Sosyal Güvenlik Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans Sosyal Güvenlik bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Sosyal Güvenlik bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa Sosyal Güvenlik bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Sosyal Güvenlik Bölümü Memur Alımları

Önlisans Sosyal Güvenlik bölümü mezunları, çift yıllarda yapılan Önlisans KPSS oturumuna girmelidir. Buradan alınan P93 puan türü ile merkezi atamalarda bölümlerinden açılan memurluk kadrolarını tercih edebilirler.


Sosyal Güvenlik bölümü gerek niteliği gerekse de memur atamaları açısından yeni yeni parlayan 2 yıllık üniversite bölümlerinden biridir. Esasen 2012 KPSS’den beri belli miktarlarda memur kadrosu açılan Sosyal Güvenlik bölümü, son dönemde genel anlamda azalan memur alımları ve düşük puanla memur olmak arayışındaki adaylar için göze çarpan bir bölüm olmuştur. Sosyal Güvenlik bölümü memur alımlarının neredeyse tamamı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından açılan kadrolardan yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilerleyen yıllarda daha da önem kazanacağı ve sürekli gelişim(teşkilatlanma ağı açısından) içinde olan bir kurum olduğunu hesaba katarsak Sosyal Güvenlik bölümü mezunlarının şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi kurumun bu bölümden memur alımı politikası değişmezse…

Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

2012 KPSS döneminde sosyal güvenlik bölümü memur atamaları kapsamında toplam 300 civarı bir alım yapılırken, 2014 KPSS döneminde ise ilk 3 atama dönemindeki sosyal güvenlik bölümü memur alımları 170 civarında gerçekleşmiştir.

 

 

Sosyal Güvenlik Bölümü Memur Atama Puanları

2012 B Grubu KPSS memur alımlarına bakıldığında sosyal güvenlik bölümü memur atama puanlarının 60 puan seviyelerine indiğini görüyoruz. 2014 KPSS atamalarında ise sosyal güvenlik bölümü atama puanları üçüncü atamalar itibariyle 71 civarındadır. 2014 KPSS’nin son ataması olan 2016/1 haziran atamasında sosyal güvenlik bölümünden memur alımı yapıldığı takdirde taban puanlar 70’in altını görebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir