Genel Site Önerileri 

Olympos’u Görmeden Sakın Ölmeyin!

kampanya haberleri
kampanya haberleri |||

Olympos Yunanistan’da bir dağ ismi olabilir ama aynı zamanda Antalya’da bir cennetin ismi de. Bu ağustos ayında bizzat buna şahit olduk. 1 hafta kaldığımız Olympos’a doyamadan tatilimiz bitti. Tatil bitti ama geriye bize ne kaldı ?

 

Türkiye’de bungalov denince neden Olimpos Ağaç Evler in akla geldiğini anlamış olduk. Yaklaşık yüze yakın işletmenin tamamı bungalov tarzında odaları ile hizmet veriyor. Hepsi doğaya saygılı ve hepsi ortamın doğal olması için çaba gösteriyor.

 

Olimpos sayesinde Akdeniz kıyı şeridinde henüz yağmalanmamış, bakir kalmış koyların var olduğunu gördük, umutla dolduk. Turizm adı altında yağmalanan rant uğruna peşkeş çekilen kıyılarımızda henüz insanın betonlaştırmadığı yerler de varmış, gördük.

 

Tatil denince herkesin aklına farklı şeyler gelir. Kimisi deniz der, kimisi doğa der kimisi tarihi dokular der. Olympos tüm bunların hepsine cevap verebilen bir yer. İsteyen denize giriyor, isteyen ormanda trekking yapıyor. Çevre Likya kalıntıları ile dolu, isteyen tarihi kalıntılar içinde mutlu oluyor.

 

olimpos zeytin pansiyon

 

Olympos’ta Zeytin Pansiyon’dan yerimizi ayırtmıştık. Bizi tahmin ettiğimiz gibi çok sıcak karşıladılar. Tamamen Olimpos ağaç evler olarak bilinen bungalovlardan oluşan bir pansiyon. Tertemiz , mis gibi odalar, güleryüzlü çalışanlar. Burada kimsenin derdi tasası yok sanki. Herkesin yüzünde mutluluk çizgileri var. Yemekler enfes, kahvaltılar dolu dolu. Hamaklar tam bana göre, tembel tembel uzanmalık. Kısaca Olympos Zeytin Pansiyon bizden tam not aldı.

 

Olympos nasıl bir yer diye soracak olursanız, anlatmak mümkün değil derim. Çünkü Olympos’u görene kadar bana anlatılanların hepsi aslında boş cümlelermiş. Görmeden, yaşamadan anlaşılacak bir yer değil. Denizi, tarihi dokusu, doğası.

 

Olympos’u görmeden ölmeyin sakın…


↓ Bu yazılar da faydalı olabilir ↓

9 Thoughts to “Olympos’u Görmeden Sakın Ölmeyin!”

  1. olimposu görmek nasip oldu kendimi filim setinde gibi hissettim ağaç üzerinde evler tarih hazinesi hepsi bir arada.

  2. Adrasanda kalırken gitmiştim bende ,mutlaka görülmeli

  3. Olympos gerçekten Türkiye’de görülmesi gereken yerlerden. İnternet’ten çok inceledim ama gidemedim. Önümüzde ki yaz planlarım arasında.

  4. Kitabını okuuştum lakin gidip görmek nasip olmamıştı . Ölympos efsane olarak görülen bir yerdi ama gerçekmiş ve bir o kadarda güzel 🙂

  5. bende Selçuk beye katılıyorum burası görülmeli ve kafa dinlicek bir tatil yapılabilinir….

  6. yakından olmasa da uzaktan gördüm

  7. deniz muhteşem fakat 5 tl giriş parası veriyosun veya 10 tl ye kombine alıyosun

  8. görseller güzel harika bir yere benziyo bu yer tatil için hoş bir alternatif olmuş ülkemiz için

  9. burayı çok görmek isterdim ama ne kadar uzak olmasada zor gibi

Leave a Comment

%d blogcu bunu beğendi: