Şişlinin En iyi Ortodonti Merkezi

petek temizliği

Şişlinin En iyi Ortodonti Merkezi neresidir diye sorarsanız size bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum…Şişlide bir çok ortodonti merkezi mevcuttur ama bunların arasında uzmanlığı ve profesyonel iş çıkartmasıyla ünlü Dr. Burak Büyüktürk ekibi ön plana çıkıyor.

Klinik 2014 yılında kurulmuş Dr. Burak Büyüktürk kurucu olarak yer almaktadır. Ortodonti başta olmak üzere ; diş estetiği, protez, implant ve diğer işlemlerde başka Dr. Yasemin Budak olmak üzere diğer ekip arkadaşıyla başarılı ile yapılmaktadır.

 


 

Ortodonti Nedir?

Ortodonti çeşitli aletler ile dişinizin düzgün bir şekle sokulması için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

Ortodonti süresi? Ortodonti genelde minimum 6 ay maksimum 3 yıl olmak üzere zorluk derecesine bağlı olarak devam eder.

 

 

Ortodontide dişi zorlayan ve acı veren bir işlem var mı?

Ortodontide dişlerinize küçük plastikler takılır üstüne metal teller takılır bu şekilde dişlerinize acı ve ağrı hissi vermeden iş bitmiş olur.

 

 

Ortodonti ile dişleriniz ne kadar güzel olur?

Ortodonti zor ve dişlerinizde tel olduğu için zayıflamanıza neden olabilir bu nedenle bunları göz önünde bulundurup öyle gelmeniz gerekir. Eğer bunlara katlanırsanız ve sağlıklı bir işlem olursa 12 aylık süreçte dişleriniz mükemmel derecede güzelleşecektir.

 

 

Dr. Burak Büyüktürk Kimdir?

Dr.Burak Büyüktürk 1982’de Bakırköy, İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Bakırköy Laboratuvar Koleji’nde Liseyi Konya/Ereğli Lisesi’nde bitirdi.

2000 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı. 2005 yılında başarıyla mezun olup Diş hekimi olmaya hak kazanan Dr. Büyüktürk 2005-2006 yılları arasında Damla Tıp Merkezinde Diş hekimi olarak görev aldı. 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 6 yıl süren doktora eğitiminden sonra 2012 yılında doktora unvanı aldı. Kısa bir süre aynı üniversitenin Ortodonti kürsüsünde Öğretim Üyesi olarak çalıştıktan sonra Konya’da özel muayenehane açtı.

 

 

Mesleki İlgi alanları:

Lingual ortodontik tedavi

Sınıf II malokluzyonların tedavisi

Ortognatik cerrahi

Üst çene hızlı genişletme

Erken yaşta ortodontik tedavi

Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Ortodonti Derneği, Avrupa Ortodonti Derneği üyesidir.

Dr. Büyüktürk çok sayıda sosyal projede de yer aldı. Konya Ereğli Engelsiz Yarınlar Sosyal, Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’ni kurdu. Halen  bu dernekte engellilerin yaşam standartlarını arttırmak için faaliyetlerini sürdürmektedir. 2000-2007 yılları arasında tiyatro oyunlarında yer aldı ve bir oyunda yönetmen olarak görev aldı. Tenis ve Yüzme en sevdiği hobileridir.

Okudunuz Mu?  Oyun Oyna

Detaylar : https://dentbb.com/

 

 

SPONSOR İÇERİKTİR.

Updated: 12 Haziran 2017 — 07:53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir