Ödüllü TEOG Test Sitesi

kampanya haberleri
kampanya haberleri

Bir dershane karmaşasıdır gidiyor. Okul sezonunun başlamasına yaklaştık ama TEOG sınavlarına girecek öğrencilerin sınavlara nasıl hazırlanacakları konusu hala belirsizliğini koruyor. Bu nedenle, öğrencilerin dershane yerine kullanabilecekleri kaliteli sınavlara hazırlık siteleri aramaya başladık. 

Test Çözerek Sınavlara Hazırlanmak

Dershaneler de aynısını yapıyor. Öğretmen nezaretinde birkaç soru çözümü gösterdikten sonra bolca test sorusu içeren kitaplar dağıtılıyor ve öğrencilerden günde bilmem ne kadar soru çözmesi isteniyor. Öğrencilerin bir kısmı verdikleri paranın karşılığını almak için test sorularına asılıyor ve sonucunda başarı geliyor.  Acaba, aynı test soruları bilgisayar başında çözülse gene başarı yakalanabilir mi?

 

Bu maksatla sizler için bulduğumuz en iyi test çözme sitesi hadiderse.com’dan bahsedelim.

Ödüllü TEOG Test SitesiEn güzel özelliği, sunulan test sorularının kaliteli olması. Öyle, sağdan soldan toplanmış değil, oldukça geniş bir soru bankasına sahip. 2.sınıftan 8.sınıfa kadar TEOG’da karşılaşılan tüm derslerin sorularına yer verilmiş. Matematik, Geometri, Sosyal Bilgiler, Fen, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile 2. ve 3. sınıflarda Hayat Bilgisi soruları var.  Siteye üye olup, giriş yaptıktan sonra test sorusu çözmek istediğiniz dersleri ve bu derslerden sorumlu olacağınız ünite ve konuları da seçebiliyorsunuz. Mesela, TEOG birinci dönem sınavına hazırlık için; sadece eğitim yılı başından Aralık ayı sonuna kadar olan ünitelerden test sorusu seçebiliyorsunuz. Güzel bir özellik.

Çözdüğünüz ve çözemediğiniz sorular sizin kullanıcı adınızla kaydediliyor. Bu sayede önceden cevapladığınız sorular bir daha karşınıza çıkmıyor. Sistem test çözerek öğretmek için tasarlanmış. Ne kadar başarılısınız, hangi derslerden kaç soru çözdünüz, başarılı ve başarılı olamadığınız alanlar hepsi kayıt altında. Bu şekilde test çözme performansınız da ölçülüyor.

Okudunuz Mu?  Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Gelelim başka bir hoş özelliğe:

Site çözülen ve doğru cevaplanan sorular ile her ay sınıf birincilerini seçerek ödüllendiriyor. Ödül biraz basit ama iyi düşünülmüş. 2 tekerlekli ilginç bir kaykay. Son zamanlarda parklarda ve düz alanlarda kullanan çocuk ve gençlere sıkça rastlıyorum. Güzel bir spor imkanı ile test çözmenin ödüllendirilerek teşvik edilmesi iyi düşünülmüş. Sağdan soldan test sorusu indirmeyle uğraşmak yerine www.hadiderse.com sitesine kayıt olarak denemenizi tavsiye ederim. Oldukça başarılı ve hediyeli bir ders çalışma sitesi.

Ekrem Özdemir

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

You may also like...

6 Responses

 1. Alihan dedi ki:

  teog’da gerçekten çok kaliteli sorular çıkıyor ; bunların alıştırması olarak vermiş olduğunuz site çok güzel . Tavsiye ederim tüm arkadaşlara

 2. Bilal Can dedi ki:

  lise sınavına girecek öğrenciler için uygun bir siteye benziyor. tercih edilebilir bir site

 3. best54 dedi ki:

  benimşahsi kanatim test çözerek hazırlanmak en güzel olanı ister istemez konular aklında kalıyor insanın.

 4. İlayda dedi ki:

  O teste gir bu teste gir at yarışına döndü bu iş yahu herkes en iyi okullarda okurda en iyi dereceleri alırsa mavi yakalı kim olacak??

 5. ziya dedi ki:

  ödüllü olması çok iyi insanları daha iyi çalışmaya ve yarışmaya sevk eder

 6. saygın dedi ki:

  çok faydalı bulduğum bir paylaşım ihtiyac duyan herkese tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir