güncel kampanyalar

Altın yatırımı ile ilgili daha önce kaleme aldığımız yazılarda, altın yatırımı hakkında genel bilgilere ve altın yatırımından kazanç sağlamak için dikkat edeceğimiz noktalara değinmiştik. Ekonomi kategorisinde oluşturduğumuz tüm yazılarda olduğu gibi altın yatırımında da temel prensibimiz kazançta verimlilik olacaktır her daim…

 

Küresel ekonomide, güç anlamında başı çeken ülkelerdeki zayıf ekonomik veriler, bazı ülkeler arasındaki savaş gerilimleri, ülke içi siyasi ve ekonomik sorunlar derken bu değerli emtianın oynaklığı da kaçınılmaz oluyor. Özellikle son 5 yıl içerisindeki altın fiyatlarına dair tarihi inişler ve çıkışlar da bu duruma dayanak olarak gösterilebilir. Peki biz bireysel altın yatırımcıları olarak bu iniş-çıkış hareketlerinin çıkış kısmında nasıl verimlilik sağlayabiliriz ?

 

 

Yastıkaltı Altınların Değerlendirilmesi

 

Altın fiyatlarıKimimizde düğün zamanlarından kalan, kimizin ise yatırım amaçlı biriktirdiği altınlar vardır… Ordan bazı sesler duyar gibi oluyorum; ” …yok ya altın’ı kim kaybetmiş de biz bulacağız…” Vardır vardır, birbirimizi kandırmayalım. Yastıkaltı diye tabir ettiğimiz bu altınlarımızı; ev, araba veya çoğaltabileceğimiz diğer maksatlarla elden çıkarmak durumunda kalabiliriz zamanla. Aklımıza gelen ilk seçenek hatta tek seçenek kuyumcular olur hemen. Benim önerim ise en azından seçenekleri çoğaltacak alternatifleri düşünmenizdir.

 

 

 

İşte Size Bir Seçenek !

Banka Altın Fiyatları

Banka Altın Fiyatları

Bankaların Altın Günleri… Banka kelimesinden huylananlar vardır illaki aramızda. Ama burada esas aldığımız nokta, altın yatırımında kazancı en üst seviyede tutmaktır. Haliyle bu seçeneği asla gözardı etmemeliyiz. Bankaların “Altın Günleri” adı altında başlattıkları süreçle birlikte, elimizdeki kayda değer altın yatırımlarımızı daha yüksek kazançla değerlendirme şansını elde edebiliriz.

 

 

 

 

Bankalardaki Altın Günleri’nde Süreç Nasıl İşliyor ?

 

Birçok banka “Altın Günleri” kapsamında düzenlemelere gitmiş durumda. Her ay bir takvim hazırlayıp “altın bozdurma günleri” ilan ediyorlar. Bu takvimde yer alan kendimize uygun banka, şube ve uygun tarihi belirleyip bozduracağımız altınlarla şubeye gidiyoruz.Bu tarihlerde, bankalarda altın eksperleri bulunuyor. Elimizdeki altınların çoğu 22 ayar ve altı olduğu için ilgili eksper, elimizdeki altınların tümünü tartıp 24 ayar altın(has altın) cinsinden yeni gramını hesaplıyor.

(Not: 10 gram 22 ayar altın içinde 0,84 gram alaşım vardır. Has altın miktarı da 9,16 gram kadardır)

Hesaplanan bu miktar, has altın(*ALTIN (1000/1000) hesabı*) olarak hesaplarımıza aktarılıyor. Yani yarım saatte tüm işlemlerimizi güvenle tamamlıyoruz.

 

 

Altınlarımızı Neden Kuyumcuda Değil de Bankada Bozdurmalıyız?

 

-Çoğu kuyumcuda belli bir miktar üzerinde bozdurma işlemi yapmak mümkün olmuyor. Çünkü ellerinde yeterli nakit para olmuyor.

-İşlem sırasında gelen diğer müşteriler, hesaplamalar vs. derken ortamda herşey birbirine giriyor. Sağlıklı bir işlem düzeni kurmak zorlaşıyor.

-En en önemlisi ise kuyumculara göre çok daha kazançlı bir şekilde altın yatırımlarımızı değerlendirmiş oluyoruz. Net bir rakamsal değer veremesem de 100 gramlık bir altın bozdurma işleminde, kuyumculara oranla bankalarda 250-500 tl arası daha kazançlı çıkıyoruz. Araştırmak da karar da size kalmış artık…

 

 

Umarım sizler için faydalı bir paylaşım olmuştur. Beğendiğiniz yazılarımı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak beni çok mutlu edebilirsiniz. Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere , hoşçakalın.

 

Kategori: Ekonomi

Ekrem Özdemir Hakkında

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Mehmet dedi ki:

  Valla olsaydı değerlendirirdik bir şekilde ama bizim 7 sülale züürt maalesef :(:)

 2. canım aktınım olmadığı içinde çok ilgilenmiyorum altını olan düşünsün nasıl değerlendireceğini.Yüreğine ve kalemine sağlık yinede bilgim olsun diye de okudum baştan aşağı.Sevgiler

 3. Ayhan dedi ki:

  Altın paranın değer kaybetmemesi için önemli bir etken gerçekten.

 4. ilkay dedi ki:

  Altın ve doları kontrol etmekte olan, uzun süredir altın fiyatlarını baskılayan küresel elitler altını düşürebildikleri kadar düşürürler

 5. Bilal Can dedi ki:

  çok güzel bir konu olmuş. bizim Türk milletinin yastık altının maşaallahı vardır

 6. Mustafa dedi ki:

  Yastık altı dedin mi orada bi duracaksın zaten. Türk insanı bankalara güvenmediği kadar yastık altına güvenir.

 7. keşke altınım olsaydı nasıl değerlendireceğimi düşünseydim 🙂

 8. Tekin Gezer dedi ki:

  Olduğunda değerlendirebilmek için faydalı yazı olmuş gerçi bu altın günleri kayıt dışındakileri kayıt almak adına yapılan bir şey gibi de geliyor bana ama daha iyi

 9. Pelin dedi ki:

  türk kadını olmak gibisi yok. yastıklarımızın altını değerlendirmeyi iyi biliriz. bu yazı çok güzel olmuş

 10. Cemal dedi ki:

  Altınınız varsa değerlendirmenin tam zamanı şuan bence.

 11. Buse dedi ki:

  Ben de önceden bazen paralarımı evde saklardım ama hiç güven olmuyor ki. Öğrenci evinden bahsediyorum.

 12. okan dedi ki:

  En iyi yatirim araci olan altini gramaltin alarak degerlendirebilirsiniz isciligi az alim satimi kolaydir

 13. Birgül dedi ki:

  Altını olanlar için güzel bilgiler.

 14. Yılmaz dedi ki:

  Şu anda tam altın değerlendirme zamanı dicem ama millet geç kaldı. 8-9 ay önce alanlar varsa şanslılar

Yorum Yazın
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları ziyaretçilerin kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan bakalimbilelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

%d blogcu bunu beğendi: