güncel kampanyalar

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans Sosyal Güvenlik bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Sosyal Güvenlik bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa Sosyal Güvenlik bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

sosyal guvenlik bolumu

 

Sosyal Güvenlik Bölümü Memur Alımları

 

Önlisans Sosyal Güvenlik bölümü mezunları, çift yıllarda yapılan Önlisans KPSS oturumuna girmelidir. Buradan alınan P93 puan türü ile merkezi atamalarda bölümlerinden açılan memurluk kadrolarını tercih edebilirler.

Sosyal Güvenlik bölümü gerek niteliği gerekse de memur atamaları açısından yeni yeni parlayan 2 yıllık üniversite bölümlerinden biridir. Esasen 2012 KPSS’den beri belli miktarlarda memur kadrosu açılan Sosyal Güvenlik bölümü, son dönemde genel anlamda azalan memur alımları ve düşük puanla memur olmak arayışındaki adaylar için göze çarpan bir bölüm olmuştur. Sosyal Güvenlik bölümü memur alımlarının neredeyse tamamı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından açılan kadrolardan yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilerleyen yıllarda daha da önem kazanacağı ve sürekli gelişim(teşkilatlanma ağı açısından) içinde olan bir kurum olduğunu hesaba katarsak Sosyal Güvenlik bölümü mezunlarının şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi kurumun bu bölümden memur alımı politikası değişmezse…

2012 KPSS döneminde sosyal güvenlik bölümü memur atamaları kapsamında toplam 300 civarı bir alım yapılırken, 2014 KPSS döneminde ise ilk 3 atama dönemindeki sosyal güvenlik bölümü memur alımları 170 civarında gerçekleşmiştir.

 

 

Sosyal Güvenlik Bölümü Memur Atama Puanları

 

2012 B Grubu KPSS memur alımlarına bakıldığında sosyal güvenlik bölümü memur atama puanlarının 60 puan seviyelerine indiğini görüyoruz. 2014 KPSS atamalarında ise sosyal güvenlik bölümü atama puanları üçüncü atamalar itibariyle 71 civarındadır. 2014 KPSS’nin son ataması olan 2016/1 haziran atamasında sosyal güvenlik bölümünden memur alımı yapıldığı takdirde taban puanlar 70’in altını görebilecektir.

Kategori: KPSS Memurluk

Ekrem Özdemir Hakkında

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Yorum Yazın
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları ziyaretçilerin kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan bakalimbilelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

%d blogcu bunu beğendi: