En Çok Tercih Edilen Pırlanta Yüzük Çeşitleri Hangileridir?

petek temizliği

Yüzükler kuşkusuz ki kadınlar tarafından en çok tercih edilen takıların başında gelmektedir. Kimi tasarımsal yüzükleri daha çok tercih ederken bazıları da sade ve gösterişsiz yüzük modelleriyle ilgilenir. En çok tercih edilen, beğenilen ve parmakta görülmesi istenilen modeller ise pırlanta yüzüklerdir. Peki sayısız çeşitliliğe sahip pırlanta yüzükler içerisinde en fazla rağbet gören pırlanta yüzük çeşitleri nelerdir?

 

En Çok Aranan Pırlanta Yüzükler

Pırlanta yüzük modelleri arasında en çok tercih edilenler kuşkusuz ki tektaş yüzüklerdir. Aşkın sonsuza kadar sürmesini simgeleyen tektaş yüzükler erkekler tarafından alınıp, sevdiği kadına özellikle evlilik teklifinde bulunmak amacıyla sunulmaktadır. Yani romantik evlilik tekliflerinin en çok aranan figürlerinden biridir tektaş yüzükler. Bir diğer sık tercih edilen yüzükler ise beştaş yüzük çeşitleridir. Kullanım amacı açısından incelendiğinde, beştaş yüzük modelleri genellikle evliliklerin ilerleyen yıllarında tercih edilen en güzel hediyelerden biridir. Beştaş yüzüklerin genel itibariyle aşk, mutluluk, huzur, sadakat ve bereket kavramlarını simgelediği ifade edilir. Bu değerlerin sonsuza dek sürmesi dileğiyle erkekler tarafından sevdikleri kadına beştaş yüzük hediyesi verilir.


Kadınlar tarafından her ne kadar “hiç gerek yoktu, sevdiğini söylemen yeter” gibi karşılıklar verilse de tektaş ya da beştaş pırlanta yüzük hediyesi alan bir kadının ne denli mutlu olabileceğini tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Aşk elbette ki maddiyata dayalı bir hediye ile ölçülendirilemez ama imkânlar doğrultusunda, aşkla bağlandığımız ve çok sevdiğimiz kadına zaman zaman onu çok mutlu edebilecek hediyeler sunmak kesinlikle mutlu giden bir ilişkiyi daha da güzelleştirecektir.

Updated: 20 Nisan 2018 — 14:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir