Telefon Dolandırıcılığı ve Yapılacaklar!

petek temizliği

Telefon dolandırıcılığı başta olmak üzere her nevi dolandırıcılık yöntemleri konusunda altın çağı yaşıyoruz desek sanırım yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Gerek görsel gerekse de yazılı medyada olsun neredeyse her gün, aklımızın almadığı türden dolandırıcılık haberleri ile karşılaşıyoruz. Bu dolandırıcılık yöntemleri arasında dolandırıcılar gözünden en kolayı, sık kullanılanı ve kendi içinde en çabuk değişim göstereni kuşkusuz ki “Telefon Dolandırıcılığı“.

İbretlik bir haber!

 


Telefonla çok iç içe biri olmadığını ifade edenler bile telefonlarını gözlerinin önünden kolay kolay ayırmaz. Ben de onlardan biri olmakla birlikte iyi midir kötü müdür bilinmez ama bir huyum var; yabancı(bilmediğim) bir numara aradığında kim olduğunu muhakkak öğrenmek isterim. Bu sebeple beni arayan yabancı bir numarayı(yazı içerisinde değineceğim bazı numaralar hariç) kesinlikle açarım. O an itibariyle aramayı görmesem de daha sonradan dönüş yaparım. Bu nedenle her türlü reklam amaçlı, dolandırıcılık konulu telefon mesajlarına ve aramalarına nispeten daha hakimim.

Öyle bir zamandayız ki gizlilik neredeyse imkansız. Bazen telefon, kimlik vb. bilgilerimizi kendi ellerimizle teslim ediyoruz bazen de teslim edilen yerlerden başkaları teslim alıyor! Yani sağ sola çeşitli nedenlerle verdiğimiz telefon numaraları, kuşkusuz ki başkaları tarafından her tarafa satılıyor. Bunun doğal bir sonucu olarak da gün içinde abuk sabuk numaralarla muhatap olmak zorunda kalıyoruz. Bazılarınız bu yazıyı okuduğunda kendince şöyle diyebilir; “…ben numaramı hiçbir yere vermiyorum, sizde vermeyin kimse aramaz…” Bu şekilde düşünerek ne kendimizi kandıralım ne de başlarına nasihat vermeye çalışalım. İşte telefon numaramızı vermek durumunda kaldığımız hayatın doğal akışında birkaç basit örnek;

 

 • Marka bir mağazada ödeme sırasında telefon numaramızı isteyebiliyorlar, çoğumuz numarasını bırakıyor.(Kampanya vs. bildirimleri için)
 • Alışveriş vb. nedenlerle bir internet sitesine üye olurken telefon numaranızı yazmak zorunda kalabilirsiniz.
 • Bankada bir işiniz olur telefon numaranızı vermek durumunda olabilirsiniz.

 

onay.mobi mesajları

 

Yukarıda sadece birkaç örnek verdim, bunlar dışında aklınıza gelebilecek birçok firma, kurum vs. yere günlük hayattaki işlerimiz için telefon numarası bırakmak durumunda kalabiliriz. Haliyle telefon numaramız her halûkarda yayılmaya hazırdır. Bu sebeple istenmeyen aramalara ve mesajlara muhatap olmaktan kurtulmanın yolu bana göre asla mümkün değil. Tek çözüm, bununla mücadele edebilmeyi ve zarar verebilecek mesaj ve aramaları teşhis edebilmeyi öğrenmektir.

 

Telefon Dolandırıcılığı Yöntemleri

Son zamanlarda hangi alakasız yerlerden arandınız?

hukuk bürosundan aramalar

 

Sigorta Şirketleri olabilir mi?

Ya da sağlık,medikal firmaları?

Belki de yurtdışı numaralar?

Emniyet, Polis, Savcı, Avukat ?

 

Örnekleri çoğaltmak o kadar mümkün ki… İşte bunların hepsi ayrı bir telefon dolandırıcılığı yöntemleri içeriyor. Sigorta şirketleri, genel itibariyle özel sağlık sigortası yaptırdığınızı ve ödemenin kalan kısmını ödemeniz gerektiğini iddia ederek size ulaşırlar. Özellikle 2012 yılında çıkartılan zorunlu Genel Sağlık Sigortası yasası da bu konuda vatandaşların kafa karışıklığı yaşamasına neden olabilmektedir. Yurt dışı kaynaklı telefon numaraları da özellikle telefon faturalarını hedef alan telefon dolandırıcılığı yöntemleri arasında yer alır. Yurt dışından gelen aramaları açtığımızda ya da geri dönüp aradığımızda, yüksek miktarlarda telefon faturaları ile karşılaşma ihtimalimiz yüksektir. Nitekim bahse konu dolandırıcı numaralarla yapılan konuşmaların ücretlendirmesi çok yüksektir. Telefon dolandırıcılığı yöntemleri arasında en çok can yakanı ise emniyet, polis, savcı, avukat gibi adli makamlar adı altında yapılan telefon dolandırıcılığıdır. Bu yöntem ile özellikle yaşlı kişiler hedef alınmakta ve terör vb. içerikli olaylara karışıldığı ileri sürülerek büyük miktarlarda maddi vurgunlar yapılmaktadır. Peki bu numaralarla nasıl başa çıkabiliriz?

Okudunuz Mu?  Takipçi Satın Alma İnstagram

 

Telefon Dolandırıcılığına Karşı Yapılması Gerekenler

Özellikle +359, +30 kodla gelen telefon numaralarını kesinlikle açmayın, Yüzde 99,9 dolandırıcılık maksatlı aramalardır.

→ Telefondan kendisini polis, emniyet görevlisi, savcı vs. olarak tanıtan kişilerin kimlik bilgilerinizi istemesi durumunda paniğe kapılmayın. Özellikle son zamanlarda “…bir suça karıştınız… terör örgütüne yardım ettiniz…” vs. suçlamalarıyla insanları korkutup para sızdırma yöntemi çok kullanılmakta. Siz siz olun bir suça karışsanız dahi kesinlikle telefondan bilgilerinizi vermeyin. Gerçekte bu görevliler sizden asla kimlik bilgisi istemez telefon yoluyla. Makamlarına veya bürolarına çağırırlar.

Sigorta şirketlerinden veya medikal firmalarından gelen aramalarda dikkatli olun. Size yapılacak ürün satışlarına aldanmayın. Kredi kartı vs. bilgilerinizi kesinlikle vermeyin. Konuşmaya şöyle bir cümleyle başlanır genelde, “… daha önceden yaptırmış olduğunuz sigortanız var, süresi bitmiş yenileyelim…”

→ Bazı firmaların hem telefonla hem mesajla “Ödül Kazandınız” vb. ithamlarına aldanmayın. Bunlar telefon dolandırıcılığı kapsamındaki hileler… Tabi daha önceden katıldığınız çekiliş(milli piyango idaresince düzenlenmiş) vs. var ise de buradan kazandığınızı öğrendiğiniz ödülü de bu vesileyle geri itmeyin.

Son olarak da size kesinlikle yapmanızı önerdiğim bir yöntem söyleyeceğim. Telefonunuza gelen şüphelendiğiniz yabancı bir numarayı cevaplandırmadan önce GOOGLE’da sorgulayın. Emin olun çok etkili bir yöntem. Daha önce ilgili numaralar tarafından aranmış kişilerin yorumlarından bu şekilde istifade edebilirsiniz. Geçenlere bir numara tarafından aranmıştım ve açamamıştım. Merak edip google’da araştırdım. Meğer bir medikal firmasıymış. Birisi yazmış… ” açmayın arkadaşlar, ürün satıyorlar…” Haliyle geri dönüş yapma gereksinimi de duymadım.

 

Dolandırıcı Numaraları ve Telefon Dolandırıcılığı Şikayet Yerleri

Dolandırıcı numaraları konusunda vatandaşlar tarafından internet aracılığıyla birçok arama yapılmaktadır. Fakat şu bir gerçek ki her gün farklı farklı dolandırıcı numaraları ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle dolandırıcı numaraları adı altında bir liste aramaya gerek yoktur. Burada yapılması gereken en kolay ve etkili yol, dolandırıcı numarası olduğunu düşündüğünüz telefon numarasını google ile arama yaparak araştırmaktır. Bu yöntem sayesinde bahse konu numara ile daha önceden bir telefon dolandırıcılığı yapılmış mı ya da başka kişiler tarafından da bu numara hakkında yorum, değerlendirme vs. yapılmış mı, bunların cevabını kolayca bulabiliriz.

Telefon dolandırıcılığı şikayet konusunda her ne kadar yapılabilecek bir kaç işlem olsa da hızlı ve etkili sonuçlar alma konusunda çok umutlu olmamak gerekir. Nitekim dolandırıcıların kullandığı yöntemler sürekli değiştiği için takip edilmesi ve etkisiz hâle getirilmesi zorlaşıyor. Yine telefon dolandırıcılığı şikayet işlemleri için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün EGM İhbar Hattı kullanılabilir. İnternet üzerinden EGM ihbar hattı formunu doldurarak telefon dolandırıcılığı ihbarınızı iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon dolandırıcılığı ihbar işlemi için bizzat Emniyet Genel Müdürlüklerindeki Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne giderek, başınızdan geçen telefon dolandırıcılığını anlatabilirsiniz. Bu şekilde emniyet güçleri ile daha koordineli hareket ederek mağduriyetinizi daha kısa sürede önleyebilirsiniz.

 

Bilgilerimize bu kadar kolay ulaşılabilen bir zamanda, bireysel anlamda mücadele artık bir zorunluluk. Bu sebeple telefon dolandırıcılığı konusunda uyanık olalım, olmayanlarımızı da uyandıralım! Eğer ki karşılaştığınız farklı dolandırıcılık vs. durumları var ise onları da yorum olarak paylaşırsanız birçok kişinin faydalanmasını sağlarsınız. Her türlü önerilerinizi, uyarılarınızı ve bu konudaki yaşadığınız tecrübelerinizi duymak isteriz. Bildiklerimizi paylaşalım, daha bilinçli bir toplum olalım.

 

kargo dolandırıcılığı

mail dolandırıcılığı

telefonla sağlık sigortası satışı dolandırıcılığı

dolandırıcılar aradı

57 Comments

Add a Comment
 1. Son zamanlarda dolandırıcılıklar iyice arttı.

  1. 0232 400 08 00—- 0232 486 7878—0232 486 93 93….0232 486 78 84 bu telefon sahipleri şenol hukuk adını kullanarak insanları dolandırma peşindeler. Bu şefersizleri yakalamak bu kadar zormu.

 2. ya benim anlamadığım hala insanlar neden inanırlar o kadar haberlere çıkmasına rağmen

  1. Bu alçaklara, baası belli olmayanlara cevap evrmeyin savcıya gösterin yeter. Birde istediginiz malı almayın kesinlikle bir halt etmezler, edemezler.Onun için bu dolandırıclardan dahacesaretli olup, onları biz dolANDIRlım

 3. Bu ülkede devletin savcısı bile inaniyosa bu dolandırıcılara. hala inanacak insanlar vardır diye düşünüyorum.Her yerde bağıra bağıra anlatılıyor ama ya medyayi takip etmiyolar yada başka ülkedeler.

 4. Gerçekten dikkat etmek gerekli. Okuyunca insan kolayca anlayacağını sanıyor ama o anda boş bulunabiliyor.

 5. kimse başıma gelmez demesin. adamlar profösörleri bile kandırdı kaç kez.

 6. böyle bir şey olduğunda buluşma yerine gidin, beni çağırın, olacakları görün 🙂

 7. En temizi tanımadığımız numaraları açmamak

 8. Üzerinde durulması gereken bir şeyi yazmışsınız. Gerçekten çok önemli.

 9. Bu konu hakkında bilgilendirme yaptığın için teşekkürler umarım çok sayıda vatandaşın bilgilenmesine veya bu dolandırıcılık yöntemini hatırlamalarına vesile olursunuz..

 10. Artık telefonu kapalı gezmemiz gerecekcek denize her arayanı şüpheytle açacağız aceba dolandırıcı mı diye? Ne günlere kaldık ya

 11. bir kere emniyetmüdürü diye araıyorlar adamlar millet kanıyor. bir düşünün emniyer müdürü zaten sizin telefonda tüm soy ağacınızı sayar be

 12. Ben yurtdışında yaşıyorum TTnet avukatıyım diyerek benim adıma icra takibi başlamıştır diye mail atıyorlar Aradım ve sonuç dolandırıcı OLDUĞUNU konuşmasından anladım hemen ve dedim ben yurtdışındayım TTnet le ne alakam var benimde borcum olsun yanlış kişiye mail atılmış beyfendi diyor şerefsizler kim bilir kaç kişiden bu yolla para kopardılar yazık benim Yaşadığım ülkede böyle bir şeyin olması mümkün değil.

 13. İşte vatandaşlardan kendilerini kandırdığına yönelik yoğun şikayet gelen 70 numara…
  08504804050
  08503335360
  08503336160
  08509970140
  08509970130
  08503335019
  08503335293
  08503335768
  08503336406
  08506554656
  08503335033
  0850 5322481
  0850 5328420
  08503336572
  08503336573
  08503026989
  08503335031
  08506350450
  08503404747
  08502200505
  05309575320
  05516017333
  05072799148
  05076864257
  05549248056
  05345686997
  05436943648
  05368427850
  05074162482
  05385690754
  05344376271
  05380827700
  05077227831
  05533441955
  05312201991
  05327554444
  05364257748
  05062649813
  05349536926
  05319137038
  05076864257
  05549248056
  05364257748
  05062649813
  05349536926
  05312201991
  05376377657
  05344376271
  05385690754
  05074162482
  05368427850
  05345686997
  05549248056
  05072799148
  05516017333
  05077081092
  05533207638
  05370282628
  05396311363
  05392424666
  05383801820
  05392424666
  ——————-
  02122171338
  02129994951
  02127090342
  02122740399
  02129999020
  02122171337
  02129999411
  02129999002
  03129113355

  arayan numaralarcep telefonudolandırıcılıkte

  1. 5067315634 bunuda ekleyın buda aradı kendını polıs olarak tanıtıyor bende kufur ettım kufur edınce kufur etmeyın saka yaptık radyoda canlı yayındayız diye bahane uyduruyor

   1. Selamlar, bu numarayı google da araştırdığımda facebookta bir tiyatro grubu sayfasında yer alıyor numara. Belki gerçekten de şaka yapmış olabilirler. Dilerseniz siz de google üzerinden araştırın.

 14. Slm.Ben yasamis oldugum iki talihsiz dolandiricilik olayini paylasmak istiyorum.Aralik 2015 tarihinde 0212 985 00 07-04 nolu telefondan sahsim cep telefonuna televizyonumuzun 5.yil donumu nedeniyle yapilan cekiliste hediye paketi kazandiniz yazili msj.geldi.Merak edip 02129850007 nolu telefonu arayip ne kazandigimi sordugumda Samsung Galaxy S5 orjinal faturali ve kvk garantili bir cep telefonu.hediye konusma karti.bay ve bayan kol saati birde icinde tesbih olan hediye paketi kazandigimi ogrendim.Eksin medya pazarlama adi altinda bu firmayla irtibata gectim.Acilen telefona ihtiyacim oldugu icin degerlendirmek istedim.Bu hediye paketi kargo ve vergilerle birlikte 110 tl.karsiliginda Ptt kargoyla adresime gonderilicegi bilgisi verildi.Ben onayladim ve 2 gun sonra ptt ye kargoyu teslim almak icin gittim.Paket EKSİN MEDYA PAZARLAMA adli bir firmadan gelmisti.Ptt ye 110 tl.odedim.İcim rahat degildi.Hemen paketi actim birde ne goreyim yukarida bahsettigim urunler yerine bana bitkisel urunkeri iceren bir paket gondermisler.Dolandirilgimi anladim is isten gecmisti.Paketin icin bitkisel sampuan .masaj kremi.bitkisel cay.kazi kazan karti birkac sacma urunler degeri bes para etmez bu urunleri utanmadan bana gondermisler sahtekarlar.Hemen firmayi aradim bu iste bir yanlislik var bana gonderilen urunleri soyledim derhal parami iade edin veya dogru paketi gonderin dedigimde yetkili dolandirici sunu soyledi bey efendi paketi ayni adrese iade edin biz size dogrusunu gonderecegiz yanliz gonderecegimiz pakete 70 tl.odemeniz gerekiyor dedi utanmadan ben durumun duzeltilmesini isterken sahtekarlar hala benden para koparmanin derdinde.Bu kadar yuzsuzluk olmaz ben sinirlendim telefonu kapattim.En yakin Savciligina bu firma hakkinda dolanriciliktan suc duyurusunda bulundum.Umarim adalet yerini bulur piyasada tureyen bu sahtekarlara gerekli cezayi kanunlar verir.İkinci olay internetten siparis verdigim replika cep telefonu hakkinda olacak.Kisaca bahsedeyim DUBAİ AVM adli firmanin internette yayinladigi satilik 1.sinif replika cep telefonlarini inceledim.Firma oyle reklam vermis ki gayet durust guvenilir oldugunu icerleyen yazilar mevcuttu.Benim param kisitli oldugu icin S replika samsung Galaxy S5 mini 160 tl ve 10 tl kargo ucreti olan telefon siparisini verdim.İbrahim Dal isminden sahsima telefon 2 gun sonra Aras kargoyla geldi.170 tl odeyip kargoyu teslim aldim.Kutuyu actim icinden siparisini verdigim telefon cikti.Her neyse telefona kartimi takip inceledim telefonda herhangi bir sorun gozukmuyordu.Ertesi gun telefona baktigimda ekraninda cizgiler olusmus ekran rengi hafif kararmis vaziyette buldum.Korktugum basima geldi replika telefonun omru iki gun sahtekar firma ekrani kirik cep telefonunu bsna gondermis.Hemen 02125861586 nolu telefonu aradim durumdan bahsettim telefonu Dubai avm ye gondermemi servise gidecegini soylediler ben yenisiyle degisim yapilmasini aksi halde paramin iade edilmesini istedim.Para iadesinin mumkun olmadigini soyledi.Yenisiyle degisim yapacaklarini soylediler.Ben de tek carenin servise gondermek oldugunu dusundum ve gonderdim.Aradan 15 gun gecti ne gelen telefon var ne baska birsey Firmayi aradigimda stoklarda ayni marka telefon olmadini soylediler tamir suresinin 2 ay surecegini soylediler.Ben itiraz ettim ve ayni telefonu tekrar adresime gonderin dedigimde onuda gondermeyen B u sahtekar firma beni bu yontemle yaklasik kargo ucretleriyle birlikte 200 tl mi dolandirmistir.ayni gun bu firma ve sahsi savciligavsikayet ettim.Gereken neyse yapilacak.Ben bu tuzaklara dustum aman siz siz olun telenla gelen msj.lara ve internetten alis verislere kesinlikle itibar etmeyin.Bu sahtekarlar Turk halkinin bu tarz yontemlerle dolandirmaya devam ediyorlar.Vatandasin alin terine goz diken SAHTEKARLARİN cezasini adelet mutlaka verecektir.02129850007=04 ve 02125861586 nolu telefonlari kara listeye alinmasini istiyorum.

  1. Yaşadığınız oalyları paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Gerçekten de ibretlik bir durum. Bilgilendirmeleriniz herkese tecrübe olacaktır. Replika olayına zamanında ben de düşmüştüm ama iş işten geçmişti. Ben düşmem demeyin kesinlikle.

 15. 0212 925 2682
  Dolandırıcı bu numaraya dikkat

 16. Arkadaşlar bu numaraya da dikkat edelim.Çağrı gelirse açmayalım ve sonrasında numaraı engelleyelim.

  0216 709 2779

 17. +90 212 906 0970 bu nomarayıda eklermisin
  Bir süredir beni arıyor

 18. +90 506 153 0513 bu numarayıda yazarmısınız.Kendini tivibu bayisi gibi tanıtıp bazı evrakları imzalatmış. okuma yazama bilmeyen bir yakınıma

 19. 02168240349 bu numara da ararsa açmayın arkadaşlar

 20. 0536 484 35 xx acemi dolandırıcı

  1. Selamlar, ne gibi bir olayla karşılaştınız, paylaşırsanız diğer ziyaretçiler açısından da faydalı olacaktır.

 21. 05076829105 bayan arayıp işbankadı genel müdürlüğü diyor. Sonra kiminle görüşüyorum diyor. Bilmiyor musun ben kimim dedim. Nerden bileyim ben beyefendi. Diyor sonra nasıl işbankası lan bu deyince sizden öğrenecek değiliz deyip kapadı. Kart bilgilerini soruyor direk.

 22. BU KADIR SİTE YAPMA BAHANESİYLE BENİ DOLANDIRMAK İSTEDİ 054221435xx

 23. Telefon dolandırıcıları hala devam ediyor. Biri yada birileri artık dur desin ! Bu sadece bi tanesi: florida medya Avcılar parseller ö. Kemalpaşa mah. İstiklal cad. Aydınlar iş merkezi no: 76 iş yeri sahibi : Ersel Şengör ( ben şikayet ettim ama sonuç alamadım ?

 24. Daha bugün birileri babamı arayarak birileri adınıza sipariş vermiş internttn kredi kartnz yanınızda mı falan iptal edebilmemz için bazı bilgiler gerekyr diyerek bütün parayı çekmşler ve bide bankadan genel merkezden aryrz demşler.dikkat!!

  1. Aman dikkat, çevrenize de bu durumu aktarın. Telefon dolandırıcıları dur durak bilmiyor…

   Not 1: Günlük hayattaki olayları kendi gözümden yorumladığım blogumu ziyaret edip ücretsiz bir şekilde abonem olabilirsiniz. Hepinizi beklerim…

   Uydu Kafa —>>> http://www.uydukafa.com

   Not 2: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.

   Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
   Not 3: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/sorun-cevap-verelim/

 25. 0542 5823866 No’dan eşimi arayan şahıs sigortam olduğunu söylemiş ve kendini sigortacı olarak tanıtmış..Acaba bu da bir telefondolandırıcılığı numarası olabilir mi?

  1. Selamlar, öyle bir özel sigorta kaydınız vs. yok ise umursamayın.

 26. BUNU DA EKLEYİN 08502886998 NEYMİŞ BEN SAĞLIK HİZMETİ ALMIŞIM FALANDI ÖDEME YAPMAZSAM 600 TL Yİ 4800TL OLACAKMIŞ BUNLARA İNANMAYIN ÇÜNKÜ ISLAK İMZANIN OLMADIĞI HİÇ BİR ŞEYİN GEÇERLİLİĞİ YOKTUR BUNLAR KENDİLERİNCE BÖYLE BİR YOLA BAŞVURUYORLAR SAHTEKARLAR

  1. Benide bu numara aradı birde yeter artık b ıktım aynı şeyden dedim hemen çirkinleşti haciz işlemi yapacakmış.

 27. Günümüzde ne yazık ki telefon dolandırıcılığı gittikçe artmakta artık telefonlara bakmadan korkar olduk. 🙁

 28. merhaba arkadaşlar daha yeni tarihli 05070406320 meb personeliyim ve aynı iş yerinde çalışan 3 arkadaşı daha aradılar.

 29. ayni şekilde beyler bu numaraya da dikkat edin dolandiricidirlar. vermek istedim numarayi

  sahtekar numara : 0850 480 55 42

 30. 0212 925 53 95 şu numaraya dikkat edin dolandıcır

 31. Bende maaş bordrosu ve iş yerinin kasesini vurdum imzalayıp gönderdim ondan sonra masap tan mesaj geldi sahte evrektan dolayı hakkımda dava acilacagi söylendi masapi aradım böyle birsey söz konusu olmaz dedi arkadaşlar korkuyorum iş yerine birşey yaparlar mı kase ve imza vardı tc Numaram isimim ve soy ismim vardı ne olursun yardımcı olun

  1. Selamlar, mesajın geldiği yere ait bir numara var ise o numarayı araştırın. Bir de bu durumu internetten araştırın, örnekleri var mı bakın.

 32. 02129255920 bu numaradakilerde kaşarlanmış dolandırıcı.
  0534xxxxxxx No lu hatla harcamalarinizdan Dolayi tanimlanan GALAXY S-6 Akilli Cep telefonu ve Firsat Paketi üc gün icinde alinmazsa iade olacaktir. diye mesaj gönderdiler. İnternet’te aragştırdım, çok sayıda insana aynı mesajı göndermişler. Ben harcamalarımı telefına değil, kredi kartı ile yapıyorum. Şerefsiz dolandırıcılar.

 33. 05362662188 İş bulduk sana diye arıyor web site söylüyor.Bilgiler istiyor .Vermediğiniz zaman iş başvurunuzu iptal ederiz diyorlar.Telefonda iş görüşmesi olmaz.Adrese gidin ne bilgisi isterlerse orada söyleyin.!!

 34. Daha bugün komşumuzu aradilar polisiz diye kadin a eşin fetöden elimizde diye. İsmini veriyor ben polis bilmem ne diye. Istersen 155 den sorgula diye ariyor doğru diyor falan. Parasini kendi elleriyle tealim ediyor. Polise kamera kayitlarina bakin diyor. Polis siz bakin bişey bulursaniz bizi arayin diyor. Böyle olaylarla uğraşamayiz biz diyor. Sız olsaniz kimden şüphelenirsiniz.

  1. Selamlar, sonuçlar belli oldu. Kaç puan aldığınızı ve bölümünüzü tekrar yazarsanız daha detaylı cevap sunarım.

   Sadece KPSS konularını paylaştığım yeni sitemi ziyaret edip sorularınızı DAHA KOLAY sorabilir ve DAHA KOLAY takip yapabilirsiniz.

   Tıklayın: http://www.kpsshocasi.com

 35. arkadaşlar merhaba,buradan bizzat yasamış oldugum bi durumu anlatmak istiyorum. facebookta bilirsiniz birtakım gruplar vardır bahis veren. bu kişiler kimi zaman ücretli kimi zamanda duvarında acık paylaşırlar. birgün sahte bi isimle açılmış bir şahış ‘SERHAT HIZLI’ adında duvarında maç paylaşmış. benim gibi inanan arkadaşlarımda gönderisini begendiği için facebook duvarımda göründü. adamın sayfasına girdiğimde paylaşmış oldugu maçlar kazanmış oldugu bir ton sahte paralar mevcuttu. tabı saf olduğumuz için inandım takibe aldım. bu sahıs sürekli paylaşmıs oldugu maçlar kazanıyor. birgün bende inanıp oynadım. illegal bir maç mış yatma olsaılığı yokmuş 28 oranlık bir maç. illegal bir maç olduğu içinde maç iddia sitesinde yok. siteye uye olup 100 lira yatırdım. yenı üye oldugum içinde 250 tl bonus verdi. allah askına 250 tl kım kıme veriyor. ben yatırmıs olduğum para ve bonusla bu maçı oynadım.350 lira 28 oran.toplamda yutarsa 10 bine yakın para kazanıyordum. maç başladıgında maç canlı olarak yayınlanmıyordu sitedekilerle canlı chatta katıldım bana illegal maç oldugu için yayınlanmayacagı söylendi. bekledim . maç bitti bahis kazandı mutluluktan ucuyorum 100 liraya 10 bin kazanmıstım. ertesi gün parayı hesabıma yatması ıcın talımat verdim ama para yatmadı. yine canlı chat e katıldım bana paranın yatması için hesaplarına 500 lira yatırmamı söylediler o kadar profesyoneldiler ki beni inandırdılar. inanın hiç kanmayacağım okumus üniversite bitirmiş biri olarak ınandım 500 tl yatırdım. vergisiymış illegal oldugu için. bekliyorum para yok yine konustum. bu sefer 382 lira istediler pranın hesaba bu sefer kesin gececeiği onlardan kaynaklı olmadıgını söylediler ve ben yine yatırdım. arkadaslar o kadar profesyoneller ki hayatta yapmayacagım seyi yaptım. bekliyorum yine yok. tekrar irtibata gectim. benden bu seferde 180 lira istediler işte o zaman anladım. dolandırıldıgımı. hemen bankamı aradım anlattım.hemen savcılığa gidip sikayet etmemi istediler. adalet bakanlığına gittim. burumu savcıya anlattım. dilekçe verdin. adamların banka hesaplarını blokediler. savcı dediki aynı durumu dün biri daha yasamış. sakın inanmayın arkadaşlar. sakın. savcı bile oynuyorsanız devletın onay vermiş sitelerinde oynayın dedi. yazık 100o lira. şoktayım nasıl böyle bişey yaptığıma inanamıyorum halen. bu arada facebookta ABDULLAH ALTUNTAŞ denen bi sahtekar daha var. sakın inanmayın şimdi aynı bu sekılde maçlar vermiş. https://www.facebook.com/avrupabet?fref=ts ABDULLAH ALTUNTAŞ ın hesabı. beni dolandıran sahtekar dabu. https://www.facebook.com/serhat.fixed?fref=ts facebook hesabınızdan bulun. adı da SERHAT HIZLI oynadığım siteyı bulamıyorum. en son hesabımı kapattılardı. bu pezevenklerin sitede bı cep numarası vardı. savcılığa gitmeden aradım paramı istedim. teli yüzüme kapattılar. banka hesaplarına bloke konulunca da benı aradılar. bi çocuk konuştu. yok çocugu kandırmıslar annesiyle yalnız yasıyormus öğrenciymıs blokeyi kaldırtmamı istedi. allahım ne günlere kaldık.etraf sahtekar düzenbaz. arkadaşlar benım ağzım yandı sakın ama sakın ınanmayın oynamayın.sonradan düşününce şikeli maç olsa adamlar köşeyi dönerdi.ne kadar saf davrandım. ama koskoca profoseru kandırmışlardı. ki sonradan hak verdim kendime. bu üç kağıtçılar yem olmayın. inanmayın sakın….

  1. Yaşadığınız olaydan ötürü çok geçmiş olsun, maalesef ki illegal bir olaya girişmişsiniz. Zaman zaman iddaa oynayan biri olarak çok iyi de anlıyorum sizi. İddaanın sömürücü bir şekilde hareket edip düşük oranlar, sınırlı seçenekler sunması neticesinde birçok kişi bu tarz sitelere yöneliyor. Sorunun temelinde bu var bence. Umarım bu yazınızı okuyan diğer arkadaşlar daha uyanık hareket eder.

 36. 0 531 731 5696 simdi aradılar. Emniyetten ariyoruz numaraniz baskasi kullanmis para istediler. Bu guncel numara dikkat edin.

 37. HER GEÇEN GÜN ARTIYOR BU ŞEREFSİZLERİN SAYISI. Şu telefon numaraları ŞENOL HUKUK ismini kullanarak dolandırıcılık yapıyor, telefonunuza gelirse savcılığa başvurun.
  0232 400 08 00
  0232 486 78 78
  0232 486 93 93
  0232 486 78 84

 38. DİKKAT…SON ZAMANLARIN OYUNU.YURT DIŞI BAHİS SİTESİNDEN OYUN ALINMAYA ÇALIŞILMIŞ DİYE BAŞLAYIP.BEN XXXX BANKASI TAKİP VE BLOKE DEPARTMANINDAN ARIYORUM HESABINIZ TARAFIMIZDAN BLOKELİ FAKAT BLOKEYİ ONAYLAMANIZ GEREKİYOR.SİZE MESAJ GÖNDERCEĞİZ O MESAJI BİZE SÖYLEYİN(6 HANELİ RAKAM) DENİYOR.TABİKİ ONLAR BİLGİSAYARDA SENİN HESABINA GİRMEYE ÇALIŞIYOR O SIRADA BANKA (ORİJNAL) MESAJ GÖNDERİYOR.(GEÇİCİ ŞİFRE GÖNDERİYOR) VE SİZDE ONU BUNLAR GÖNDERDİ DİYİP ONLARA SÖYLÜYORSUNUZ SONRA OYUN BAŞLIYOR.BAKMIŞSINIZKİ DUMAN OLMUŞSUNUZ.LÜTFEN BU OYUNLARA DÜŞMÜMEMEYE ÇALIŞIN.BEN DÜŞTÜM DİKKAT EDİN.ÖYLE OLDUGUNDA ANINDA HANGİ BANKA İSE 444…. TELEFONLARI ARAYIN.KAYIP / ÇALINTI TUŞLAYIN.İŞLEMİNİZ HIZLI OLUR..

  işte telefondan kredi kartı dolandırıcılığı yapan son numaralar.14,12,2016

  0 505 3674743—0 546 232 55 49 —- 0546 232 5573—–

 39. 0212 945 19 38
  0232 400 O8 00
  0232 486 78 78
  0232 486 93 93
  0232 486 78 84

 40. +90 534 822 1475 qnb finans bank diye arıyor dolandırıcı

 41. 0038971931936 arkadaslar dikkat evlenme vaadiyle psaport ve ucak biketi parası istedi

 42. 05347356304 21 temmuz da aradı banka genel merkezinden arıyoruz hesabınızDan yurt dışında alışveriş yapılmış deyip telaşlandırıyorlar sonra tc isteyince uyandım kapattım bankayı arayınca dolandırıcı olduğu ortaya çıktı

 43. 531 74 2641 ve 232 486 93 93 Bu tlf dikkat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir