik.kpss’ ye girecegim yarin.düz memur olarak atanabilme şansim var midir.hemsire olarak atanamazsam tercihlerime düz memurlugu ekleyebilir miyim acaba.bilgilendirirseniz
  cok sevinirim

  1. Selamlar, lise hemşirelik bölümünden memur alımları yapılıyor ve 78 puanla bile alım yapılmış en son atamalarda. Bölüm dışından düz memurluklara girebilmek için en az 95 almanız lazım zaten. Yani özetle bölümünüzden memurluk çok daha kolay ve umarım gerekli puanın çok üstünde alırsınız…

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 158. Hocam merhabalar.Ben İnşaat mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.Anadolu üniversitesi mezunuyum.Bu sene kpss ortaöğretim sınavına gireceğim.Kpss hakkında fazla bilgim yok.Hangi bölümü tercih edebilirim anadolu lisesi mezunu olduğum için ve kaç puan yapmam gerekli.Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Anadolu Lisesi mezunuyum hocam.Bir yanlışlık oldu.

   1. Selamlar, anadolu lisesi mezunu olarak tercih edebileceğiniz memurluklar, 2001 kodlu uygun memurluklardır. 2001 kodlu memurlukluklar 2014 atamalarından en son 95 puanla kapattı. Puanlar açıklandıktan sonra tekrar buraya yazın, yine bir değerlendirme yapalım.

    Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

    Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

  2. Selamlar, anadolu lisesi mezunu olarak tercih edebileceğiniz memurluklar, 2001 kodlu uygun memurluklardır. 2001 kodlu memurlukluklar 2014 atamalarından en son 95 puanla kapattı. Puanlar açıklandıktan sonra tekrar buraya yazın, yine bir değerlendirme yapalım.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 159. Merhaba hocam,ben imamhatip mezunuyum 2016 KPSS den 78 puan aldım ne tür bolumleri tercih edebilirim ve atanma şansım var mı:)

  1. Selamlar, hangi kpss türü ve hangi bölümden aldınız bu puanı?

 160. Merhaba Hocam, sizinle daha önce değerlendirme yapmıştık, ortaöğretim sınavı sonrası netlerim şöyle; Türkçe 25, Matematik 22, Tarih 20, coğrafya 12, anayasa ful 10 ve 2 güncel, sizce puan aralığı ne olabilir yada işe yarar sonuç elde edebilirmiyim ?

  1. Selamlar, Netleriniz güzel ama gelecek puanı görmek lazım. Güzel bir puan gelir ama merkezi atamalarda atanmaya yeter mi bilemiyorum. Sonuç bir gelsin tekrar değerlendirelim.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 161. Merhaba hocam endüstri meslek lisesi tesisat bölümü mezunuyum 20 kasımdaki ortaöğretim kpss sınavına girdim toplamda 42 netim var atanma ihtimalim varmı cevaplarsanız sevinirim

  1. Selamlar, tesisat teknolojisi alanı olarak mı geçiyor sizin bölüm? Net sayınız düşük görünüyor. Hele bir puanlar açıklansın, daha net bir yorum yaparız. Puanlar belli olunca yine yazın olur mu

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 162. Merhaba hocam sonuçlar açıklandı, 90.43234 puan ile sıralama üç bin, sizce nasıl şansım olurmu düz lise memurluklardan ?

  1. Selamlar, çok güzel bir puan ama herhangi bir düz lise mezunu iseniz merkezi atamalarda atanabilmeniz için en az 95 civarı puan gerekiyor. Ama bu puanla açıktan zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi alımlarda memur olma şansınız yüksek olur diye düşünüyorum.

   1. Merkezi yerleştirmelerde ihtimal olmadğını belirtmişsiniz; hizmetli,kaloriferci, D veya E sınıfı ehliyet şöförleri bunlar içindemi ihtimal yok, sadece açıktan alımlar içinmi işe yarar başka türlü olmazmı yani hocam ?

    1. Selamlar, maalesef ki hizmetlilik de dahil ihtimal yok. Fakat d veya e gibi ehliyetlere sahip kadrolar için elbette ki durum farklı. Şans olabilir. Bu belgeleriniz var mı?
     Ek olarak açıktan alımları kapsam dışı tutuyorum. Açıktan zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi alımlarda şansınız yüksek olabilir elbette.

     Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

     Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 163. Merhaba hocam tesisat teknlojisi ve iklimlendirme alanından mezunum ortaöğretim kpss den 71.478 aldım sizce atanma şansım varmı cevaplarsanız sevinirim

  1. Selamlar, güzel bir bölüm okumuşsunuz fakat puanınız maalesef ki düşük görünüyor. Bölümünüzden memur alımları en son 2014 atamalarında 77 puana inmiş. 71-72 seviyesine inme ihtimali çok çok düşük.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 164. Hocam branş bazında tesisat teknolojisi alanında 626 sıradayım

  1. Selamlar, güzel bir bölüm okumuşsunuz fakat puanınız maalesef ki düşük görünüyor. Bölümünüzden memur alımları en son 2014 atamalarında 77 puana inmiş. 71-72 seviyesine inme ihtimali çok çok düşük.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 165. Hocam merhabalar ben 2016 onlisans ilk ve acil yardim teknikerligi mezunuyum.şimdi duz memurluk tercih verip atanirsam ileriki yillarda duz memurluktan kendi alanima geçiş yapabilir miyim?nasil bir yol izlemeliyim geçiş yapabilmek icin?

  1. Selamlar, geçiş yapabilmek için şu yollar var…
   1) Başka bir KPSS’ye girip alanızda bir memurluğu kazanmanız halinde, halihazırda çalıştığınız kurumdan muvafakat(geçiş izni) belgesi alarak atandığınız kuruma/memurluğa geçebilirsiniz.
   2) Kurumunuzda görevde yükselme sınavı açılması ve sizin bölümden de tekniker vs. alınması durumunda, bu şekilde alanınızla ilgili memurluğa geçebilirsiniz.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 166. Hocam merhabalar.Meslek lisesi bilişim ağ işletmenliği mezunuyum.şuan önlisans pazarlama okuyorum.kpssye ortaöğretimden girdim ve 70 puan aldım.bölümüme uyan bütün kadroları tercih ettim.olma şansı nedir? ayrıca şunu söyleyeceğim kalorifercilik kadrosuna başvuru yapsam kazansam belgem olmasa belge edinmemi beklerlermi yoksa kazansam bile atanamazmıyım? eğer niteliğimi taşımayan kadroyu tercih etsem kazansam seneye başvuru yapma olanağım kalkarmı?
  son olarak bu tercihleri yaparsam 2017 de kamuya alıp yapılsa gene tercih yapabilirmiyim ?

  1. Selamlar, lise bölümünüz çok güzel ama puanınız çok düşük maalesef. Lise bilişim bölümü en son 2014 atamalarında 85 puanla kapattı. 70 puana düşme ihtimali yok açıkçası. Kalorifercilik belgesi olmadan bu kadroyu seçemezsiniz. Seçip atansanız bile belgeniz olmadığı için direkt atamanız iptal edilir. Belgeyi temin etmeniz beklenmez. Ek olarak puanınızı da bir sonraki atamalarda artık kullanamazsınız, geçersiz hale gelir puanınız. son olarak herhangi bir kadroya atanana kadar tercih yapabilirsiniz.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

   1. hocam yanıt için teşekkürler.peki 2017 deki kamu memur alımlarında şansım ne olabilir peki? ayrıca zabıt katipliği vb gibi başka hangi memurluklara da başvuru yapabilirim ayrıca ?

    1. Merhabalar, puanınız 70 seviyesinde olduğu için merkezi atamalarda şansınız yok maalesef. Açıktan alımlarda da zabıt katipliği dışında şans elde edebilecek alanınız yok diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir