Radyoterapi Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans radyoterapi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Radyoterapi bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa radyoterapi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Radyoterapi Bölümü Memur Alımları

Radyoterapi bölümünün amacı; radyasyon onkologlarına yardımcı olabilecek ve radyasyon onkolojisi merkezlerinde çalışabilecek nitelikte eleman yetiştirmektir. Bu bölümde okuyan öğrencilere çalışmaya hazır hale getirilmesi, radyoterapi uzmanının direktifi doğrultusunda tedavinin uygulanması, cihazların bakımı, muhafazası ve uygun şekilde çalışmasının sağlanması gibi görevleri yürütmek konusunda yeterlilik kazandırılması hedeflenir.


Radyoterapi bölümünün memur alımları açısından durumuna bakacak olursak, 2014 KPSS atamaları döneminde radyoterapi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 64 civarı bir alım yapılmıştır. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış atamalarda toplam 18 adet kadro açılmıştır.

Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

Radyoterapi Bölümü Memur Atama Puanları

2014 KPSS atamaları döneminde radyoterapi bölümü atama puanları yaklaşık 81 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS’de ise şu ana kadar açılmış 18 kadro itibariyle taban puanlar 85 civarında kalmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir