Ortaöğretim Kpss Ne Zaman Yapılacak

petek temizliği

Kamu personeli seçme sınavının kısa adı olan KPSS, her alan ve öğrenim durumu için ayrı şekilde ve farklı zamanlarda yapılmaktadır. Yetkililer sınav girişi ve tarihleri konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Öncelik olarak lisans ve alan sınavlarını yapan ve tarih veren yetkililer bir sonraki dönemde ise ön lisans ve ortaöğretim bölümleri için sınav tarihleri belirliyor. Bu sayede sınav kargaşası ve sorunları bütünü ile ortadan kalkıyor. B grubu KPSS içinde yer alan ortaöğretim KPSS de iki yılda bir(çift yıllarda) yapılmaktadır. Yani lise düzeyi sınava girmek isteyenler iki senede bir bu hakka sahip oluyorlar. Halk arasında her sene “bu sene kpss son” diye bir laf geçse de şuan için böyle bir durum söz konusu değil.

 

Bir Sonraki Ortaöğretim Kpss Ne Zaman


En son ortaöğretim kpss oturumu, geçtiğimiz haftalarda yapıldı. Bir sonraki ortaöğretim kpss ise 2018 yılında yapılacaktır. Daha detaylı bilgi için bakınız.

KPSS’ye Girerken Bunlara Dikkat!

Kamu personeli seçme ve yerleştirme sınavına girerken dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Öncelikle sınav yerine sınav başlamadan en az bir saat önce gelmiş olmanız lazım. Çünkü sınava girmeden önce arama yapılacak ve bu zaman kaybını ortadan kaldırmak için erken gitmeniz sizin açınızdan fayda sağlayacaktır. Ayrıca sınav yerine cep telefonu götürmeyin cep telefonlarını içeriye kopya durumları olmasın diye alım yapılmıyor. Bayanlar saçını sınav girişi için nasıl yapmış ise o şekilde yapmaları ve makyaj yapmadan gitmeliler. Saçınıza tel ve demir toka gibi metal tokalar takmayın çünkü çıkartacaklar. Takı gibi aksesuarlarınızı da çıkaracaksınız. Erkeklerde tıraş olarak gitmelerinde fayda vardır. Yanınıza metal hiçbir şey almamanız sizin yararınıza olacaktır.  kpss sınav sonuçları ne zaman açıklanma tarihi için ise buraya bakınız.

Updated: 22 Aralık 2016 — 21:31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir