Kürtaj Fiyatları

petek temizliği

Kürtaj fiyatları kişilerin durumuna bakılarak ve doktorların yapacağı durum muayenesi sonucunda belirlenmektedir. Nedeni ise cerrahi işlemlerde kullanılacak olan teknik ve sistemlere bağlı olarak değişmesinden kaynaklanmaktadır. Doktorumuz Uzay Yıldırım kürtaj fiyatları konusunda kesin olarak telefon ya da mail yolu ile hastaların bilgilendirilmesini doğru ve etik bulmamaktadır. Bu nedenle de bizler bu şekilde hastalarımıza bilgi verememekteyiz.

 

 


 

 

Kürtaj sonrasında tekrar çocuk sahibi olunabilir mi?

Tabi ki. Kürtaj uygulamasından sonra meydana gelecek ya da gelmesi düşük görülen hamilelik durumları maalesef ki çok eskiden beri düşünülen ve bilinen yanlış bir düşüncedir. Kişiler ilk çocukları da olsa kürtaj yaptırdıktan sonraki ay itibari ile tekrar hamile kalabilmektedir. Bu nedenle de kişiler eğer çocuk sahibi olmak istemiyor ise var olan korunma yöntemleri ile korunarak ilişkiye girmelidir.

Kürtaj anestezi ile mi yapılır?

Evet. Kürtaj uygulamaları ağrılı bir işlem olduğundan lokal ya da genel olarak kişilerin uyutulması ile yapılmaktadır. İşlem esnasında kişiler lokal olarak uygulama yaptırmak isterse de bu durum muayene ve işlem öncesinde hasta ile doktor arasında görüşülebilmektedir.

İlaçla Kürtaj işlemi yine kliniğimizde yapılan ancak yine de vakumla yapılan ve diğer kürtaj tekniklerine oranla çok fazla tercih edilmeyen, aslında biraz da riskli bulunan bir yöntemdir. Genellikle maksimum ve yasal olan gebelik sürecini tamamlamış kişilerin tercih ettiği ilaçla kürtaj uygulaması, doktorumuz Yıldırım tarafından önerilmemektedir.

 

İlaçla kürtaj nedir?

İlaçla kürtaj uygulaması isminden de anlaşıldığı gibi kullanılan 3 farklı ilaç ile yapılmakta olup, bu ilaçlar kişilerin isteğine göre iğne olarak da yapılabilmektedir. Kullanılan bu ilaçlar kısa sürede etkisini gösterir ve rahimde meydana gelen kasılmalar sonucunda gebeliğin sonlandırılması sağlanır. Ancak yine de diğer yöntemlere göre riskli olan ilaçla kürtaj uygulaması, istenildiği gibi gebeliğin tam anlamı ile sonlanmasını bazen sağlayamayabilmektedir. Böyle durumlarda hasta acil olarak cerrahi müdahaleye gereksinim duyabilir.

Kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize gelerek doktorumuza muayene olmanız gerektiğinden dilediğiniz zaman www.uzayyildirim.com internet sitemizi tıklayarak bizlere ulaşabilir ve kolaylıkla randevu alabilirsiniz.

Updated: 1 Nisan 2017 — 20:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir