Oleyyy! Sonunda GALAXY S6 Kazandım

petek temizliği

Yakın zamanda kendime SONY XPERİA Z1 marka/model akıllı cep telefonu almıştım. Genel olarak memnun olmakla birlikte dün öğle saatlerinde gelen bir mesajla sevince boğuldum. Herhangi bir çekilişe, kampanyaya katılmamıştım, hediye kuponu falan da almamıştım. Muhtemelen gökten zembille inmiş olmalı ki telefonuma gelen bir ödül mesajında SAMSUNG GALAXY S6 akıllı telefon hediyesi kazandığımı bildirmişler. Umarım sadece ben kazanmışımdır bu hediyeyi!

 

Detaylar aşağıda…


 

 

 

 

SAMSUNG GALAXY S6 Hediyeleri…

 

 

galaxy s6 kazandınız

Yandaki ekran görüntüsünden de görüleceği üzere telefon dolandırıcılığı son sürat devam ediyor! Daha bir hafta önce yeni yılın ilk telefon dolandırıcılığı girişimiyle ilgili bir yazı yazmışken ardı arkasına gelen bu tip ödül mesajları, telefon dolandırıcılığı yöntemiyle mağduriyetlerin hız kesmeden artacağını gösteriyor.

 

 

ONAY İstiyorlar!

 

Telefon dolandırıcıları gönderdikleri mesajda SAMSUNG GALAXY S6 akıllı telefon hediyesi kazandığımızı fakat ONAY verilmediği takdirde(Mesajda TAKTİR yazmışlar; TAKDİR olacak o sayın dolandırıcılar!) hediyenin iptal olacağını belirtmişler. Hediyenin iptal edilme durumunu vurgulayarak sizleri ilgili numara için geri dönüş yapmaya teşvik ediyorlar. Bu numarayı aradığınızda ise çok yüksek ihtimalle belirli bir ücret kesintisi(vergi vb. bahaneyle) dahilinde bu hediyenin teslim edileceğini söylüyorlar. Ödül mesajlarının gönderildiği bu numaraları internette araştırdığınızda telefon dolandırıcılığı kapsamında kullanılan numaralardan biri olduğunu anlayacaksanız.

 

Sonuç itibariyle klasik bir deyimle kimse durduk yere 50 liralık hediye bile vermez size. Samsung Galaxy S6 Akıllı telefonu değil dolandırıcılar, babanız bile hediye etmez! Siz siz olun; araştırmadan, çevrenize ve bilgisine güvendiğiniz kişilere danışmadan bu tarz numaralara geri dönüş yapmayın. Olası dolandırıcılık yöntemlerine karşı genel anlamda nasıl hareket etmeniz gerektiğini aşağıdaki yazıyı tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

 

telefon dolandırıcılığına karşı önlemler

 

4 Comments

Add a Comment
 1. Gülümse yüzüme

  Bunların arkası kesilmeyecek umarım kimse itibar etmez .

 2. Bir Güzellik Hikayesi

  Artık insan kime neye inanacağını karar veremiyor.

 3. Kesinlikle çok dikkatli olmamız gerekiyor, annemi çok uyarıyorum bu konuda (:

 4. Aynısının iPhone 6 Plus’lı olanı geldi. Aradım, açan bile olmadı.

  1. Ooo Oğuz hocam merhabalar, şeref verdiniz 🙂

   Şans oyunlarına gerek yok bu memlekette, her gün birileri bir şeyler kazanıyor zaten değil mi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir