Tapu Kadastro Kadro Talebinde Bulundu!

petek temizliği

2016 KPSS memurluk sınavına az bir zaman kala adayların büyük bir kısmı umutsuz şekilde hazırlanıyor. Nitekim sınavdan daha çok, memur alımlarının ne kadar olacağı konusunu kafaya takıyorlar. Endişe etmekte çok haklılar ki her KPSS döneminde memur alımı sayıları ya azalıyor ya da yerinde sayıyor. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra katlanarak artan mezun sayısı ve memurluğun getirdiği cazibe, 2016 KPSS memurluk sınavında daha çok rakip ile mücadele etme zorunluluğu doğuruyor.

Son günlerdeki KPSS memurluk haberlerini okuduğumda gelişmeler iyi yönde gibi görünüyor lakin kesinleşmiş veriler olmadığından çok da erken sevinmemeliyiz. Nitekim bahse konu memur alımı haberleri kurumların memur alımı için kadro taleplerini oluşturuyor. Eğer ki bu kadro talepleri Maliye Bakanlığınca uygun görülüp kadro izni verilirse işte o zaman memur alımı kesinleşmiş olur.

 


memur alimlari

 

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü İçin Kadro Talebinde Bulunuldu!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet SARI, TBMM’de yaptığı konuşmada; Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ndeki personel ihtiyacını gidermek amacıyla Maliye Bakanlığı’ndan kadro talebinde bulunduklarını belirtmiştir. Bahse konu kadro izni talebi,

1162 adet 4A(Kadrolu Memur) ve 1500 adet 4B(Sözleşmeli Memur) şeklindedir.

 

Umarız ki Maliye Bakanlığı tarafından bu memur alımı kadro talepleri olumlu karşılanır ve alım izni verilir. Konuyla ilgili gelişmeleri takip etmekle birlikte bahse konu kadro talebine izin verilirse kadroların büyük kısmının ya da tamamının 2016 KPSS memur alımları kapsamında değerlendirileceği düşüncesindeyim.

 

Memur adayları açısından çok daha güzel haberlerle karşılaşabilmek dileğiyle, hoşçakalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir