Online Alışverişlere Dikkat-Fazladan Para Vermeyin!

Online Alışverişlere Dikkat-Fazladan Para Vermeyin!

27 Temmuz 2015 12 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Tüketici toplumu olma yolunda hızla ilerliyoruz. Zaman geçtikçe hem gelirin elde edilmesi zorlaşıyor hem de miktarı azalıyor. Peki olayın diğer kısmında durumlar nasıl? Maalesef ki gelirin harcanması noktasında çok aşırı bonkörüz.

 

Gelişen teknolojinin getirileri arasında “paranın kolay harcanabilirliği” de yer alıyor. Bundan 10-15 yıl önce elimizde günümüzün parasıyla 10.000 tl gibi bir para olsaydı sanırım harcamamız saatleri bulurdu. Şimdi ise oturduğumuz yerden  sadece 1 dakika içinde binlerce lira harcayabilecek alışveriş sistemleri ile çevriliyiz. Açıkcası online alışveriş siteleri konusunda önyargılı değilim. Hem çeşitlilik, hem kolaylık, hem de zaman zaman uygulanan kampanyalarla birlikte tüketiciler için daha avantajlı bir alışveriş imkanı sunuyor. Benim değinmek istediğim nokta, sayısız online alışveriş siteleri arasında kalan tüketicinin, online alışveriş ortamında en güvenilir ve en ucuz alışverişi nasıl yapabileceğidir.

 

Online Alışveriş

Online Alışveriş

Güvenilir online alışveriş siteleri ile ilgili yazdığım yazıda dikkat edilmesi gereken birtakım noktalara değinmiştim. Ucuz alışveriş konusu ise nispeten daha göreceli bir kavram. Firmalar farklı ürünlerde birbirlerine karşı daha üstün olup daha ucuz satış yapabiliyorlar.  Aşağıda sizlerle paylaşacağım örnekte bir ürünün farklı online alışveriş siteleri içinde ne kadar büyük bir fiyat farkı ile satıldığını göstereceğim.

 

Yakın zamanda telefon alma düşüncesinde olan biri olarak güvenilir online teknolojik alışveriş siteleri arasında gezintiler yapıyordum. Bir iki tane telefon modeli belirlemiştim ve onların fiyatlarını araştırıyordum. Online alışveriş siteleri arasında kaydadeğer fiyat farklılıkları olacağının bilincini taşıyarak kıyaslamalar yapıyordum. Karar verdiğim telefon modeli HUAWEİ ASCEND MATE 7  modeliydi. En çok alışveriş yaptığım ve güvendiğim(alışveriş güvenliği anlamında) dört online alışveriş sitesi arasında muazzam bir fark yakaladım, işte buyrun;

 

 

 

GOLD

 

Telefon: Huawei Ascend Mate 7

Fiyat: 1598 tl

 

 

HEPSİBURADA

 

Telefon: Huawei Ascend Mate 7

Fiyat: 1549 tl

 

 

TEKNOSA

 

Telefon: Huawei Ascend Mate 7

Fiyat: 1699 tl

 

 

HIZLIAL

 

Telefon: Huawei Ascend Mate 7

Fiyat: 1399 tl

 

 

Yukarıdaki örnekte gördüğünüz üzere en düşük-en yüksek fiyat arasında yaklaşık 300 liraya yakın bir fark var. Benim vurgulamak istediğim tek nokta budur. Online alışveriş yaparken çok dikkatli olalım. Paramızı verimli kullanalım. Verimli online alışverişler sayesinde hep paramız cebimizde kalır hem de bütçemiz sağlıklı yürür. Online alışverişler konusunda danışmak istedikleriniz, yaşadıklarınız, önerileriniz var ise yorumlarda belirtebilirsiniz. Umarım faydalı bir yzı olmuştur, hepiniz hoşçakalın.