Örenyerindeki Zeytinlikten 12,5 kilo Altın…

petek temizliği

Gün geçmiyor ki yeni bir telefon dolandırıcılığı yöntemi çıkmasın. İşte onlardan biri de az önce telefona mesaj göndermiş. Sözü daha fazla da uzatmadan, 053172863## numaralı telefonla yapılan en yeni telefon dolandırıcılığı dümenini sizlerle paylaşıyorum.

 

Abi ben murat benim teyzeoglugil örenyerindeki zeytinlikten on iki bucuk kilo altin cikardilar bu altinlar ufak ufak bilye şeklinde altinlarin üzerinde yazi yada resim yok çiktıgında üzerinde yeşil küf gibi bir sey vardi yikadik temizledik simdi pırıl pırıl bu altınlari elimizden cikarmamıza yardım et yari parasi bizden sana helal olsun ben koyden ayrilamiyorum beni acil ara senden haber bekliyorum selamlar


 

Gelelim bu telefon dolandırıcılığı mesajının analizine… 053172863## nolu telefondan gelen Mesaj o kadar güzel hazırlanmış ki aramamak için zor tutar insan kendisini… Fakat aldatıcı bir durum olduğu kabak gibi ortada. Muhtemelen bugün birçok kişiye bu mesaj gönderilecektir. Sakın ha bu telefon dolandırıcılığı numarasına kanmayın. Muhtemelen sizden bir miktar para istenecek ve sözde altınların yarısının size verileceği söylenecek.

Mantıklı mı? Elbette ki tamamen MANTIK DIŞI!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir