Sağlık Bakanlığı 3103 Adet Personel Alacak!

petek temizliği

2016/1 KPSS Haziran atamasına az bir zaman kala 2014 KPSS puanı ile atama bekleyen sağlık bölümleri mezunları için merkezi atama yoluyla 3103 adet personel alımı ilanı yayınlandı. Bahse konu atamanın tercihleri ÖSYM tarafından alınacak olup puan üstünlüğü esasına dayanarak yapılacaktır.

2016/3 Tercih Kılavuzu ile yayınlanacak Sağlık Bakanlığı alımına ilişkin detayları yazımda açıklayacağım.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere kamuya personel alımı bakımından ömrü en uzun sürecek atamalar, sağlık grubu memur atamaları olacaktır. Yani sağlıkla ilgili lise, önlisans veya lisans bölümlerinden mezun olanlar diğer mezunlara nazaran ileriye dönük her zaman daha şanslı olacaklar. Yine genel KPSS atamalarında memur alımı çok az olan lise mezunları arasında, sağlık meslek liselerinden mezun olanlar doğal olarak çok daha avantajlı olacaktır.


 

 

Sağlık Bakanlığı 3103 Adet Sözleşmeli Memur Alım İlanı

 

2016/3 Tercih Kılavuzu ile yapılacak Sağlık Bakanlığı Personel alımı, 3103 adet sözleşmeli kadro içermektedir.

 

Hangi Bölümlerden Kaç Kişi Alınacak?

Aşağıda yer alan tabloda, alım yapılacak bölümler ve kadro sayıları yer almaktadır.

aciktan alim

 

Başvuru Tarihi, Yeri ve Şekli

 • Başvurular 12-18 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • Başvurular ÖSYM sitesi üzerinden alınacaktır.
 • Yayınlanan 2016/3 Tercih Kılavuzu içinde yer alan kadrolardan yapılan seçimler, https://ais.osym.gov.tr/  adresindeki tercih listesinden bildirilecektir.

 

 

Alım ilanı hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve ilan metnini incelemek için TIKLAYINIZ (Kesinlikle incelemeniz önerilir)

1 Comment

Add a Comment
 1. Merhaba iyi günler size bir şey danışmak istiyorum ben önlisans Sosyal Hizmetler Bölümü okuyorum ve bölümünü bitirince nasıl tercih yapabilirim düz memurluk için gereken özellikler var mı ve puanları nedir Ben buyum 2016 önlisans KPSS sınavına gireceğim iyi bir puan alırsam Sosyal Hizmetler bölümünden Nasıl memur olarak tercih edebilirim düz memurluk için ne yapmam gerektiği veya kendi bölümü mü nasıl seçmem gerekiyor Hiçbir fikrim yok deneyimim de yok iyi bir puan alırsam Bana tercihlerde yardım edebilir misiniz Şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler

  1. Selamlar, tercih döneminde yine bu şekilde danışırsınız, elimden geldiğince yardımcı olurum.

   Şimdi önlisans KPSS’ye girdiğinizde hem sosyal hizmetler bölümünden açılan kadroları hem de tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz.
   Bölümünüzden memur alımı çok az oluyor. En azından şu ana kadar ki atamalara baktığımızda yani 2014 KPSS’nin ilk 3 atamasını incelediğimizde en son 2015/1 haziran atamasında 16 adet kadro açılmış sizin bölümden… Taban puan ise 87 civarında. Bölümünüzden kadro açılmaması ya da bu şekilde az kadro açılması durumunda önlisans genel nitelik kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Bu koddan açılan memurluklara girebilmek için ise en az 87-88 almanız lazım. Genel vaziyet budur. Aslında sosyal politikaların giderek önem kazanmasını hesaba katarsak iyi bir bölüm mezunusunuz ama bu bölümün 4 yıllığı da mevcut ve 4 yıllık sosyal hizmetler bölümünden iyi sayıda alımlar yapılıyor nispeten. 4 yıllık sosyal hizmetler bölümüne tamamlamanız avantaj sağlayabilir ilerleyen kpss dönemlerinde…

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

   Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.

   Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir