Ataması Kolay Bölümler Önerisi; Sosyal Güvenlik Bölümü

petek temizliği

Her geçen yıl daha da zorlaşan memurluk, memur adaylarını daha farklı çözüm yollarına itiyor. Bunlardan birisi de ataması kolay bölümler okuyarak memurluk sınavına hazırlanmak… Tam da bu kapsamda memur adayları için dikkat çekebilecek bir bölüm önerisinde bulunmak istiyorum; Sosyal Güvenlik bölümü…

 

 

 

 

Sosyal Güvenlik Bölümü Atamaları

 

KPSS atamaları neticesinde düşük puanla kapatan bölümler incelendiğinde, iki yıllık bölümlerden biri olan Sosyal Güvenlik Önlisans Bölümü göze çarpmaktadır. Ataması kolay bölümler arasında yer alan bu bölümün kpss taban puanlarını incelediğimizde, çok fazla kadro adedi verilmemesine rağmen muazzam bir düşük puanla atama yapıldığını görmekteyiz. KPSS taban puanları neredeyse 70’li seviyeleri gören Sosyal Güvenlik Önlisans Bölümü atamaları, özellikle önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde KPSS yoluyla memurluğa atanmak isteyenlerin en kestirme yolu olabilecek potansiyele sahip.

 

http://www.bakalimbilelim.com/sosyal-guvenlik-bolumu-memur-alimlari/

 

KPSS atamalarında 3004 nitelik koduna sahip olan bu bölüm, sınırlı sayıda üniversitede bulunmaktadır. Hem aday sayısı azdır hem de adayların yüksek puan alma potansiyeli düşüktür. Şu an itibariyle sadece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından alım yapılıyor olsa da ilerleyen dönemlerde tek tük de olsa diğer kurumların da 3004 nitelik kodundan alım yapabileceği kanaatindeyim. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 78 milyon kişiye hizmet verdiğini ve her geçen gün daha fazla teşkilatlanmaya gittiğini hesaba katarsak bu bile bir güvencedir.

 

 

Sosyal Güvenlik Önlisans Bölümünü yakın zamanda memurluk düşüncesi içine girmiş olan özellikle liseyi yeni bitirip hangi önlisans bölümünü okuması gerektiği konusunda kararsız kalan adaylar için öneririm. Umarım sizler için bilgilendirici ve fikir veren bir makale olmuştur, hoşçakalın.

4 thoughts on “Ataması Kolay Bölümler Önerisi; Sosyal Güvenlik Bölümü

  1. Hiç memur olma derdinde değilim ama analizleriniz ve bunun üzerine ciddi ciddi strateji geliştirmeniz ciddi anlamda taktir edici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir