Vizyon Kargo Dolandırıcılığı-Dikkat Edelim!

petek temizliği

Gün geçmiyor ki yeni bir dolandırıcılık türü çıkmasın veya eski yöntemler yeniden hortlamasın… Milletin cebinde kalan son üç kuruşa da ekonomik sıkıntıların giderek arttığı bu dönemde daha da inatla göz koyan dolandırıcılar boş durmuyor maalesef. Bu bağlamda geçen günlerde gelen bir mesaj vasıtasıyla vizyon kargo dolandırıcılığı hakkında sizleri bilgilendirmeye ve uyarmaya çalışacağım.

Merhaba; 732210 takip numarali kargonuz adres yetersizliginden dolayi teslim edilememistir subede beklemektedir Bilgi icin: 02129454131

 


Yukarıdaki formatta gönderilen mesaj ile dolandırıcılık başlıyor. İlgili numaralardan bilgi almaya çalıştığınızda kredi kartı bilgilerinizin istenmesine kadar giden bir süreç ile karşı karşıya kalıyorsunuz. 100 kişiden bir tanesi bile bu dolandırıcılık tuzağına düşse onlar için hedef tutturulmuş sayılıyor.

Son günlerdVizyon Kargo-Kargonuz Var Dolandırıcılığıeki popüler telefon dolandırıcılığı yöntemlerinden biri olan vizyon kargo dolandırıcılığı ve diğer her nevi dolandırıcılık haberleri konusunda herkesin birbirini bilgilendirmesi, güncel haberlerin takip edilmesi ve çeşitli şikayet sitelerindeki yorumlara bakılması önem arz etmektedir.Bu konudaki en önemli tavsiyelerimden birisi, şüphelendiğiniz mesaj ya da arama yapılan telefon numarasını google’a yazıp araştırmanızdır. Emin olun bu olayı daha önce yaşamış onlarca kişinin şikayetlerini ve haberlerini bulacaksınız.

Bu tarz sms dolandırıcılığı olaylarıyla hepimiz karşı karşıya kalabiliriz. Önemli olan nasıl hareket edeceğimizi, nelere dikkat edeceğimizi bilmektir.Nadir durumlar dışında telefonda kredi kartı bilgisi verilmemesi gerektiğini, telefonda sesli onay işleminin yapılmaması gerektiğini bilirsek bu tarz telefon ve sms dolandırıcılığı olaylarını zarar görmeden savuşturabiliriz.

 

Dolandırıcılık yöntemleri ve dolandırılma olayları hiç durmadan devam edecektir. Hepimiz bu tarz olayları yaşayabileceğimiz için dikkatli, uyanık olmalıyız ve çevremizi bu tarz dolandırıcılık konularında uyarmalıyız. Dolandırıcılıklar devam ettiği müddetçe uyarıcı yazılarımız da devam edecektir, hoşçakalın.

3 Comments

Add a Comment
  1. Çok dikkat etmek gerekiyor gerçekten. Her gün yeni bir sahtekarlıkla karşı karşıya kalabiliyoruz. Kimseye güven kalmadı…

  2. ben bu kargo dolandırıcılığı hiç duymamıştım bu ne artık ya her türlü dolandırıcılık var artık memlekette dikkat etmek lazım

  3. yururluge giren istenmeyen mesaji engelleyen kanuna gore bunlari nasil sikayet edebiliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir