Yeni Yılın İlk Telefon Dolandırıcılığı Girişimi

petek temizliği

Koskoca bir yılı daha geride bıraktık. Her anlamda sıkıntılı süreçlerle dolu olan 2015 yılını geride bırakırken 2016 yılının herkese sağlık getirmesini temenni ediyorum. Sağlık olmazsa para da olmaz huzur da. Sağlık yoksa dünyayı sana verseler kıymeti yok. İnşallah ülkemiz için huzur dolu bir dönem başlar.

2016 yılında nasıl bir yazıyla ziyaretçilerimin karşısına çıkayım diye düşünürken dün akşam saatlerinde ONAY.MOBİ’den bir sms geldi telefonuma… Telefon dolandırıcılığı konusunda şahit olduklarımdan ve yazdıklarımdan dolayı o kadar profesyonelleşmişim ki! anında anladım bir dümen olduğunu.

 

 

2750 TL Değerindeki Hediyenizi Aldınız Mı?

 

telefonda dolandıcılık

Bahse konu ONAY.MOBİ’den gelen ve sizi adeta hediyelere boğan sms’i sizlerle paylaşmak istiyorum. Yandaki resme tıklayarak mesajı orijinal haliyle görebilirsiniz. 2016’nın ilk telefon dolandırıcılığı mesajına detaylıca bakalım;

 

1) Mesajın detaylarına baktığımızda 2010-2015 yılları arasında kullandığımı iddia ettikleri bir poliçeden yola çıkıyorlar.

—>>> Uzaktan yakından alakası yok. Ne bir poliçe satın aldım ne de bu yönde bir arayışım oldu. Klasik sağlık sigortası poliçeleri üzerinden yürüdükleri ortada…

 

2) Bahse konu 2750 TL’lik hediyeyi alabilmek için onay istiyorlar.

—>>>Katıldığınız herhangi bir çekiliş vb. durum var ise sizlerden hiçbir şekilde onay istemezler. Çekiliş sonucu bir hediye kazandıysak bu hediyeler zaten direkt verilir. Bu hak zaten çekiliş sonucu kazanılmış bir durumdur. Bu mesajda ise 2750 TL değerinde bir hediye kazandığımız söylenmekle birlikte “ONAYLAMAZSANIZ iade edilecektir” deniliyor. Sizleri verilen 02129255089 no’lu telefonu aramaya teşvik ederek dolandırıcılık aşamasına getirmek istiyorlar. Geri dönüş yaptığınızda çok yüksek ihtimal sesli onay işlemi vasıtasıyla dolandırılacaksınız.

 

Telefon dolandırıcılığı konusunda 2016 yılının da renkli! geçeceği aşikar. Kolay yoldan köşelik olmak isteyenler için kandırılacak insan gerçekten de çok. Siz siz olun, bu tarz mesaj veya aramalarda çevrenizdeki tanıdıklarınıza veya bilgisine güvendiğiniz kişilere danışmadan hareket etmeyin. İlla ki birileri sizi uyaracaktır ya da işkillendirecektir. Bilmediğiniz numaralardan bir arama veya mesaj aldıysanız GOOGLE üzerinden bu numaraları mutlaka araştırın. Karşınıza çıkacak bilgiler eminim ki kurtarıcınız olacaktır.

 

 

kargo dolandırıcılığı

mail dolandırıcılığı

telefonla sağlık sigortası satışı dolandırıcılığı

dolandırıcılar aradı

 

2 thoughts on “Yeni Yılın İlk Telefon Dolandırıcılığı Girişimi

 1. 02129255089
  0212 925 50 89 no.lu hat Kendini kamu Kurumu olarak Tanıtarak Çeşitli hediyeler Kazandınız, Samsun, çeyrek altın gibi
  Konuşmaları ile Vatandaşı PTT yolluyor Ve o Sıra Vatandaşı Dolandırmış oluyor.
  Vatandaşların dikkatine
  Kurum adı ile Dolandırıcılık.

 2. 02129255089
  0212 925 50 89 no.lu hat Kendini kamu Kurumu olarak Tanıtarak Çeşitli hediyeler Kazandınız, Samsung, çeyrek altın gibi
  Konuşmaları ile Vatandaşı PTT yolluyor Ve o Sıra Vatandaşı Dolandırmış oluyor.
  Vatandaşların dikkatine
  Kurum adı ile Dolandırıcılık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir