PİMAPEN

petek temizliği

Herhangi bir ürün almak için 2-3 firmadan fiyat alıyorduk. Ancak şimdi internet sayesinde tek tıkla 10-20 firmadan teklif alarak karşılaştırabiliyoruz. Aynı zamanda ürünü satan kişinin haricinde ürün hakkında doğru bilgiyi internette bulduğumuz için hem uygun fiyata hemde istediğimiz ürünü alma imkanına sahip oluyoruz. İşte pimapen gibi inşaat sektöründe yer alan bir ürünü almadan öncede pimapen fiyatlarını ve özelliklerini araştırabiliyoruz. Ancak pimapen dediğimize bakmayın esas adı pvc pencere ama yaygın olarak insanlar bu marka adı ile bildiği için bizde bu şekilde bahsediyoruz. Şimdi esas konumuz olan pimapen pencere fiyatlarından bahsedelim.

Kapımızın önünde ki pvc pencere yapan firmadan teklif alıyoruz. Bir daire için 3000 tl fiyat veriyor. Sonra internetten aradığımız firma 2500 tl veriyor. Tabi hali ile neden bu kadar fiyat farkı çıktığını düşünüyoruz. Bunun sebepleri çok açık. İlk olarak marka. Ucuz olarak o kadar çok marka var ki adopen fıratpen egepen ve adı duyulmamış diğer markalar. Pvc pencereler arasında ki fiyat farkı ilk olarak buradan kaynaklanır. Ancak esas önemli olan işçilik kalitesidir. Kapı önünde ki komşu pimapencinin normalde daha ucuz fiyat vermesi gerekir. Çünkü size yakın ama uzak mesafede ki size ucuz veriyorsa bu kapınızın önünde ki firmanın biraz fırsatçılığıdır. Tabi konumuz bu değil.

pimapen pvcSiz ilk olarak iki firmanın hangi markayı yaptığını ve kullandıkları camın niteliğini ( klasik, konfor, sinerji) ve daha sonra firmayı internette araştırın hakkında şikayet var mı nasıl bir firma. Örneğin istanbulun en çok bilinen firması ”Marmara pimapen” google yazdığımız zaman hakkında yazılan iltifatlar var. Ama iltifatlar bir kenara en ufak şikayet yok ve uygun fiyat ile iş yapıyorlar. Bu bir örnek farklı farklı firmalardan fiyat alıp araştırma yapın ve en iyi firmadan en uygun fiyatı almaya bakın. Kesinlikle ucuz fiyat diye iş yaptırmayın.

Benim sizlere önerim, ömür boyu kullanacağınız ve size büyük fayda sağlayacak pencere kapı işinde 200 tl -300 tl gibi ufak farklara aldanıp en ucuz pimapen fiyatları ile iş yapan firmayı veya markayı tercih etmeyin.

3 thoughts on “PİMAPEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir