Metal İşleri Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans metal işleri bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Metal işleri bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa metal işleri bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Metal İşleri Bölümü Memur Alımları

Metal işleri bölümü adından da anlaşılacağı üzere mesleki bir alan olup meslek liselerinde de eğitimi verilmektedir. Önlisans metal işleri bölümünün memur alımları açısından durumuna bakacak olursak, 2014 KPSS atamaları döneminde metal işleri bölümü memur atamaları kapsamında toplam sadece 4 adet alım yapılmıştır. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış atamalarda toplam 6 adet kadro açılmıştır. Metal işleri bölümü KPSS nitelik kodu 3356 olarak geçmektedir ve bu bölümden alınan memurlar genelde tekniker unvanıyla çalışmaktadır.


Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

 

Metal İşleri Bölümü Memur Atama Puanları

2014 KPSS atamaları döneminde metal işleri bölümü atama puanları, açılan 4 kadro ile yaklaşık 84 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS’de ise şu ana kadar açılmış 6 kadro neticesinde taban puan 66’da kalmıştır. İki dönem arasındaki keskin puan farkının nedeni, 2014 KPSS’de ortak kodla alım yapılmış olmasıdır. Yani 2014 KPSS atamalarında açılan 4 kadroya metal işleri bölümünün yanısıra makine bölümü mezunlarına da tercih hakkı verilmiştir. 2016 KPSS ile yapılan 6 kişilik kadroya ise sadece metal işleri bölümü mezunları başvurabilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir