Servis Taşımacılığı Sektörü Hızla Gelişiyor

petek temizliği

Servis taşımacılığı denince akla ilk gelen kuşkusuz ki öğrenci servisleri oluyor. Fakat sektörün hizmet verdiği o kadar fonksiyonel alanlar var ki bunlar arasında personel taşımacılığı, otobüs kiralama, servis kiralama hizmetleri başı çekmektedir. Hâl böyle olunca servis taşımacılığı sektöründeki pasta giderek büyüyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da bu pastadan tatmak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Fakat sektördeki bu genişlemeyi direkt olarak sağlıklı bir gelişme olarak nitelendirmek çok da mümkün değil. Nitekim sektöre giriş yapan firma sayısının artışı, rekabeti arttırıp sektördeki fiyat politikasını aşağıya çekse de hizmet kalitesindeki riskleri de çoğaltıyor. Peki sektörün verdiği hizmetlerden faydalanmak isteyenler, bu hizmetleri talep ederken nelere dikkat etmeli?

 

Öğrenci Servis Taşımacılığı

2017-2018 eğitim-öğretim döneminin başladığı 2017/Eylül tarihinde sırf İstanbul’da 15 bin civarı öğrenci servisi trafiğe çıkmış. Türkiye’deki toplam öğrenci servis sayısı 40 bin civarında ve sadece öğrenci servis taşımacılığının yarattığı ekonomik büyüklük bile 1 milyar lirayı buluyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere sektördeki bu kazanç eşiği tüm girişimcilerin iştahını kabartıyor. Peki veliler tarafından öğrenci servisleri neden tercih ediliyor? Birden fazla cevabı olmakla birlikte ana gerekçenin güvenlik olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar öğrenci servisleri ile ilgili tatsız haberlere şahit olsak da aynı okul hatta aynı sınıf öğrencileri eşliğinde servisle çocuğunu okula gönderen aileler, kendilerini daha huzurlu hissediyor.

Peki aileler öğrenci servis taşımacılığı yapan firmaları nasıl tercih etmeli, hangi hususlara dikkat etmeli? Bu konuda da dikkat edilecek birinci husus ise korsan taşımacılık firmalarından uzak durulmasıdır. Oda kayıt belgesi olan, güvenlik donanımları vb. konularda gerekli yeterliliğe sahip olan ve özellikle şoför koltuğundaki kişinin özgeçmişinin iyi araştırılması gerekir.

 

Personel Servis Taşımacılığı

Araç trafiğini rahatlatan önemli unsurların başında servis taşımacılığının yaygınlaşmasını sayabiliriz. Nitekim bireysel araçlarla işe gidip gelmek yerine çalışılan firmanın anlaştığı personel servisi ile hareket etmek, hem bireysel bazda hem de genele yayılan bir fayda göstermektedir. Zamanında işe gitmek ve eve dönmek, şüphesiz ki en basit ve önemli kolaylıktır.

İşçi çalıştıran firmaların da personel servis taşımacılığı yapan firmaları tercih ederken dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Bunların başında yine gerekli taşımacılık belgelerine sahip firmaların tercih edilmesi öne çıkmaktadır. Personel servisi olarak tercih edilecek aracın 5 yaşından küçük olması, şoförlerin deneyimli ve işe uygun bir özgeçmişe sahip olması, personel servisi firmasının her zaman ulaşılabilir olması, işe getirme ve eve bırakma saatlerinin düzenli olması, personel taşımasının mümkün mertebe sürekli aynı araçla yapılması ve en önemlisi de personel servisinde olası kaza vb. durumlara karşı koltuk sigortasının olması gerekir. Bu, taşınan personelin güvenliği açısından çok önemlidir.

Okudunuz Mu?  Online Alışverişlerde Nelere Dikkat Etmeliyiz!

 

 

 

Otobüs Kiralama Hizmetleri

Servis taşımacılığı sektörü sadece öğrenci ve personel taşıma işlerinden ibaret olmayıp akla gelebilecek her türlü hizmet ve organizasyon için sektörün kapısı çalınabilir. Bunlardan birisi de otobüs kiralama hizmetleridir. Hayatın akışı içerisinde insanların bir araya geldiği ve/veya toplu bir şekilde bir yere ikamet edecekleri durumlar oluşabiliyor. Buna örnek olarak kına, düğün, nişan, gezi organizasyonları gösterebiliriz. Otobüs kiralama hizmeti alırken de bazı hususları gözardı etmemeliyiz. Başta deneyim sahibi firmalar olmak üzere, geniş bir araç parkuru olan ve konfor bakımından yeni araçlara sahip firmalar tercih edilmelidir. Meva Turizm adı altında faaliyet gösteren servis taşımacılığı firmasının https://www.mevaturizm.com.tr/kategori/otobus-kiralama bağlantısını tıklayarak kendinize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

Servis Kiralama Hizmetleri

Araç gerektiren ve özellikle gün sayısı bakımından daha uzun sürebilecek işlerimiz için kullanabileceğiz en pratik yöntem, araç kiralamadır. Bazen hafta sonunu kapsayan şehir dışı bir gezi için kimi zaman da vefat gibi zor günlerde cenazemizi memleketimize götürmek için araç kiralamaya ihtiyaç duyarız. Bu gibi durumlar için araç/servis kiralama hizmeti sunan birçok firma mevcuttur. Bunlar arasında en doğru, güvenilir ve uygun fiyatı sunan firmayı tespit etmek ise önem arz etmektedir. Servis kiralama hizmeti alırken de üstüne basa basa söylemeliyiz ki legal(yasalara uygun) ve deneyimli firmalar tercih edilmeli. Servis kiralama hizmeti alırken sözleşme yapılmalı ve sözleşme maddeleri iyi incelenmelidir. Kiralanacak araçla ilgili araç yaşı, olası hasar tespitleri, sigorta vb. belgelerin tamlığı gibi noktalar değerlendirilmelidir. Araç ya da servis kiralama konusunda araştırma yapıyorsanız Meva Turizm’in servis kiralama konusundaki geniş seçeneklerini içeren https://www.mevaturizm.com.tr/kategori/servis-kiralama bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bu servis taşımacılığı hizmetlerinin herhangi birinden faydalanmak istiyorsanız www.mevaturizm.com.tr adresini ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Meva Turizm İletişim: 444 1 392

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir