Geç Kalmadan Uçuşunuzu Sorgulayın

petek temizliği

Başta tatil olmak üzere iş gezisi, aile ziyareti gibi çeşitli maksatlarla seyahate çıkmak durumunda kalabiliyoruz. Bu seyahatlerin önceden kusursuz bir şekilde ayarlanması ise çok önem arz ediyor. Nitekim özensiz bir seyahat planlaması, tatsız sahnelerin yaşanacağı bir serüvene kolayca dönüşebilir.

 

Hangi Seyahat Yolu Tercih Edilmeli

Kimi otobüs yolculuğunu sever kimi uçak seyahatini… Ama söz konusu seyahatin maksadına göre bu tercihler değişkenlik gösterebilir. Günümüzde aktif havaaalanları ile birlikte uçak firmalarının yaygınlaşması ve bunun getirdiği rekabet ile birlikte uçak biletleri kayda değer düşüşler gösterdi. Bu da uçak yoluyla seyahate olan talebi arttırdı. Nitekim erken uçak bileti rezervasyonları ile neredeyse otobüs biletinden daha düşük fiyatlarla ve çok daha kısa sürelerle aynı seyahati gerçekleştirebiliyoruz.


 

Uçak Seyahati Yapmadan Önce…

Yazının en başında da değindiğimiz üzere özensiz bir seyahat planlaması tüm akışınızı olumsuz etkileyebilir. Uçak seyahati de bu anlamda dikkat edilmesi gereken bir yolculuk türüdür. Hangi amaçla olursa olsun uçak ile gitmek istediğimiz yere dair uçuş sorgulama işlemlerini önceden araştırmanız önem arz eder. Nitekim gittiğiniz bölgeye dair uçak seferleri düzenleniyor mu, uçuşlar hangi gün ve saatlerde gerçekleşiyor, hangi uçak firmaları faaliyet gösteriyor, uçak biletleri hangi dönemlerde yükseliyor vb. soruların cevabını öğrenmek, yapacağınız seyahatin planlı ve düzgün yürümesine olanak sağlayacaktır.

Genel itibariyle tatil amaçlı seyahatler için Avrupa uçuşları tercih ediliyor. Teknolojik geziler kapsamında ise Japonya, Güney Kore, Çin gibi teknoloji merkezli ülkelerin yer aldığı Asya uçuşları rağbet görüyor. Türkiye üzerinden bu seyahatleri gerçekleştirmek, hem maddi açıdan hem de uygun sefer ve uçuş rotası bulabilmek açısından pek de kolay olmuyor. Bu nedenle seyahat yapılacak ülkeye, Türkiye üzerinden hangi rotalar üzerinden gidilebildiği, hangi tarihlerde hangi firmalar tarafından uçuşlar yapıldığını ve en önemlisi de en uygun maliyetli uçuşun hangisi olduğunu önceden belirlemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir