Önlisans Muhasebe Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

Önlisans Muhasebe Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

27 Mayıs 2016 31 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans Muhasebe bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Önlisans muhasebe bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa Muhasebe bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Muhasebe Bölümü Memur Alımları

Muhasebe bölümü mezunları, çift yıllarda yapılan Önlisans KPSS oturumuna girmelidir. Buradan alınan P93 puan türü ile merkezi atamalarda bölümlerinden açılan memurluk kadrolarını tercih edebilirler.

Muhasebe bölümü memur alımları aşağı yukarı bütün atama döneminde yapılmaktadır. Yani düzenli olarak memur kadrosu açılan bir bölümdür. Muhasebe bölümü memur alımları sadece merkezi atamalarda olmayıp açıktan memur alım ilanlarında da bu bölümden memur alımları yapılmaktadır ve bu açıdan avantajlı bir bölümdür.

2012 KPSS döneminde muhasebe bölümü memur atamaları kapsamında toplam 1800 civarı bir alım yapılırken, 2014 KPSS döneminde ise ilk 3 atama dönemindeki muhasebe bölümü memur alımları 250 civarında gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüleceği üzere muhasebe bölümü memur alımlarında en az 5 katlık bir düşüş olmuştur.

Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

Muhasebe Bölümü Memur Atama Puanları

2012 B Grubu KPSS memur alımlarına bakıldığında muhasebe bölümü memur atama puanlarının 82 puan seviyelerine indiğini görüyoruz. 2014 KPSS atamalarında ise muhasebe bölümü atama puanları üçüncü atamalar itibariyle 85 civarındadır. 2014 KPSS’nin son ataması olan 2016/1 haziran atamasında muhasebe bölümünden kayda değer bir memur alımı yapıldığı takdirde taban puanlar 84’ü görebilecektir.