Vodafone Müşteri Hizmetleri Direkt Operatöre Bağlanma 2019

petek temizliği

Türkiye’deki sayılı operatör firmalarından biri olan vodafone, 2019 itibariyle 23 milyonu aşkın abone sayısına ulaşmış durumda. Dolayısıyla vodafone müşterisi olup sorun yaşayan bireyler için sunulacak müşteri hizmetlerinin altyapısı da çok önem arz ediyor. Bu kapsamda neredeyse tüm gsm aboneleri, müşterisi oldukları firma hakkında şikayetlerde bulunuyor. Bunların başında da müşteri hizmetlerine direkt bağlanma sorunları yer alıyor. Bugünkü yazımızda da vodafone müşteri hizmetleri numarası nedir, vodafone müşteri hizmetleri direkt operatöre bağlanma nasıl olur, direkt operatöre bağlanma yöntemleri nelerdir şeklindeki soruları cevaplandıracağız.

 

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Vodafone müşteri hizmetlerine ulaşmak için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler, arama yaptığınız operatöre göre değişir. Eğer şu anki hattınız vodafone ise müşteri hizmetlerine bağlanma için direkt 542’yi arayabilirsiniz. Buna ek olarak Vodafone tarafından sunulan 7000 Sesli Yanıt Self Servis‘i arayarak da müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Peki vodafone müşteri hizmetleri başka numaradan arama mümkün mü? Bu konuda, vodafone müşteri hizmetleri diğer operatörlerden arama numarası olan 0542-542-00-00 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Sonuç olarak vodafone abonesi olmasanız bile vodafone müşteri hizmetleri başka hattan arama özelliğini kullanabilirsiniz.


Bir diğer konu da aboneler tarafından sıkça dile getirilen müşteri hizmetleri arama ücretidir. Nitekim; vodafone müşteri hizmetleri ücretli mi, vodafone müşteri hizmetleri dakikadan mı gider sorularıyla çok karşılaşıyoruz. Vodafone abonesi olsanız da olmasanız da vodafone müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşme ücretli olarak gerçekleşir. Eğer ki her yöne dakika hakkınız var ise vodafone müşteri hizmetleri görüşme ücreti dakikadan gider. Aksi durumda aradığınız mobil hat ya da sabit hattın tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Vodafone abonesi olarak 7000 Sesli Yanıt Sistemini aramanız halinde ise herhangi bir ücret yansımız. Vodafone’lulara özel oluşturulmuş 7000 sesli yanıt servisi ücretsizdir.

 

Vodafone Müşteri Hizmetleri Direkt Operatöre Bağlanma 2019

Vodafone müşteri hizmetleri direkt operatöre bağlanma 2019 yöntemleri birçok abone tarafından aranmaktadır. Çünkü müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi yönlendiren otomatik sesli yanıt sistemi bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. Size sunular menüler arasında kafanız karıştıysa ve vodafone müşteri hizmetleri en kısa yol ile müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız aşağıda sıraladığımız vodafone müşteri hizmetleri direkt operatöre bağlanma yöntemleri deneyebilirsiniz;

 

Otomatik sesli yanıt sistemi ile vodafone müşteri hizmetleri direkt operatöre bağlanma

Bildiğiniz üzere çağrı merkezi hizmetlerinin büyük kısmı otomatik sistemler ile yürütülmektedir. Bu açıklayacağımız yöntemle sadece vodafone’da değil başta bankalar olmak üzere birçok yerde direkt operatöre bağlanma imkanı elde edebilirsiniz. Hemen yöntemi açıklayalım: Müşteri hizmetlerini aradığınızda size; birkaç kelimeyle söyler misiniz, size nasıl yardımcı olabiliriz, şeklinde otomatik bir soru sorulacaktır. Bu aşamada siz, müşteri temsilcisi şeklinde cevap vermelisiniz. Sonra tekrar aynı şekilde sorulduğunda yine müşteri temsilcisi diyeceksiniz. Bu şekilde ikinci veya üçüncü kez müşteri temsilcisi diye cevap verdiğinizde sizi direkt müşteri temsilcisine bağlayacaklardır. Bu sayede müşteri hizmetleri canlı bağlantı gerçekleşecektir.

Okudunuz Mu?  Örenyerindeki Zeytinlikten 12,5 kilo Altın...

 

Menüleri kullanarak vodafone müşteri hizmetleri direkt operatöre bağlanma

Vodafone müşteri hizmetleri en kısa yol tercihlerinden birisi de otomatik sesli yanıt sistemindeki menüleri kullanmaktır. Peki otomatik sesli yanıt sistemi ile vodafone müşteri hizmetleri çabuk bağlanma nasıl olur? Öncelikle 542’yi arıyorsunuz. Size menüler sayıldığında 1’i tuşluyorsunuz. Sonra yeni menüler sayıldığında tekrar 1’i tuşluyorsunuz. Son olarak yeni menüler sayıldığında ise müşteri temsilcisine bağlanmak için 6’yı tuşlayın denecektir. Bu aşamada 6’ı tuşlayıp direkt operatöre bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir