Motorlu Taşıtlar Vergisi – MTV Nedir? Ne Zaman Ödenir?

petek temizliği

MTV hesaplamasını artık online olarak yapabiliyorsunuz. Araç vergi borcunuzu online olarak sorguladıktan sonra kredi kartlarınız ile ödemeler gerçekleştirilebilmektedir.
Günümüzde daha çok şahsi otomobillerin kullanıldığı biliniyor. 2 yılda bir ödenmesi gereken motorlu taşıtlar vergisi ödenmediği durumlarda trafik cezaları uygulanmaktadır. Gelişen teknolojik imkânlarla birlikte Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme işlemleri artık online platformlar üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. Ayrıca vergi borcu sorgulama işlemleri de internet üzerinden yapılabilmektedir.

 

Gelir İdaresi başkanlığının internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek bu işlemde siteye giriş yaptıktan sonra yukarıdaki seçeneklerden e-işlemler kategorisine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra açılan pencerede internet veri dairesi bölümüne giriş yaptıktan sonra motorlu taşıtlar vergisi hesaplama seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Aracın bilgilerini girdikten sonra hesaplama işlemleri tamamlanmış olur ver ister buradan isterseniz de vergi dairelerinden ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.


Aracınızın vergi borcunu bilmiyorsanız internet üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Gelir Dairesi Başkanlığının internet sitesine bu şekilde giriş yaparak borcunuzu öğrenebilir ve Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

bigkrediSisteme TC Kimlik Numarası ile giriş yapılabilmektedir. Bununla birlikte sizlerden doğum tarihimizi, anne kızlık soyadı bilgileri ve anne, eş, baba ya da çocuklarınızdan birinin TC kimlik Numarası talep edilebilir. Güvenlik kodunu da girdikten sonra kredi kartı ile ödeme ekranına gelebilir ve plaka bilgilerinizi ekledikten sonra artık MTV borcunuzu çok hızlı ve pratik bir şekilde ödeyebilirsiniz.
Detaylı bilgi: Bigkredi.com adresinde.

2 Comments

Add a Comment
  1. yemek tarifleri

    zam gelmez inş

  2. MTV, Karayollar? Trafik Kanunu’na istinaden trafik subelerine kay?tl? bulunan motorlu tas?tlar bu vergiye tabirdir. Motorlu araclar?n trafik sicil kayd? baslad?ktan sonra odenmeye baslanan bu vergi, bu sicil kayd? silinene kadar odenmeye devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir