Resimli Sözlüklerle İspanyolca – Türkçe – Almanca Kolayca Öğrenin

petek temizliği

Yabancı dil öğrenmek artık bir lüks olmayıp adeta zorunluluk haline geldi. Hatta iş dünyasındaki personel alım ilanlarına göz atıldığında artık birden fazla sayıda dil bilgisi arandığını görmekteyiz. Nitekim globalleşen dünya bunu zorunlu kılıyor. Peki kolayca dil öğrenme konusunda hangi yöntemleri kullanmalıyız? İşte onlardan biri, resimli sözlükle yabancı dil öğrenmek…

 

Resimli Sözlükle İspanyolca – Türkçe – Almanca Öğrenmek

Yabancı dilde kelime ezberleme stratejileri konusunda birçok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden bazıları daha uygulanabilir iken bazıları da zorlu ve sıkıcı olabiliyor. Kelime ezberleme stratejileri içerisinde resimlerle dil öğrenmek ise nispeten daha kolay, keyifli ve etkili diyebiliriz. Nitekim görsellerle desteklenmiş bir kelimeyi hafızada tutmak çok daha hızlı ve kalıcı sonuçlar veriyor. Yine hikayesi resmedilmiş bir kelimeyi ezberlemek, sadece yazı formatlı kelime ezberlemeye oranla çok daha iyi sonuçlar verebiliyor. Peki yabancı dil öğreniminde kullanabileceğimiz yöntemler nelerdir? Bu konuda resimli yabancı dil sözlükleri ile çalışabilirsiniz.


 

Resimli Yabancı Dil Sözlükleri

150 yılı aşan sözlükçülük geleneğinin yanı sıra birçok farklı alanda eser yayımlamış yayınevlerinden biri olan ve büyük çoğunluğun Redhouse Yayınevi adıyla bildiği SEV Yayıncılık, resimli dil sözlükleri konusunda da kaynaklar yayınlanmıştır. Kırtasiye malzemeleri satan her dükkan ve mağazada bulabileceğiniz resimlerle İspanyolca Türkçe Sözlük yayınlarına, Almanca Türkçe sözlük kitaplarına ve daha birçok farklı kaynaklara kolayca erişme imkanı sağlayabilirsiniz.

Yabancı dil öğreniminde ilk şart kuşkusuz ki kendimizi başarılı olacağımız konusunda ikna etmektir. Yani hevesli olmak ve “öğrenemiyorum” takıntısını bir kenara bırakmakla ilk adımı, istediğimiz yabancı dili öğrenmeye yönelik gerekli kaynakları edinerek de ikinci adımı atabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir