PTT Kargo Takip Sorgulama ve Kaybolan Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır

kampanya haberleri

Türkiye de artık birçok kişi yurtdışından alışverişi tercih ediyor. Ücretsiz olarak yurtdışından Gönderilen ürünler Türkiye’den ucuza satılıyor. Ayrıca Türkiye de bulunmayan bir çok ürüne de yurtdışı sitelerinden ulaşabiliyorsunuz. Birçok markanın ürününe ulaşabildiğiniz sitelere yazımızda ulaşabilirsiniz.

Birçoğumuz yurtdışı alışveriş sitelerinden alışveriş yapmamışızdır. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında sipariş verdiğiniz ürünler Türkiye’ye girerken gümrüğe takılmasından tutun, dolandırılma kaygısına kadar birçok neden sıralanabilir. Aslında yabancı alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak Türkiye’de alışveriş yapmak kadar kolay. Özellikle yurtdışında Çin ve Amerika hem ucuz hem de kaliteli ürün üretme açısından son zamanlarda revaçtadır. Özellikle Türkiye’de alacağınız bir elektronik ürünü, Çin ve Amerika sitelerinde yüzde 70 daha ucuza bulabiliyorsunuz. Ayrıca Türkiye’de bulamadığınız birçok markayı da yabancı alışveriş sitelerinde bulabiliyorsunuz. Birçok alternatif olarak görünse de yabancı sitelerde alışveriş yaparken dikkat etmek gerekir. Özellikle ürün kaliteleri ve fiyat yönünden Türkiye’de araştırma yaparak ürünleri sipariş etmenizi isterim. Çünkü bazı ürünler Türkiye ile aynı fiyatta olabiliyor. Aşağıda yabancı siteleri inceleyen bir yazı buldum ve sizinle paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar.

Yurtdışı yabancı alışveriş siteleri için tıklayınız.

Ayrıca yurtdışından almış olduğunuz ürünlerin Türkiye’’ye ne zaman geleceğini ve nerede olduğunu ptt yurtdışı kargo takip yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Önemli bir konuya daha değinmişler. Kaybolan nüfus cüzdanı için neler yapılabilir? Hangi hallerde çıkarmak gerekir? Ücretsiz kaybolan nüfus cüzdanı nasıl çıkartılır? Konu için aşağıdaki yazıya tıklayınız.

Kaybolan Çalınan Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Nereye Başvurulur.

9 thoughts on “PTT Kargo Takip Sorgulama ve Kaybolan Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır

  1. Yurtdışından alışveriş yaptığımda ben e-devlet üzerinden takip ediyorum. İyi yapmışlar düzenli duruyor açıklamalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yol haritası ---------- otobüs bileti ---------- evden eve nakliyat ---------- davetiye modelleri ---------- kredi bilgisi ---------- neodyum mıknatıs
%d blogcu bunu beğendi: